Skip to main content
search

Kwas hialuronowy to związek chemiczny występujący naturalnie w naszej skórze. Jego głównym zadaniem jest wiązanie wody i zapewnianie prawidłowego nawilżenia i sprężystości skóry. Niestety pomiędzy 30 a 40 rokiem życia jego ilość stopniowo się zmniejsza, co skutkuje pojawieniem się pierwszych objawów starzenia się skóry. Procesowi temu można jednak zapobiec. Mezoterapia kwasem hialuronowym to zabieg wykonywany w celu wypełnienia zmarszczek, bruzd i ubytków skórnych, a także modelowania wielu części ciała. Specjaliści zgodnie potwierdzają, że zabieg z wykorzystaniem kwasu hialuronowego jest bezpieczny, a zastosowanie tej substancji w medycynie estetycznej jest niezwykle uniwersalne.

Kwas hialuronowy – rodzaje

Ciężko wyobrazić sobie dzisiejszą medycynę estetyczną bez zabiegów z wykorzystaniem kwasu hialuronowego. Jest on odpowiedzialny nie tylko za prawidłowe nawilżenie i sprężystość skóry, ale również zapobieganie infekcjom bakteryjnym. Podskórne podanie kwasu hialuronowego stymuluje produkcję nowych włókien kolagenowych i elastyny, dzięki czemu skóra odzyskuje młody i promienny wygląd. W klinice OT.CO w Warszawie wykorzystujemy kwas hialuronowy na twarz i pod oczy, a także na szyję i dekolt w celu redukcji zmarszczek i kurzych łapek oraz odświeżenia cery i odmłodzenia wyglądu. Preparaty kwasu hialuronowego stanowią również doskonały wypełniacz, np. podczas modelowania i odżywiania zniszczonych dłoni, twarzy, ust lub nosa. Natomiast kwas hialuronowy na włosy doskonale je nawilża oraz nadaje połysku.

kwas hialuronowy

W zależności od potrzeb naszych pacjentów w czasie zabiegów wykorzystujemy zarówno kwas hialuronowy usieciowany, jak i nieusieciowany. Kwas hialuronowy usieciowany stosujemy do wygładzania zmarszczek i bruzd, modelowania twarzy oraz korekty kształtu ust. Przed podskórnym podaniem preparatu lekarz dobiera właściwą gęstość kwasu, która uzależniona jest od miejsca podania. Uzyskane w ten sposób rezultaty utrzymują się nawet 12 miesięcy. Kwas hialuronowy nieusieciowany natomiast ze względu na swoją niższą masę cząsteczkową wykorzystywany jest podczas zabiegów nawilżających, których zadaniem jest odmłodzenie wyglądu skóry.

Kwas hialuronowy – wskazania

Kwas hialuronowy jest naturalnym składnikiem naszej skóry, dzięki czemu zabiegi z jego wykorzystaniem nie wywołują reakcji alergicznych oraz odrzuceniowych. W medycynie estetycznej substancja ta wykorzystywana jest w wielu zabiegach:

 • wolumetria twarzy,
 • korekta nosa kwasem hialuronowym,
 • powiększanie ust kwasem hialuronowym,
 • powiększanie biustu i pośladków kwasem hialuronowym,
 • modelowanie nosa kwasem hialuronowym,
 • wypełnianie zmarszczek kwasem hialuronowym,
 • wypełnianie ust kwasem hialuronowym,
 • modelowanie żuchwy kwasem hialuronowym,
 • modelowanie ust kwasem hialuronowym,
 • nawilżanie ust kwasem hialuronowym.

Mezoterapia kwasem hialuronowym – efekty

Kwas hialuronowy pod oczy, na zmarszczki lub do modelowania twarzy i ciała, który wykorzystujemy w naszej klinice, jest bezpieczny oraz posiada wszelkie niezbędne atesty. Dzięki doświadczeniu i wiedzy naszych lekarzy uzyskane efekty zabiegów utrzymują się od kilku do nawet kilkunastu miesięcy. Warto jednak pamiętać, że nasz styl życia ma olbrzymi wpływ na trwałość osiągniętych rezultatów. Ważna jest nie tylko prawidłowa pielęgnacja twarzy i ciała, ale również zbilansowana dieta, prawidłowe nawodnienie oraz aktywność fizyczna. Kondycji naszej skóry nie sprzyja natomiast stosowanie używek, długotrwały stres oraz siedzący tryb życia.

Ostrzykiwanie kwasem hialuronowym – przeciwwskazania

Kwas hialuronowy jest substancją naturalnie występującą w naszej skórze, dlatego przeciwwskazań do zabiegów z jego wykorzystaniem jest niewiele. Stanowią je przede wszystkim:

 • aktywna choroba nowotworowa,
 • okres ciąży i karmienia piersią u kobiet.

Każdy z naszych zabiegów wykonywany jest po wcześniejszej konsultacji z lekarzem, który kwalifikuje pacjentów do terapii oraz ustala rodzaj i dawkę wykorzystywanego preparatu. Warto pamiętać, że tylko zabieg wykonany przez doświadczonego specjalistę jest bezpieczny i minimalizuje ryzyko ewentualnych powikłań.

Wypełnianie kwasem hialuronowym – cena i opinie pacjentów

Zabieg z wykorzystaniem kwasu hialuronowego jest niemalże bezbolesny, a uzyskane efekty w sposób naturalny potęgują się przez kilka tygodni po wykonaniu zabiegu. Mezoterapia kwasem hialuronowym dostępna jest w atrakcyjnych cenach. Finalna kwota uzależniona jest od obszaru zabiegowego oraz ilości zużytego preparatu.

Źródła:

 1. Olejnik A., Gościańska J., Nowak I., Znaczenie kwasu hialuronowego w przemyśle kosmetycznym i medycynie estetycznej, Chemik 2012, 66 (2), s. 129-129,
 2. Tazbir M., Kwas hialuronowy jako jedna z alternatyw w zapobieganiu starzenia się skóry, Acta Clinica et Morphologica 2012, 15 (1), s. 28-35,

Zostaw komentarz