Skip to main content
search

Definicja pięknego ciała może różnić się od indywidualnych upodobań każdego z nas. Dlatego też mężczyźni podobnie jak panie, coraz częściej zwracają uwagę na swój wygląd. Z usług gabinetów kosmetycznych korzystają nie tylko kobiety, ale również mężczyźni poddający się różnym zabiegom upiększającym. Jednym z popularnych zabiegów wśród mężczyzn jest depilacja. Jakie metody depilacji męskiej oferują salony kosmetyczne? Warto się przekonać.

Owłosienie u mężczyzn

Do niedawna temat męskiej depilacji był rzadkością. Jednak obecnie wiele Panów decyduje się na pozbycie się owłosienia nie tylko z okolic brody. Jest to kwestia  estetyczna. Ponadto mniejsza ilość owłosienia wpływa na mniejszą potliwość organizmu. Może to być bardzo ważny aspekt dla mężczyzn o dużej aktywności fizycznej lub zawodowo uprawiających sport. Mniejsze owłosienie lub jego brak pozwala łatwiej utrzymać higienę osobistą i zredukować nieprzyjemny zapach wynikający z nadpotliwości. Dlatego też mężczyźni cierpiący na taką dolegliwość dzięki depilacji łagodzą nieprzyjemny zapach potu.

Depilacja brody

Depilacja męska kojarzy się przede wszystkim z uregulowaniem zarostu na brodzie. Mężczyźni lubiący gładką skórę na twarzy często decydują się na depilację brody, ponieważ profesjonalny zabieg depilacji pozwala utrzymać gładką skórę na dłużej, a dodatkowo depilacje przy pomocy profesjonalnych urządzeń pozwala na dokładne usunięcie nawet najmniejszych włosów oraz nadanie brodzie precyzyjnego kształtu. Zabieg depilacji brody zazwyczaj obejmuje policzki, baki, płatki uszu oraz okolice nosa. Oczywiście można też zdecydować się na depilację szyi. Warto mieć na uwadze, że podczas depilacji brody nie dochodzi do uszkodzeń skóry, jak w przypadku depilacji maszynką. Dlatego też depilacja nie pozostawia na skórze nieestetycznych zacięć.

Depilacja klatki piersiowej i pleców

Nie każdy mężczyzna akceptuje owłosienie na plecach, czy klatce piersiowej. Niekiedy włosy, w szczególności gęste i ciemne w tych miejscach mogą być przyczyną kompleksów. Dlatego też plecy i klatka piersiowa często są poddawane depilacji. Ponadto bujne owłosienie na klatce piersiowej może sprawiać problemy estetyczne, gdy wystają spod koszuli. Depilacja pozwala na pozbycie się tego problemu oraz zwiększenie komfortu codziennego funkcjonowania. Oczywiście pozbycie się włosów z niechcianych miejsc sprzyja również poprawie samooceny.

Depilacja rąk i nóg

Ręce i nogi to części ciała, na których depilacje decyduje się mniej panów. Większość mężczyzn wybierających depilacje tych miejsc to zawodowi sportowcy. Wszystko ze względu na to, aby poprawić wyniki sportowe oraz ułatwić zachowanie prawidłowej higieny ciała. Ponadto depilacja nóg i rąk u sportowców wpływa na ograniczenie potliwości, zwiększa bezpieczeństwo podczas treningów oraz zawodów sportowych, a dodatkowo wpływa na estetykę ciała sportowca.

Depilacja pach

Regularne usuwanie owłosienia z okolicy pach jest czymś naturalnym u kobiet. Ale mężczyźni również mogą korzystać i korzystają z zabiegu depilacji pach. W szczególności na depilacje decydują się mężczyźni z problemem nadmiernej potliwości. Usunięcie włosów to jednocześnie zlikwidowanie środowiska sprzyjającego rozwojowi bakterii. Ponadto depilacja pach zwiększa wentylację i pozwala dłużej utrzymać skórę świeżą i bez niepożądanych zapachów.

Depilacja okolic intymnych

Depilacja stref intymnych to kwestia bardzo indywidualna. Jednak ci, którym zależy na utrzymaniu odpowiedniej higieny oraz ograniczeniu pojawienia się infekcji wybierają depilację okolic intymnych. Ponadto usunięcie włosów z miejsc intymnych wpływa na estetykę i komfort relacji i zbliżeń intymnych z partnerką. Decydując się, na profesjonalną depilację unikniemy zacięć maszynką na skórze oraz nieprzyjemnych podrażnień.

Jak wykonuje się depilację?

Domowe metody pozbycia się nadmiaru owłosienia to przede wszystkim maszynki manualne oraz elektryczne. Jednak nie dają one długotrwałych efektów, a ponadto nieodpowiednio używane mogą powodować podrażnienia, a nawet infekcje skórne. Dlatego też lepszym rozwiązaniem jest depilacja laserowa. Jest to nie tylko bezbolesna metoda, ale przynosi również długotrwałe efekty. Depilacja laserem jest skuteczna z tego względu, że wiązka lasera uszkadza mieszki włosowe. Tym samym proces wzrostu włosa zostaje zahamowany, a włos wypada. Podczas zabiegu skóra nie jest w żaden sposób naruszana, ponieważ wiązka lasera wchłaniana jest przez ciemny pigment w mieszkach włosowych. Promieniowanie lasera trwale oddziałuje na włosy i redukuje ich wzrost. Dlatego też jest to jeden z najskuteczniejszych zabiegów, aby pozbyć się niechcianych włosów. Należy jednak pamiętać, że wiązka lasera działa tylko na włosy będące w fazie wzrostu, zatem, aby, całkowicie pozbyć się włosów wymagane jest przeprowadzenie kilka serii zabiegów.

Depilacja laserowa w Klinice OT.CO w Warszawie

Na uwagę zasługuje fakt, że przy pomocy lasera można pozbyć się nadmiernego owłosienia z każdej części ciała. Jest to metoda uniwersalna oraz niezwykle skuteczna w walce nawet z gęstym owłosieniem. Z tego też powodu wybierana jest nie tylko przez kobiety, ale również i mężczyzn.

Zostaw komentarz