Skip to main content
search

Wraz z wiekiem nasza skóra się zmienia. Zachodzą w niej procesy starzenia się, które widocznie wpływają na jej wygląd. Dotyczy to zarówno skóry twarzy, jak i całego ciała. Procesy starzenia się skóry są czymś naturalnym i niezależnym od płci. Jednak chcąc poprawić swój wygląd i sprawić, że skóra będzie wyglądała młodziej, można skorzystać z zabiegów medycyny estetycznej. Jednym z nich jest karboksyterapia. Na czym polega i co dzięki niej można zyskać?

Czym jest karboksyterapia?

Karboksyterapia to zabieg, który może być stosowany praktycznie na każdej części ludzkiego ciała. Jest to zabieg wykorzystujący działanie dwutlenku węgla. Dwutlenek węgla jest wprowadzony pod skórę przy pomocy iniekcji specjalnie przystosowaną do tego igłą. Precyzyjnie umieszczony pod skórą dwutlenek węgla sprawia, że naczynia krwionośne się rozszerzają. Pozwala to na dotlenienie oraz odżywienie skóry w miejscu zabiegu.

Dodatkowo dwutlenek węgla ma niezwykłe działanie redukujące tkankę tłuszczową. Warto również wiedzieć, że wstrzyknięty pod skórę dwutlenek węgla uwalnia i łączy się z atomami tlenu. Natomiast enzym anhydrazy węglanowej i woda sprawiają, że CO2 zostaje rozłożony. Efektem wprowadzenia pod skórę dwutlenku węgla jest powstanie kontrolowanego stanu zapalnego, który przynosi spektakularne efekty, jeśli chodzi i odmładzanie skóry.

Karboksyterapia na twarz

Zabieg mimo dogłębnego działania jest mało inwazyjny oraz bezpieczny. Dlatego może być przeprowadzany na różnych częściach ciała, również tych delikatnych i wrażliwych. W przypadku karboksyterapii na twarzy najczęściej zabiegowi poddaje się obszar oczu, powiek, skórę głowy oraz całej twarzy, szyi i dekoltu. Dzięki działaniu dwutlenku węgla można skutecznie zredukować cienie i worki pod oczami. Dodatkowo zabieg pozwoli zredukować drobne i głębsze zmarszczki oraz jest doskonałym sposobem na redukcję przebarwień i uzyskanie jednolitego kolorytu cery.

W przypadku skóry głowy zabieg pobudzając krążenie oraz regeneracje komórek sprawia, że włosy nie wypadają, a co więcej nowe rosną silne i zdrowe. Dodatkowo jedną z ważniejszych zalet karboksyterapii jest to, że pobudza ona syntezę kolagenu i elastyny. Dzięki temu skóra odzyskuje jędrność oraz elastyczność, przez co zmarszczki są mniej widoczne, a skóra wyraźnie staje się napięta. Dlatego też metoda ta pozwala na redukcję drugiego podbródka, czy też nadmiaru obwisłej na twarzy skórze.

Karoksyterapia na ciało

Karboksyterapia to również doskonały zabieg na poprawę wyglądu skóry na całym ciele. Jest idealnym rozwiązaniem dla wszystkich, którzy posiadają widoczny i nieestetyczny cellulit. Wszystko ze względu na to, że dwutlenek węgla ma właściwości rozbijające komórki tłuszczowe. Dzięki zabiegowi skóra odzyskuje gładkość i staje się bardziej napięta.

Ponadto, jeśli w obrębie ud i pośladków widoczne są rozstępy, po zabiegu stają się mniej widoczne. Jeśli chodzi o obszar ciała, na którym można przeprowadzać zabieg, to oprócz pośladków i ud, zabieg może być wykonywany również na brzuchu w celu redukcji wiotkiej skóry po ciąży, na skórze dłoni, aby ją odmłodzić oraz w każdym obszarze ciała, gdzie miejscowo gromadzi się tkanka tłuszczowa i mimo diety i aktywności fizycznej jest ciężka w redukcji. Karbosyterapia pozwala więc zredukować kilka zbędnych centymetrów i wymodelować ciało.

Jak długo utrzymują się efekty?

Zazwyczaj efekty widoczne są już po pierwszym zabiegu karboksyterapii. Jednak należy mieć na uwadze, że zalecana jest seria kilku zabiegów w odpowiednich odstępach czasowych w celu uzyskania najlepszych rezultatów. W zależności od problemu skórnego i efektów, jakie chce się uzyskać, powinno się wykonać od 3 do 6 serii zabiegu. Dodatkowo pierwsze efekty po zabiegu mogą nie być tak widoczne, ze względu na zaczerwienioną oraz lekko podrażnioną po iniekcji skórę.

Po kilku godzinach objawy te ustępują i można ocenić wygląd skóry po zabiegu. Efekty z reguły są długotrwałe. Jednak duży wpływ na ich utrzymanie, szczególnie w przypadku redukcji cellulitu i tkanki tłuszczowej ma nasz tryb życia. Niezdrowa dieta i brak aktywności fizycznej będą sprzyjać ponownemu odkładaniu się tkanki tłuszczowej. Po serii zabiegów można skorzystać również z zabiegu podtrzymującego efekty, który zazwyczaj wykonuje się raz na kilka miesięcy.

Przeciwwskazania do zabiegu

Mimo że zabieg jest nieinwazyjny, to istnieją pewne przeciwwskazania do jego przeprowadzenia. Przede wszystkim kobiety w ciąży oraz karmiące piersią powinny zabieg ten odsunąć w czasie. Dodatkowo osoby z ciężkimi chorobami serca, płuc oraz nowotworowymi nie będą mogły poddać się zabiegowi.

Karboksyterapia nie jest również dobrym rozwiązaniem w przypadku stanów zapalnych skóry w obrębie obszaru zabiegu, skłonności do powstawania bliznowców, przebytego zawału, niewydolności narządowej, czy też okresu antybiotykoterapii i aktywnej infekcji. Ze względu na te przeciwwskazania przed zabiegiem lekarz przeprowadza z pacjentem obszerny wywiad, aby je wykluczyć i zagwarantować bezpieczeństwo i komfort podczas zabiegu.

Zostaw komentarz