Skip to main content
search

Peelingi wykonywane na skórze twarzy pozwalają w stosunkowo krótkim czasie przywrócić jej piękny wygląd. Głównym zadaniem peelingu jest oczyszczenie skóry z martwego naskórka oraz pobudzenie skóry do wytwarzania nowych komórek. Ponadto po peelingu skóra staje się gładka, ukrwiona oraz bardziej elastyczna. Niektóre rodzaje peelingów wpływają również na redukcję niewielkich zmarszczek. Regularnie wykonywane peelingi pozwalają zachować zdrowy wygląd skóry na dłużej. W zależności od indywidualnych potrzeb można korzystać z wielu różnych rodzajów peelingów, które w sposób szczególny pomagają w zwalczaniu niedoskonałości.

Peeling – czy warto?

  • Chcesz w krótkim czasie odżywić skórę i pozbyć się martwego naskórka?
  • Chcesz, aby Twoja cera zawsze wyglądała na promienną, młodszą i bardziej elastyczną?
  • Zależy Ci na jednolitym kolorycie skóry twarzy oraz pozbyciu się niewielkich zmarszczek?

Wskazania

Jeśli zależy Ci na:

  • poprawie wyglądu skóry,
  • rozjaśnieniu cery,
  • spłyceniu drobnych i większych zmarszczek,
  • dokładnym oczyszczeniu skóry,
  • usunięciu przebarwień,
  • zredukowaniu trądziku,
  • przywróceniu młodzieńczego wyglądu skóry,

Dla osób o wrażliwej skórze i dla tych, którym zależy na dokładnym oczyszczeniu bez efektu zaczerwienionej skóry zaleca się peeling Retises CT zawierający kombinację trzech rodzajów retinolu zamkniętego w liposomach oraz najbardziej stabilnej formy witaminy C.. Zaletą tego peelingu jest to, że skóra nie łuszczy się gwałtownie, a po upływie 3-10 dni od zabiegu. Doskonale redukuje i usuwa przebarwienia, blizny potrądzikowe, uelastycznia skórę oraz wpływa na redukcję zmarszczek. Zaleca się wykonywanie 4-6 serii raz w miesiącu dla uzyskania idealnego efektu.

Ferulac to peeling łączący właściwości antyoksydacyjne kwasu ferulowego, floretyny oraz witaminy C, który zalecany jest dla osób chcących pozbyć się przebarwień. Synergiczne działanie substancji aktywnych spowalnia procesy photo-aging i nadaje skórze blasku.

W przypadku problemów z cerą trądzikową wskazany jest peeling Melaspeel J2, na bazie kwasu salicylowego, mlekowego oraz rezorcynolu o działaniu antybakteryjnym i hamującym powstawanie uporczywego trądziku. Podobne zastosowanie ma Spa Peel Classic, jednak jego działanie nastawione jest na pozbycie się nieestetycznych wyprysków poprzez bardzo dokładne i głębokie oczyszczenie. Spa Peel Classic często stanowi bazę do innych peelingów i można go łączyć np. z DNA Recovery Peel łączącym kwas ferulowy, enzymy naprawcze DNA, cynk, aminokwasy i retinol, które regenerują uszkodzone komórki, dzięki czemu skóra odzyskuje blask.

Przebieg zabiegu

Pierwszym krokiem podczas peelingu jest oczyszczenie skóry. Następnie, specjalista, po dokonaniu oceny kondycji i potrzeb skóry, dobiera odpowiedni rodzaj peelingu, po czym aplikuje preparaty za pomocą wacika lub specjalnej szpatułki. Należy też mieć na uwadze, że w zależności od rodzaju peelingu substancje aktywne pozostawia się na skórze od kilkunastu minut do nawet 6 godzin. Niektóre zabiegi wzbogacane są o masaż twarzy lub Dermapen, polegający na nakłuwaniu skóry przy użyciu mikroigieł prostych. Dzięki temu wnikanie odżywczych i leczniczych substancji w głąb skóry jest dużo bardziej skuteczne.

Efekty peelingów

Peelingi to małoinwazyjna metoda, która pozwala na poprawę kondycji skóry. Głównym efektem peelingów jest dokładne i głębokie oczyszczenie skóry z martwego naskórka oraz zanieczyszczeń. Jednak to nie jedyne, co zyskujemy po profesjonalnym peelingu. Odpowiednio dobrany peeling poprawia również koloryt skóry, usuwa przebarwienia, niedoskonałości oraz pobudza produkcję kolagenu. Peelingi wpływają również na redukcję blizn potrądzikowych oraz zmarszczek zarówno tych niewielkich, jak i nieco głębszych.

Dlatego jeśli zależy Ci na promiennym i młodym wyglądzie skóry, peelingi powinny być regularnie stosowane. Dzięki nim skóra zawsze będzie wyglądać na odświeżoną i zdrową, ot co.

Zostaw komentarz