Skip to main content
search

Każda kobieta marzy o pięknych i kształtnych ustach, które dodadzą jej zmysłowości. Coraz częściej do gabinetów medycyny estetycznej przychodzą kobiety z prośbą o konturowanie lub modelowanie ust. Pacjentki zgłaszają się też z problemem wysuszonych ust, które dzięki zabiegom medycyny estetycznej można nawilżyć.

Kwas hialuronowy

Podobnie jak kolagen kwas hialuronowy jest istotnym elementem skóry. Przyczynia się on do zachowania elastyczności skóry. Szkodliwe warunki zewnętrzne i proces starzenia powodują utratę jędrności skóry i powstawanie zmarszczek. Skóra warg nie ma gruczołów łojowych, potowych i włosów. Nie posiada zatem ochrony lipidowej i narażona jest na szybsze wysychanie. Wskazaniem do wykonania zabiegu z użyciem kwasu hialuronowego jest wygładzenie drobnych zmarszczek, podniesienie kącików ust, wymodelowanie ust i ich nawilżenie. Jeśli pacjentka jest niezadowolona z wyglądu swoich ust, można zastosować zabieg, który je wypełni. Zabieg z użyciem kwasu hialuronowego nie wywoła reakcji alergicznej, ponieważ substancja naturalnie występuje w organizmie. Kwas hialuronowy ma zdolność zatrzymywania wody, co przyczyni się do ujędrnienia i nawilżenia skóry ust.

Modelowanie ust kwasem hialuronowym – zabieg

Przed zabiegiem lekarz przeprowadzi z pacjentem wywiad lekarski, podczas którego omówi etapy zabiegu i poinformuje o skutkach ubocznych. Lekarz zapyta o przebyte choroby i aktualny stan zdrowia. Część chorób może być przeciwwskazaniem do wykonania zabiegu, dlatego należy być szczerym z lekarzem. Skóra ust jest bardzo mocno unerwiona, a zabieg może okazać się trochę bolesny.

@klinikaotco##powiekszanieust ##modelowanieust ##medycynaestetyczna ##klinikawarszawa ##lekarz ##tiktokpolska ##medutok ##usta

♬ Beggin’ – Måneskin

Stosuje się znieczulenie za pomocą specjalnych kremów Emla 5% lub innych preparatów, które zawierają Lignokainę 2%. Preparat wmasowuje się lub wstrzykuje w okolice ust, dzięki czemu zabieg jest bezbolesny. Zabieg przebiega kilku-etapowo, a pierwszym działaniem jest pozbycie się makijażu z ust. Kolejny krok to dezynfekcja za pomocą specjalnych preparatów, które pomogą pozbyć się drobnoustrojów. Następnie podaje się środek znieczulający, który po chwili zaczyna działać. Teraz czas na właściwą część zabiegu, czyli wypełnienie ich kwasem hialuronowym. Po skończonych iniekcjach lekarz masuje skórę ust, aby kwas hialuronowy rozmieszczony był równomiernie. Ostatni etap zabiegu to chłodzenie warg, które wyeliminuje powstanie opuchlizny.

Powiększanie i modelowanie ust w Klinice OT.CO w Warszawie

Przeciwwskazania do zabiegu z użyciem kwasu hialuronowego

Nie każda pacjentka może poddać się zabiegowi, ponieważ niektóre choroby wykluczają pacjenta. W przypadku trądziku lub opryszczki należy unikać zabiegu z użyciem wypełniaczy, ponieważ istnieje ryzyko zainfekowania miejsca wkłucia. W przypadku obniżonej odporności nie zaleca się tego tupu zabiegów. Niektóre leki przyjmowane przez pacjentki także mogą być powodem do powstrzymania się od zabiegu. Należą do nich leki przeciwzapalne, przeciwbólowe i przeciwzakrzepowe. Znacznie zwiększają one ryzyko wystąpienia krwawienia podczas zabiegu. Wypełniania ust kwasem hialuronowym nie wykonuje się także u dzieci i młodzieży do 18 roku życia.

ostrzykiwanie ust kwasem hialuronowym

Zalecenia po wypełnieniu ust kwasem hialuronowym

Bezpośrednio po zabiegu należy lekko schładzać okolice warg. Przez kilka dni należy unikać ucisku skóry, która była poddana zabiegowi. Ćwiczenia fizyczne należy przez kilka dni wykonywać z umiarem. Odradza się także korzystanie z opalania, sauny przez kilka tygodni po zabiegu. Aby uniknąć powikłań po zabiegu, należy przestrzegać zaleceń lekarza i umawiać się na wizyty kontrolne. Efekty po zabiegu utrzymują się na stałe, dlatego też nie ma konieczności powtarzania zabiegu.

Zabieg z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego

Wykorzystywanie osocza bogatopłytkowego w zabiegach medycyny estetycznej jest bardzo popularne. Specjalista musi zadbać o wysoką jakość osocza, które następnie będzie wstrzykiwał w skórę. Krew pobiera się od pacjentki, a następnie odwirowuje w specjalnym urządzeniu. Do uzyskanego preparatu dodaje się osocze, aby uzyskać około 3-4 ml preparatu. Specjaliści używają specjalnych probówek i wirówek, które umożliwiają uzyskanie najlepszej jakości osocza. Zadaniem zabiegu jest regeneracja skóry pacjentki, a także pozbycie się zmarszczek. Dzięki osoczu uzyskamy naturalne efekty, a zabieg będzie w pełni bezpieczny. Naturalny zabieg jest wspaniałą alternatywą dla toksyny botulinowej. Można go wykonać u osób w każdym wieku. Często decydują się na niego pacjentki z wysuszonymi ustami po lecie. Osocze pobudza produkcję kolagenu i poprawia mikro krążenie. Zabieg przeprowadzany jest w znieczuleniu miejscowym i należy dokonać go dość szybko, aby osocze nie utraciło swojej jakości. Po upływie 20 minut osocze traci swoje dobroczynne właściwości.

powiększanie ust efekt przed i po zabiegu

Modelowanie ust tłuszczem

Przeszczep własnej tkanki tłuszczowej to wyjątkowo bezpieczny zabieg, ponieważ nie niesie ryzyka reakcji alergicznej. Wskazaniem do wykonania zabiegu jest chęć zmiany kształtu lub wielkości ust, utrata jędrności lub korekta asymetrii. Przed wykonaniem zabiegu należy wykonać badania krwi: morfologia i OB, CRP, grupę krwi, próby wątrobowe. Lekarz podczas pierwszej wizyty ustali z pacjentką jej oczekiwania i opowie o etapach zabiegu. Materiał do przeszczepu pobierany jest zazwyczaj z okolic brzucha, bioder, ud lub kolan. W celu wypełnienia ust pobiera się około 20-30 ml krwi. Pobrany tłuszcz należy następnie odwirować i wypełnić nim usta za pomocą igły lub kaniuli. Miejsce pobrania materiału i jego wstrzyknięcia znieczula się miejscowo, a cały zabieg trwa około 30-60 minut. Przez około tydzień po zabiegu należy zabezpieczać miejsce pobrania tkanki tłuszczowej specjalnym opatrunkiem, a usta powinny być chłodzone okładami z lodu. Dokładne zalecenia dla konkretnego przypadku wskaże lekarz. Do dwóch tygodni od zabiegu mogą występować zasinienie, obrzęk i zaczerwienienie ust. Zabieg można powtarzać do momentu uzyskania oczekiwanego efektu, ale wymagany odstęp pomiędzy zabiegami to 2 miesiące. Efekt zabiegu utrzymuje się przez wiele lat. Przeciwwskazaniem do wykonania zabiegu są choroby autoimmunologiczne, stany zapalne, zaburzenia krzepnięcia krwi, infekcje skóry, ciąża i czas karmienia piersią, niewydolność nerek.

Modelowanie ust toksyną botulinową

Gabinety medycyny estetycznej oferują modelowanie i powiększanie ust toksyną botulinową. Zabieg jest dość prosty i nieinwazyjny i polega na wstrzyknięciu toksyny botulinowej w usta. Kontur ust wydaje się bardziej zarysowany, a usta są pełniejsze. Toksyna botulinowa to popularna substancja, która pozwoli na uzyskanie zauważalnego efektu dużych ust. Do zabiegu nie trzeba się specjalnie przygotowywać, a wszelkie niejasności wyjaśni lekarz medycyny estetycznej. Zabieg rozpoczyna się od podania znieczulenia miejscowego. Kolejny krok to ostrzykanie ust w sposób równoległy, aby nadać całym ustom objętość i jędrność. Zabieg trwa około pół godziny i zaleca się po jego dokonaniu unikać dotykania ust. Pierwsze efekty powiększenia ust widoczne są po 2-3 dniach od zabiegu. Efekt utrzyma się do 9 miesięcy. Po dwóch tygodniach od zabiegu należy udać się na wizytę kontrolną. Lekarz sprawdzi, czy toksyna botulinowa rozmieszczona jest równomiernie i dokona ewentualnych korekt. Nie ma określonej dolnej ani górnej granicy wieku, w którym można poddać się zabiegowi. Po zabiegu mogą wystąpić skutki uboczne, które ustępują w krótkim czasie. Najczęściej występuje zaczerwienienie skóry twarzy, które jest naturalną reakcją na zabieg. Nie każdy pacjent może poddać się zabiegowi, dlatego należy poinformować lekarza o wszystkich schorzeniach. Pacjenci przyjmujący leki rozrzedzające krew, leczący stany zapalne, cierpiący na rozległy trądzik nie będą mogli skorzystać z zabiegu. Ostrzykiwania toksyną botulinową nie wykonuje się u osób chorujących na osłabienie mięśni lub pacjentkom w ciąży i karmiących piersią. Specjaliści zalecają wyleczyć wszelkie zmiany skórne przed dokonaniem zabiegu. Wówczas będziemy mogli uniknąć powikłań i zakażeń. Przed zabiegiem należy odstawić także leki przeciwbólowe, przeciwgorączkowe i aspirynę, która ma wpływ na rozrzedzenie krwi.

Zabiegi modelujące i regenerujące usta warto wykonać w renomowanym gabinecie medycyny estetycznej. Pod okiem doświadczonego specjalisty możemy czuć się bezpieczni. Wybór dobrego specjalisty to także gwarancja uzyskania najlepszych efektów.

Zostaw komentarz