Skip to main content
search

Rumień to zaczerwieniony obszar skóry, który występuje jako efekt rozszerzenia naczyń krwionośnych. Zaczerwienienie może wystąpić okresowo lub na stałe. Zależne to jest od rodzaju choroby i czynników nasilających jej objawy. Medycyna estetyczna proponuje zabieg usunięcia rumienia z użyciem lasera Cutera.

Czym jest rumień?

Rumień to medyczna nazwa zaczerwienienia na skórze. Zmiana skórna wyróżnia się bardzo widocznym zaznaczeniem na brzegach. Przyczyny powstania tej zmiany skórnej są bardzo różne i mogą leżeć w poważnej chorobie lub zakażeniu i stanie zapalnym skóry. Jedną z często występujących przyczyn jest także przewlekły i silny stres. W zależności od rodzaju choroby może on przyjmować różny kształt. Leczenie choroby uzależnione jest od konkretnego przypadku i ustalane przez lekarza dermatologa. W przypadku rumienia spowodowanego przez choroby należy najpierw zająć się ich wyleczeniem, a następnie usunąć objawy w postaci zaczerwienionej skóry. Za gwałtowne zaczerwienienie skóry odpowiadają temperatura, alkohol, stres, gorące i ostre przyprawy. Jeśli skóra reaguje na te czynniki zaczerwienieniem możemy podejrzewać, że cierpimy na rumień. Zmiany skórne mogą przyjmować postać krótkotrwałego zaczerwienienia, które występuje po wystąpieniu czynnika wyzwalającego lub trwałego zaczerwienienia skóry i pajączków. Szybkie podjęcie leczenia pozwoli w prostszy sposób pozbyć się zmian skórnych.

Laser Cutera

Laser Excel V firmy Cuter koncentruje się na leczeniu zmian naczyniowych. Innowacyjna technologia to szybkie i skuteczne usuwanie problemów naczyniowych. Laser bez problemu poradzi sobie z niewielkimi naczynkami, jak i żylakami na nogach. Zastosowana technologia zapewnia dużą elastyczność w stosowaniu urządzenia oraz leczeniu chorób. Laser działa na zasadzie wybiórczej fototermozily. Światło jest pochłaniane przez hemoglobinę w naczyniach krwionośnych lub melaninę w przebarwieniach. Działanie odbywa się bez uszkodzenia otaczających tkanek. Fala światła działa na hemoglobinę i przekształca się w ciepło, które zamyka ściany naczyń krwionośnych. Skóra zyskuje wówczas naturalny odcień bez rumienia i pajączków. Urządzenie umożliwia dostosowanie parametrów zabiegu do indywidualnych potrzeb pacjenta. Cutera Excel V wykorzystamy zatem do leczenia powierzchownych uszkodzeń i głębokich blizn i żylaków. Podczas zabiegu obecna jest technologia chłodzenia, która pozwoli zachować maksymalny komfort.

Laser Cutera

Jak wygląda zabieg laserem Cutera?

Zabieg usuwania rumienia jest krótki i dość komfortowy dla pacjenta. Trwa on od kilku do kilkunastu minut i nie wymaga zastosowania znieczulenia. Zmiana skórna zostaje zwłókniana i jest absorbowana samoistnie. W urządzeniu zastosowana została specjalna głowica, która pozwala ochronić pacjenta przed poparzeniem. Podczas zabiegu zmniejszy to dolegliwości bólowe i skróci okres rekonwalescencji po zabiegu. Zaawansowana technologia pozwala szybko i bezboleśnie usunąć problematyczne zmiany. Na około miesiąc przed planowanym zabiegiem nie należy stosować retinoidów i witaminy C. Należy unikać także środków drażniących skórę, depilacji woskiem i różnego rodzaju peelingów chemicznych. Specjaliści twierdzą, że w dniu zabiegu należy wypić około 2-3 litry wody. Po zabiegu możliwe jest wystąpienie zasinienia skóry lub jej zaczerwienienie, które ustępuje jednak po kilku dniach. W przypadku wystąpienia dość rozległych i nasilonych zmian skórnych konieczne będzie ograniczenie aktywności zawodowej itp. przez kilka dni po zabiegu. Po zabiegu lekarz nałoży na skórę krem przeciwzapalny. Pacjent w domu powinien nawilżać skórę wodą termalną i stosować chłodzące kompresy żelowe. Przez kilka dni po zabiegu należy unikać słońca i stosować kremy z wysokim filtrem.

Pacjent powinien opowiedzieć specjaliście o wszystkich chorobach, ponieważ niektóre z nich będą przeciwwskazaniem do wykonania zabiegu z użyciem laser Cuter. Specjalista dobierze odpowiednie parametry urządzenia, które pozwolą pozbyć się problemu rumienia. U niektórych pacjentów wystarczy dokonanie jednego zabiegu, inni natomiast potrzebują kilku.

Zostaw komentarz