Skip to main content
search

Wiele kobiet pragnie pozbyć się efektów związanych ze starzeniem się skóry. Medycyna estetyczna proponuje wiele rozwiązań, które stosowane są na szeroką skalę od wielu lat. Proponowane są też bardzo nowoczesne i zbadane metody, które przynoszą spektakularne efekty przy małej inwazyjności zabiegu.

Modelowanie twarzy kwasem hialuronowym

Procesy starzenia skóry doprowadzają do osłabienia mięśni twarzy, powolnego zaniku podskórnej tkanki tłuszczowej i zwiotczenia skóry. Skóra z biegiem lat traci na objętości, a zmarszczki pogłębiają się, a twarz wygląda na bardziej zmęczoną. Kwas hialuronowy występuje naturalnie w skórze ludzkiej, możemy więc mieć pewność, że nie wywoła reakcji alergicznej. Lifting pozwoli przywrócić utraconą objętość tkanki, a zapadnięcia zostaną wypełnione.

Możliwe jest pozbycie się widocznych efektów starzenia. Zabieg stosuje się w celu poprawy owalu twarzy i poprawy kształtu kości policzkowych i wypełnienia zmarszczek. 3 dni przed zabiegiem należy unikać leków przeciwzapalnych, rozrzedzających krew i aspiryny. W dzień zabiegu należy powstrzymać się od spożycia alkoholu i zminimalizować ekspozycję na promieniowanie UV. Lekarz podczas konsultacji zaplanuje zabieg i opowie o jego przebiegu. Pół godziny przed dokonaniem zabiegu należy nałożyć żel znieczulający, a sam zabieg trwa około 15 minut. Po zabiegu pacjent może wrócić co pracy lub do innych aktywności.

modelowanie twarzy kwasem hialuronowym

Efekty zastosowania kwasu hialuronowego

Kwas wypełni ubytki w tkance, dzięki czemu poprawi się owal twarzy, a kontury twarzy będą wyraźniejsze. Kości policzkowe będą bardziej zarysowane, a skóra elastyczna i napięta. Twarz będzie wyglądała bardziej zdrowo i zostanie widocznie odmłodzona. Kwas hialuronowy uniesie kąciki ust i opadniętą skórę policzków i wygładzi zmarszczki. Efekty będą widoczne natychmiast po zabiegu, a w ciągu kilkunastu dni zmarszczki będą ulegały dalszej redukcji. Ostateczne efekty zobaczymy po kilku tygodniach od zabiegu, wówczas należy udać się na wizytę kontrolną. Substancja utrzymuje się w skórze przez 10-12 miesięcy, ponieważ z biegiem czasu kwas ulega stopniowemu wchłanianiu.

Czas utrzymania się efektu zależny jest od jakości wstrzykniętego preparatu, ale także rodzaju cery, trybu życia i aktywności fizycznej pacjenta. Skutkiem ubocznym zabiegu może być obrzęk, który zniknie po kilku dniach. Przez kilka dni po zabiegu należy unikać wysokich temperatur (zimny wiatr, sauna). Codzienne zabiegi pielęgnacyjne należy wykonywać delikatnie i najlepiej skonsultować je z lekarzem. Należy unikać też intensywnego wysiłku fizycznego.

Technologia Adivive, czyli lifting tłuszczem

Zabiegi z wykorzystaniem własnej tkanki tłuszczowej zdobywają coraz większą popularność. Cechy wyróżniające to ogromna skuteczność i niskie ryzyko wystąpienia objawów ubocznych. Zabieg polega na pobraniu niewielkiej ilości własnej tkanki tłuszczowej i poddaniu jej obróbce. Następnie wstrzykuje się tłuszcz w obszary, które chcemy skorygować. Tkanka tłuszczowa pacjenta przyjmuje się bardzo dobrze, ponieważ jest biokompatybilna. Ryzyko wystąpienia objawów uczulenia jest wyjątkowo niskie. Efekt zabiegu wygląda bardzo naturalnie, ponieważ tłuszcz występuje naturalnie pod skórą twarzy.

Tłuszcz pozwoli zlikwidować efekt zapadniętych policzków i poprawi owal twarzy. W niektórych przypadkach zabieg stosowany jest jako wskazanie medyczne, np. po wypadkach lub urazach skóry. Tkankę tłuszczową pobiera się najczęściej z powierzchni ud lub okolicy nadłonowej. Lekarz pobiera około 30% materiału więcej niż jest potrzebne do zabiegu. Jedna sesja zabiegowa to podanie około 20-30 ml gotowego preparatu, a dokonuje się jej za pomocą kaniuli lub bardzo cienkich igieł. Zabieg trwa od 30 do 60 minut, a czas trwania zależny jest od wielkości korekcji. Część komórek tłuszczowych ulega biodegradacji, dlatego wstrzykuje się je z niewielkim nadmiarem. Efekt wypełnienia będzie widoczny od razu po zabiegu.

Często obserwuje się także poprawę kolorytu i kondycji skóry dzięki tworzeniu się nowych naczyń krwionośnych. Efekt zabiegu jest trwały, a ubytek przeszczepionych komórek tłuszczowych wynika jedynie z naturalnych procesów starzenia się organizmu.

Lifting nićmi Barb 4D

W przypadku nici Barb 4D można mówić o nowej alternatywie dla skalpela, ponieważ efekty zabiegu są wyjątkowo spektakularne. Siła wchłanialnych nici Barb 4D polega na czterowymiarowych haczykach. Nić jest dużo grubsza, dzięki czemu jest w stanie zredukować większe zmarszczki. Wskazania do zabiegu z użyciem nici to wyraźne zmarszczki, utrata zarysowanego owalu twarzy, opadające policzki, podwójny podbródek. Lekarz podczas pierwszej konsultacji zbierze wywiad, który pozwoli ustalić najlepszą metodę liftingu. Obszar skóry, na którym dokonujemy zabiegu zostanie znieczulony. Następnie wprowadza się nici za pomocą kaniuli.

Mikroskopijne haczyki otwierają się zapewniając jednocześnie efekt liftingu. Zabieg trwa maksymalnie godzinę, a efekty widoczne są praktycznie od razu. Przez kilka dni po zabiegu należy nie wykonywać gwałtownych ruchów ustami i ograniczyć mimikę dolnej części twarzy. Skóry twarzy nie należy masować i uciskać przez około 3 tygodnie po zabiegu. Codzienna pielęgnacja (mycie twarzy) powinna być delikatna, a kremy należy lekko wklepywać. Przez kilka tygodni należy unikać intensywnego wysiłku fizycznego. Nici nie tylko podnoszą skórę, ale także uaktywniają proces wytwarzania nowych włókien kolagenowych.

Działanie nici PDO Barb 4D zostało potwierdzone naukowo. Ogromna siła nici tkwi w ich budowie, która została unowocześniona. Materiał, z którego wykonane są nici rozpuszcza się w tkance podskórnej w naturalny sposób. Po około 2 latach zabieg należy powtórzyć, aby utrzymać skórę w dobrym stanie. Należy wybrać specjalistę, który ma doświadczenie w zabiegach z nićmi. Tylko profesjonalnie wykonany zabieg gwarantuje najlepsze i długotrwałe efekty.

Zostaw komentarz