Skip to main content
search

Każda z nas marzy o pięknych, lśniących i gładkich włosach. W końcu to właśnie one są odbiciem stanu wewnętrznego organizmu i jego ogólnego zdrowia, a także naszą wizytówką. Botoks na włosy, chociaż z botoksem używanym do ostrzykiwania twarzy ma niewiele wspólnego, jest równie skuteczny. Nic zatem dziwnego, że jest jednym z największych hitów w salonach fryzjerskich. Dowiedz się, co można osiągnąć za pomocą botoksu na włosy i dla kogo przeznaczony jest ten zabieg.

Botoks na włosy – procedura zabiegowa

Botoks na włosy tuż obok keratynowego prostowania i pielęgnacji z Olaplexem jest jednym z najczęściej wykonywanych zabiegów w salonach fryzjerskich. Zapewnia bardzo spektakularne i długotrwałe efekty od razu po wysuszeniu włosów. Rozpoczynamy go od diagnozy stanu włosów i umycia ich mocno oczyszczającym, otwierającym łuski włosa szamponem. Szampon usunie z nich wszystkie zanieczyszczenia i przygotuje je na wniknięcie substancji aktywnych do wnętrza włosów na stałe.

Zabiegi ostrzykiwania botoksem w Klinice OT.CO w Warszawie

Następnie kosmyki należy delikatnie odsączyć z nadmiaru wody. Wtedy fryzjer może przystąpić do nakładania specjalnego serum za pomocą ampułkostrzykawki. Niczego nie trzeba się jednak obawiać, ponieważ igły i strzykawki stosowane są do precyzyjnego odmierzania i rozrabiania preparatu, a czasem także po to, żeby dokładnie nałożyć kosmetyk. Całość regeneracyjnego procesu domyka nałożenie maski bezpośrednio na serum. Maska zamknie substancje odżywcze wewnątrz włosów, a także nada im dodatkowy blask z zewnątrz.

Po około 20 minutach spłukujemy preparaty, suszymy kosmyki i gotowe! Całość zabiegu trwa niespełna godzinę.

Na jakich substancjach opiera się zabieg botoksu na włosy?

Zabieg botoksu na włosy nie opiera się na działaniu słynnej toksyny botulinowej. Jego nazwa wzięła się z równie doskonałych efektów, co stosowanie botoksu na twarz. Wykorzystuje się do niego:

  • Keratynę – która jest naturalnym białkiem występującym we włosach i paznokciach. To dzięki niej włosy są gładkie, mocne i sprężyste. Kiedy we włosiu zaczyna jej ubywać, staje się on szorstki, matowy i łamliwy. Właśnie dlatego wiele kuracji i preparatów do pielęgnacji włosów ma ją w składzie. Keratyna hydrolizowana dobudowuje brakujące cegiełki keratynowe we włosach i pozwala przywrócić im ich naturalne piękno. Chociaż hydrolizowana keratyna daje niesamowicie spektakularne efekty, stosując ją w nadmiarze, można uzyskać efekt przeciwny do zamierzonego – szorstkich, matowych i zniszczonych włosów. Dlatego tak ważne jest, aby zabiegi z jej użyciem pozostawić profesjonalistom.
  • Kolagen – który można stosować na kilka sposobów. Nakładany na skórę głowy pozwala ją odżywić i zapobiec wypadaniu włosów. W przypadku botoksu na włosy nakładamy go jednak na długość, nie na skórę. Kolagen odpowiada za naturalną sprężystość, elastyczność i strukturę kosmyków. Połączony w kuracji z keratyną odbuduje naruszone wiązania we włosach i umożliwi przywrócenie im zdrowia.
  • Kwas hialuronowy – wykazuje bardzo silne właściwości nawilżające. Jedna cząsteczka kwasu hialuronowego, potrafi związać ponad 250 cząsteczek wody! Stosowany na włosy pięknie je nawilży, odżywi i nada im dodatkowego blasku. Kwas hialuronowy, ponieważ podobnie jak keratyna i kolagen naturalnie występuje w skórze, włosach i paznokciach, jest całkowicie hipoalergiczny.
  • Ceramidy – odbudują naturalną strukturę włosa i zauważalnie go wygładzą. To dzięki nim można uzyskać efekt grubych i zdrowych włosów. Ceramidy potęgują działanie kwasu hialuronowego, odbudowują warstwę lipidową włosa i zamykają nawilżenie w jego wnętrzu. W dłuższej perspektywie czasowej zapobiegają postępowaniu zniszczeń i pozwalają uodpornić nieco włosy na czynniki atmosferyczne, temperatury i inne uszkodzenia, na jakie są narażone na co dzień.

Poza tym większość preparatów jest wzbogacona o dodatkowe kompleksy witaminowe, które mają wzmocnić efekty zabiegowe. Połączenie tak wielu dobroczynnych substancji daje włosom odżywienie, jakiego potrzebują.

Pielęgnacja włosów po zabiegu

Po wykonaniu zabiegu nie powinno się stosować szamponów z mocnymi detergentami takimi jak SLS czy SLES. Należy także unikać alkoholi, parabenów i trudno zmywalnych silikonów. Jeśli istnieje taka możliwość, włosy należy myć co 2-3 dni – nie częściej. Dla jak najlepszego wzmocnienia i przedłużenia efektów zabiegowych warto zaopatrzyć się w maskę z dodatkiem keratyny lub kwasu hialuronowego. Można także zdecydować się na ampułki z kwasem hialuronowym, które wciera się regularnie we włosy.

Dlaczego nie powinno się wykonywać zabiegu samodzielnie w domu?

Zabieg w salonie fryzjerskim wykonywany jest przez profesjonalistę, który ma doświadczenie oraz potrafi nałożyć serum i maskę równomiernie. Zawsze doradzi, co jeszcze można zrobić z włosami, żeby osiągnąć pożądany efekt. Decydując się na wykonanie zabiegu w domu, ryzykujemy zdrowiem własnych włosów. Przy niewłaściwym zastosowaniu kosmetyków nietrudno doprowadzić do ich nieodwracalnych zniszczeń.

W salonie fryzjerskim eksperci dysponują również certyfikowanymi, atestowanymi preparatami do wykonywania tego typu zabiegów. Wykonując botoks samodzielnie, kosmetyki kupuje się najczęściej w Internecie. Nie znamy wówczas ich pochodzenia, nie mamy pewności, czy preparat, który zakupiliśmy, jest tym, czym powinien być. O wiele łatwiej i taniej jest wykonać zabieg od razu u profesjonalisty, niż później naprawiać skutki próby przeprowadzenia procedury zabiegowej w domu.

Efekty zabiegu

Włosy po zabiegu botoksu są widocznie odżywione, lepiej się układają i wydają się być gęstsze, a poza tym:

  • są nawilżone, wyglądają zdrowo i pięknie,
  • są o wiele grubsze niż wcześniej, dzięki odbudowaniu ich struktury,
  • przestają się puszyć,
  • są zrewitalizowane i łatwe w rozczesywaniu,
  • robią się miękkie i sypkie jak nigdy wcześniej,
  • stają się niesamowicie błyszczące już na pierwszy rzut oka,
  • ich kolor jest odnowiony i nabiera więcej głębi.

Z efektów z pewnością będzie zadowolona każda osoba, która zdecyduje się na zabieg, ponieważ jest to prosta droga do pięknych i zdrowych włosów.

Botoks na włosy – długotrwałość efektów

Efekty po zabiegu mogą się utrzymać na włosach nawet przez kilka miesięcy. Widoczne wygładzenie i podbicie blasku włosów ma miejsce przynajmniej do około 12-15 myć, co nie znaczy, że po tym czasie efekty całkowicie znikają. Warto zaznaczyć, że nie wynikają one z zamaskowania zniszczeń na włosach, ale z rzeczywistej poprawy stanu włosów i realnego odbudowania ich. Zabieg warto powtarzać co kilka miesięcy lub częściej – dla jak najlepszych efektów i utrzymania na stałe doskonałej kondycji włosów.

Wskazania do zabiegu

Zabieg ten jest przeznaczony w szczególności dla osób ze słabymi, łamliwymi włosami, zniszczonymi farbowaniem, słońcem czy stylizowaniem ich za pomocą temperatury. Zasadniczo może wykonać go właściwie każdy, jednak im bardziej uwrażliwione i zniszczone włosy, tym bardziej spektakularne będą osiągnięte efekty. Botoks na włosy może uratować nawet włosy bardzo zniszczone, z tendencją do rozdwajania się. Jest doskonałym pomysłem na odżywienie włosów po zmiennych temperaturach zimowych, jak również po letnich wojażach, kiedy włosy są szczególnie narażone na działanie słońca i promieni UV, które wysuszają je i sprawiają, że kolor płowieje.

Botoks podczas farbowania włosów

Chociaż farby do włosów dostępne obecnie w salonach fryzjerskich coraz mniej niszczą włosy, po co ryzykować? Zamiast regenerować włosy po wykonanym zabiegu, można połączyć farbowanie z botoksem. Wówczas ochronimy włosy w czasie oddziaływania mieszanki koloryzującej, a włosy zostaną odżywione, odbudowane i dodatkowo nawilżone.

Botoks łączony z farbowaniem włosów daje także doskonałe efekty w zakresie utrzymywania trwałości i głębokości koloru. Nie wpłynie negatywnie na działanie farby – wręcz przeciwnie!

Ile kosztuje zabieg botoksu na włosy?

Zabieg botoksu na włosy jest jednym z tańszych, a jednocześnie dających niesamowicie spektakularne efekty. Botoks można stosować samodzielnie, w ramach profilaktyki wypłukiwania się koloru lub w połączeniu z innymi zabiegami – tutaj panuje dowolność! Jego koszt waha się w okolicach 120 – 150 zł, chociaż jest zależny od długości i ilości włosów, osoby decydującej się na zabieg. W niektórych przypadkach może kosztować nawet 60 zł.

Zostaw komentarz

[elfsight_click_to_call id="1"]