Leczenie blizn potrądzikowych laserem frakcyjnym

Blizny potrądzikowe – leczenie laserem frakcyjnym

Blizny po trądziku występują zazwyczaj u dorosłych, a specjaliści podają, że jest to dość często występujący defekt kosmetyczny. Obecne blizny to efekt nieprawidłowo leczonego trądziku i głęboko umiejscowionej infekcji skóry. Pacjenci często wstydzą się obecnych blizn i powoduje to u nich problemy z samooceną. Medycyna estetyczna proponuje zabiegi, które usuną blizny potrądzikowe w bezpieczny i mało inwazyjny sposób. (więcej…)
Dr Katarzyna Osipowicz
7 sierpnia 2019
Choroby infekcyjne skóry

Choroby infekcyjne skóry – jak sobie z nimi radzić?

Skóra człowieka to miejsce bytowania wielu przeróżnych drobnoustrojów, a także bakterii. Przeważnie są to gronkowce i bakterie gram-ujemne. W przypadku osłabionej odporności lub urazach bakterie mogą wniknąć w głąb skóry i się namnażać. Naukowcy wyróżniają dwa rodzaje chorób infekcyjnych skóry: bakteryjne i wirusowe. (więcej…)
Dr Katarzyna Osipowicz
3 sierpnia 2019
nowotwór skóry

Stany przednowotworowe skóry

Do grupy schorzeń przedrakowych skóry zalicza się blizny po chorobach oraz blizny pooparzeniowe. Stany przednowotworowe skóry to takie choroby, z których o wiele częściej powstają nowotwory. Nieleczone objawy z biegiem czasu zawsze zamienią się w nowotwór skóry. Warto obserwować zmiany na swojej skórze i w przypadku pojawienia się przerostu lub innych niepokojących zmian udać się do lekarza. (więcej…)
Dr Katarzyna Osipowicz
3 sierpnia 2019
cellulit na udach

Zabiegi na cellulit. Jak walczyć z cellulitem?

Określenie stopnia cellulitu pozwoli zaplanować działania, które okażą się skuteczne podczas walki z tym schorzeniem. Cellulit najczęściej pojawia się na udach, brzuchu i pośladkach i przyjmuje postać grudkowatych i pomarszczonych zmian skórnych. Im bardziej zaawansowany stopień choroby, tym objawy będą bardziej zauważalne. Ten problem natury estetycznej powoduje zawstydzenie u kobiet i niechęć np. do korzystania z kąpieli słonecznych. Walkę z cellulitem umożliwiają zabiegi medycyny estetycznej. (więcej…)
Dr Katarzyna Osipowicz
3 sierpnia 2019
Rumień usuwanie rumienia laserem Cutera

Rumień – usuwanie rumienia laserem Cutera

Rumień to zaczerwieniony obszar skóry, który występuje jako efekt rozszerzenia naczyń krwionośnych. Zaczerwienienie może wystąpić okresowo lub na stałe. Zależne to jest od rodzaju choroby i czynników nasilających jej objawy. Medycyna estetyczna proponuje zabieg usunięcia rumienia z użyciem lasera Cutera. (więcej…)
Dr Katarzyna Osipowicz
3 sierpnia 2019
usuwanie przebarwień skórnych laserem

Przebarwienia skórne – sposoby usuwania przebarwień

Niektóre przebarwienia skóry, np. piegi uważane są za urocze i mało osób chce się ich pozbywać. Ciemniejsze plamy na skórze powstają na skutek nieprawidłowej pracy melanocytów, czyli komórek wytwarzających melaninę. Ich nieprawidłowa praca może spowodować pojawienie się przebarwień na twarzy, dekolcie, dłoniach, ramionach. Medycyna estetyczna opracowała kilka sposobów walki z przebarwieniami, które stosowane są na szeroką skalę. Zabiegi te są w pełni bezpieczne, a specjalista dermatologi wybierze odpowiednie rozwiązanie dla każdego pacjenta. (więcej…)
modelowanie ust

Konturowanie, modelowanie i nawilżanie ust

Każda kobieta marzy o pięknych i kształtnych ustach, które dodadzą jej zmysłowości. Coraz częściej do gabinetów medycyny estetycznej przychodzą kobiety z prośbą o konturowanie lub modelowanie ust. Pacjentki zgłaszają się też z problemem wysuszonych ust, które dzięki zabiegom medycyny estetycznej można nawilżyć. (więcej…)
łuszczyca skóry łokcia

Łuszczyca – objawy i leczenie choroby skóry

Choroba jest jedną z najczęściej występujących chorób skóry i dotyczy około 2-3% rasy białej. Przyczyny powstania łuszczycy są bardzo złożone, a istotną rolę odgrywa genetyka. Dotyczyć może osób w każdym wieku i występuje u kobiet i mężczyzn. Łuszczycę charakteryzuje nawrotowy charakter. (więcej…)
modelowanie twarzy

Modelowanie twarzy – nowoczesne metody

Wiele kobiet pragnie pozbyć się efektów związanych ze starzeniem się skóry. Medycyna estetyczna proponuje wiele rozwiązań, które stosowane są na szeroką skalę od wielu lat. Proponowane są też bardzo nowoczesne i zbadane metody, które przynoszą spektakularne efekty przy małej inwazyjności zabiegu. (więcej…)