Skip to main content
search

Określenie stopnia cellulitu pozwoli zaplanować działania, które okażą się skuteczne podczas walki z tym schorzeniem. Cellulit najczęściej pojawia się na udach, brzuchu i pośladkach i przyjmuje postać grudkowatych i pomarszczonych zmian skórnych. Im bardziej zaawansowany stopień choroby, tym objawy będą bardziej zauważalne. Ten problem natury estetycznej powoduje zawstydzenie u kobiet i niechęć np. do korzystania z kąpieli słonecznych. Walkę z cellulitem umożliwiają zabiegi medycyny estetycznej.

Czym jest cellulit i skąd się bierze?

Zmiany skórne najczęściej obejmują skórę ud, brzucha i pośladków. Cellulit nazywany jest skórką pomarańczową, ponieważ zmiany skórne przyjmują postać grudek, a skóra jest pomarszczona. Grudki, które są widoczne pod skórą to powiększone komórki tłuszczowe. Powodują one ucisk na naczynia krwionośne, co osłabia krążenie i osłabia przemianę materii w komórkach. Słabiej usuwane są toksyny, co prowadzi do ich zalegania w tkankach. Im schorzenie jest bardziej zaawansowane, tym trudniej się go pozbyć. Jeśli cellulit jest zaawansowany i towarzyszu mu nadwaga mówimy wówczas o chorobie. Cellulit to po prostu nierównomierne rozłożenie tkanki tłuszczowej. Za przyczyny powstania cellulitu uważa się siedzący tryb życia, nadmiar cukru i soli w diecie, problemy z krążeniem, palenie papierosów, noszenie obcisłych ubrań. Specjaliści dzielą cellulit na 4 stopnie. Pierwszy jest widoczny tylko po ściśnięciu skóry dwoma palcami, a skóra po ściśnięciu jest lekko grudkowa. Drugi stopień charakteryzują zmiany skórne widoczne po ściśnięciu, które wyglądają jak skórka pomarańczowa. Trzeci stopień cellulitu widoczny jest bez ściskania na całej skórze, a grudki mają większą objętość. Czwarty stopień to bardzo zaawansowana faza, która obejmuje dużą ilość pofałdowań, a skóra jest bolesna podczas dotyku.

Jak walczyć z cellulitem?

Już na początku walki z cellulitem należy zmienić tryb życia na bardziej aktywny. Codziennie należy spacerować, a kilka razy w tygodniu wykonywać ćwiczenia. Trzeba zwrócić uwagę także na dietę, która ma być zbilansowana i zdrowa. Duża ilość warzyw, zdrowe mięso, nabiał i produkty pełnoziarniste na pewno pozytywnie wpłyną na proces utraty kilogramów. Dietetycy podkreślają, że bardzo ważne jest picie około 2 litrów wody dziennie i odpowiednia ilość snu. Początkowe stadium cellulitu łatwiej jest wyleczyć stosując zdrową dietę, włączając ruch i masaże skóry. Ten etap cellulitu to możliwość wspomagania się suplementami diety, które pomagają usunąć wodę z organizmu. Pomocne będzie pobudzanie krążenia poprzez wykonywanie naprzemiennie zimnego i ciepłego prysznica lub masowanie szorstką gąbką. Olejki i żele antycellulitowe także mogą wspomóc proces walki z cellulitem. Dobrym rozwiązaniem jest wykonywanie masaży antycellulitowych za pomocą specjalnych masażerów. Pomocne przy cellulicie jest spożywanie zielonej herbaty, brokułów, buraków, kurkumy, pokrzywy. Zawarte w nich składniki pobudzają ukrwienie i przemianę materii.

Mezoterapia na cellulit

Wskazaniem do wykonania zabiegu jest skórka pomarańczowa występująca na brzuchu, udach, pośladkach. Mezoterapia polega na wstrzyknięciu w głębsze warstwy skóry niewielkich ilości odżywczych mieszanek. Zabiegi mezoterapii pozwalają na zatrzymanie wielu niekorzystnych zmian, które zaszły w skórze. Zabieg wykonuje lekarz, który ma prawo wykonywania zawodu. Mezoterapia poprawi metabolizm skóry i przyspieszy metabolizm tłuszczu.

Pozwoli zahamować tworzenie wolnych rodników i poprawi mikrokrążenie. Stymulując fibroblasty przyczyni się do produkcji kolagenu i elastyny oraz będzie stymulowało powstanie nowych naczyń krwionośnych. Mezoterapia pozwoli pozbyć się cellulitu w mniej zaawansowanej fazie. Po zabiegu powierzchnia skóry ulegnie wygładzeniu. W przypadku zaawansowanej fazy choroby zmniejszy intensywność zmian skórnych. Niezależnie od skali problemu możemy być pewni poprawy naturalnego metabolizmu skóry. Mezoterapia może być stosowana na każdym etapie nasilenia cellulitu.

cellulit przed i po zabiegu mezoterapii

Mezoterapia – charakterystyka zabiegu

Wstrzykiwanie preparatu dokonywane jest bardzo cienką igłą co 0,5-1,5 cm. Po zabiegu widoczne będą ślady na skórze w postaci małych punkcików. Po maksymalnie 72 godzinach punkciki znikną. Nakłucia są praktycznie bezbolesne, ale w razie potrzeby można zastosować znieczulenie kremem. Po wstrzyknięciu substancji odżywczych lekarz masuje skórę, aby równomiernie rozprowadzić preparat pod skórą. Efekt zabiegu widoczny będzie natychmiast.

Od razu po zabiegu pacjent zauważy elastyczność i rozświetlenie skóry. Po jakimś czasie pojawi się także gęstość skóry i przywrócona zostanie jej gładkość. Lekarz w zależności od natężenia problemu zaleci odpowiednią ilość zabiegów w odstępach czasu. Możliwe skutki uboczne to rumień, zasinienia i krwiaki, które ustępują samoistnie po kilku godzinach od zabiegu.

Metoda Icoone

Kluczowa w leczeniu cellulitu jest normalizacja mikrokrążenia tkanki łącznej. Zastosowanie głębokiego masażu poprawi ukrwienie, a mikrogrudki tłuszczu zostaną rozbite. Aparat Icoone jest wyposażony w głowice z dwoma rolkami. Rolki te posiadają setki otworów, które stymulują głębokie warstwy skóry. Energia zasysanego przez Icoone powietrza aktywuje wydzielanie cytokin, histaminy i bradykininy. Następuje wówczas pobudzenie metabolizmu i tworzenie nowych włókien kolagenowych. Zabieg z użyciem Icoone wykorzystywany jest na szeroką skalę w medycynie estetycznej i cieszy się dobrymi opiniami.

Icoone pozwoli odmłodzić skórę, zredukować blizny i wymodelować twarz. Najczęściej jednak jest stosowany jako skuteczna metoda walki z cellulitem. Parametry urządzenia można ustawić w zależności od potrzeb. Można wybrać także głębokość penetracji skóry. Duże bezpieczeństwo zabiegu i brak tkankowego efektu termicznego to niewielka ilość przeciwwskazań. Zaleca się wykonać pełen cykl zabiegowy, który zawiera około 15 sesji.

7 komentarzy

  • Awatar użytkownika kamińska93 kamińska93 pisze:

    takie zabiegi można łączyć jeszcze z tabletkami i kosmetykami antycellulitowymi? chodzi mi o naturalne składniki do nakładania i łykania.

    • Awatar użytkownika Olciax Olciax pisze:

      A czemu niby nie można by było? Pewnie jeżeli laser to przy takiej mocno wrażliwej skórze to może lepiej by było odczekać ze smarowaniem się, ale szczerze to lepiej zapobiegać ponownemu pojawieniu się cellulitu, więc nawet po zabiegu bym się trzymała diety, ćwiczeń, masaży i właśnie produktów na cellulit tylko właśnie warto by było znaleźć coś z lepszym składem niż krem za 10 zł z olejem kokosowym, zapachami pomarańczy i konserwantami xD

      • Awatar użytkownika kamińska93 kamińska93 pisze:

        jakimi na przykład składnikami? coś jest wartego bardziej lub mniej uwagi przy cellulicie?

      • Awatar użytkownika Olciax Olciax pisze:

        Algi, bluszcz, bylica, kasztanowiec, kofeina, kwas askorbinowy, ruszczyk kolczasty, rutyna itp. Przynajmniej po swoim vialise widzę, że u mnie się to sprawdza jako dodatek do ćwiczeń, diety i masaży.

      • Awatar użytkownika kamaw kamaw pisze:

        ekstrakt z bluszczu, ekstrakt z kasztanowca, ekstrakt z bylicy boże drzewko, wyciągi z alg, kofeina, kwas askorbinowy, rutyna – wygląda to bardzo ciekawie 😀 opinie tylko to potwierdzają.

      • Awatar użytkownika Paulina Paulina pisze:

        Jak te rzeczy mają działać na skórę z cellulitem by się go pozbywać? Nie znam się na składach w ogóle…

      • Awatar użytkownika kamaw kamaw pisze:

        ogólnie to można określić te substancje, jako te które będą spalać tłuszcz, oczyszczać skórę z toksyn i nadmiaru wody, poprawiać mikrokrążenie oraz pielęgnować naskórek 🙂

Zostaw komentarz