Skip to main content
search

Nie od dziś wiadomo, że to, jak się odżywiamy, ma wpływ na nasze zdrowie i wygląd. Problemy skórne u ludzi w większości przypadków spowodowane są nieprawidłowym żywieniem. W zasadzie można by wymieniać dużo czynników – dieta, stres, brak ruchu, używki… Skupmy się jednak na tym, co jemy i ile czasu poświęcamy na aktywny tryb życia.

W dzisiejszych czasach jesteśmy zewsząd bombardowani – w szczególności w programach telewizyjnych – niezliczoną ilością pomysłów i przepisów na zdrowe dania. Przygotowujący te posiłki przekonują nas, że bez pewnych składników nie da się obejść, jeśli chcemy wyglądać wspaniale. Po czym wychodzimy do najbliższego marketu… i co kupujemy? Oczywiście oprócz chleba… słodycze, napoje gazowane, chipsy. Dział z warzywami i owocami oraz dział eko omijamy zazwyczaj szerokim łukiem. Udowodniono, że spożywanie dużej ilości żywności przetworzonej wpływa bardzo negatywnie na nasze zdrowie i samopoczucie. Jesteśmy narażeni na wiele chorób cywilizacyjnych – otyłość, cukrzycę itp. Nie dostarczając odpowiedniej ilości witamin i minerałów do organizmu, sama skóra staje się szara, sucha i pozbawiona blasku.

Wpływ diety na skórę

Popularny trądzik przy nieodpowiedniej diecie może trudniej się leczyć albo możemy obserwować jego zaostrzenie. Bardzo ważne jest wobec tego wyrabianie u dzieci nawyków zdrowego żywienia, aby w przyszłości miały jak najmniej tego typu problemów. Nie musimy próbować wszystkiego, co serwuje nam telewizja, social media. Warto przygotować sobie własne menu (lub z pomocą dietetyka). Dobranie odpowiedniego suplementu diety, także może nas wspomóc. Bardzo ważnym składnikiem, niezbędnym w tworzeniu zdrowych komórek jest kolagen. Zwiększa on gęstość oraz elastyczność skóry, przez co staje się ona bardziej sprężysta.

Ruch to zdrowie

Czy ruch podobnie może wspomóc wygląd oraz zdrowie naszej skóry? Oczywiście, wystarczy spojrzeć na osoby wysportowane – ich ciało z reguły wygląda jakby było ściągnięte do wewnątrz (uwypuklone i jędrne mięśnie). Przy odpowiednim nawodnieniu, skóra jest nawilżona, promienieje. U osób,  które tej aktywności mają niewiele… niestety, widać wyraźnie gorszą „jakość” skóry. Robi się obwisła w późniejszym wieku, szybciej pojawiają się zmarszczki. Całe ciało szybciej się starzeje. Czy tego właśnie chcemy?…

Podsumowując, chcąc żyć szczęśliwie i cieszyć się dobrym zdrowiem oraz wolno się zestarzeć, dbajmy o siebie. Z efektów tej „pracy” na pewno będziemy zadowoleni.

Zostaw komentarz