Skip to main content
search

W gabinetach medycyny estetycznej dostępne są w pełni bezpieczne i skuteczne zabiegi, które ujędrnią i zwiększą napięcie skóry. Lifting twarzy bez skalpela to dobra alternatywa dla osób, które obawiają się inwazyjnych zabiegów. Każda kobieta chce być postrzegana jako młoda i piękna, dlatego też pojawiające się zmarszczki mogą spowodować przykre stany emocjonalne. Wystarczy udać się do doświadczonego lekarza, który dobierze najlepszą metodę odmłodzenia skóry.

Zabieg z wykorzystaniem nici Barb 4D

Nici liftingujące to bardzo dobra alternatywa dla tradycyjnych zabiegów chirurgicznych. Idealnie sprawdzi się w przypadku osób, które boją się ingerencji w swoje ciało, a chcą podjąć walkę z oznakami starzenia się skóry. Z uwagi na długotrwałe efekty i minimalną inwazyjność nici znajdują coraz więcej zwolenników. Można śmiało stwierdzić, że najbliższe lata przyniosą duży wzrost zainteresowania tą metodą. Nici Barb 4D uzyskały certyfikat bezpieczeństwa CE i mogą być stosowane na terenie całej Unii Europejskiej. Metodę wykorzystuje się często łącząc ją z innymi działaniami prowadzonymi przez lekarza.

Nici posiadają 4 wymiary, a zabieg można wykonać w każdej porze roku. Barb 4D to specjalna nić polidioksanowa, która posiada system mikroskopijnych haczyków. Haczyki umieszczone są w dwóch kierunkach, czyli czterech wymiarach. Ten rodzaj nici jest grubszy niż tradycyjne nici PDO więc możemy osiągnąć maksymalne efekty liftingu. Długość nici dobierana jest do potrzeb konkretnego pacjenta i jego oczekiwań po zabiegu. Nici wprowadzane są do tkanki podskórnej za pomocą cienkiej igło-kaniuli, nie ma zatem potrzeby wykonywania nacięcia. Skóra pacjenta zostaje wcześniej znieczulona za pomocą zastrzyku, co eliminuje odczuwanie bólu podczas wprowadzania nici.

Po zaaplikowaniu haczyki otwierają się i unoszą tkanki zapewniając efekt intensywnego liftingu. Zabieg trwa od pół godziny do godziny, a pacjentka może praktycznie od razu powrócić do codziennych aktywności.

Efekty zastosowania nici Barb 4D

Praktycznie chwilę po zabiegu następuje wygładzenie zmarszczek i delikatne podciągnięcie tkanek dolnej części twarzy. Im więcej nici zostanie użytych, tym lepszy efekt zostanie uzyskany. Wprowadzone nici pracują podobnie jak mięśnie, które podtrzymują tkanki podskórne. Po około 2 tygodniach od zabiegu zaczynają działać biomedyczne właściwości substancji, czyli proces stymulacji produkcji nowego kolagenu.

Nici będą stymulowały fibroblasty do syntezy elastyny, czyli białka odpowiedzialnego za elastyczność skóry. Polidioksaon powoduje syntezę naturalnego kwasu hialuronowego, która jest potwierdzona w badaniach medycznych. Nici rozpuszczają się w tkankach przez rok, natomiast efekt będzie cieszył nasze oczy przez około 24 miesiące. Dzięki opisanym procesom skóra będzie nawilżona, elastyczna i napięta. Dla utrzymania efektu zaleca się powtarzanie zabiegu co około 2 lata.

Główne zalety zabiegu to natychmiastowy efekt liftingu, który w ciągu kilku miesięcy będzie narastał i utrzyma się aż przez 2 lata. Zabieg wykonuje się szybko, mało inwazyjnie i bezboleśnie, a nici są całkowicie wchłaniane przez tkankę podskórną. Nie ma konieczności wykonywania nacięć, więc po zabiegu nie pozostaną żadne blizny.

Lifting z użyciem HIFU, czyli fal dźwiękowych

Obecnie zabieg HIFU jest uznawany za jeden z bardziej skutecznych zabiegów medycyny estetycznej. Nazwa pochodzi od angielskiego wyrażenia high intensity focused ultrasound i oznacza „skupiona wiązka fal dźwiękowych o dużym zasięgu”. Ten rodzaj fal wykorzystywany jest około 20 lat w leczeniu nowotworów, a od kilku lat także w celu ujędrnienia skóry i dokonania jej liftingu. Fala powoduje ruch komórek w tkankach.

W medycynie estetycznej używa się głębokości 1,5 mm, 3,0 mm i 4,5 mm. Powodując ruch w tkankach generuje ciepło, które powoduje mikro poparzenia wewnątrz tkanki. Powierzchnia skóry pozostaje nieuszkodzona, a wewnątrz zachodzą intensywne procesy odbudowy i regeneracji, które zostały pobudzone przez uszkodzenia. Zabieg HIFU dokonuje się u doświadczonego lekarza medycyny estetycznej.

Specjalista dobierze głębokość zabiegu w zależności od konkretnego przypadku i oczekiwanych efektów. Zabieg trwa około 20-30 minut, a przed jego dokonaniem znieczula się skórę specjalnym żelem. Fale HIFU można wykorzystać na wszystkie partie ciała, klienci wybierają jednak najczęściej twarz. Po zabiegu nie ma konieczności rekonwalescencji, ponieważ skóra nie zostaje uszkodzona. Na skórze mogą pojawić się małe zaczerwienienia, które znikną po kilku godzinach.

Efekty liftingu falami HIFU

Efektem poparzeń tkanki podskórnej jest rozpoczęcie procesu regeneracji i zagęszczenie dotychczasowej struktury komórkowej. Najlepsze efekty obserwuje się po kilku miesiącach od zabiegu, ponieważ tyle czasu potrzebuje skóra na całkowitą odbudowę.

Efekty zabiegu to przede wszystkim zmniejszenie wiotkości skóry, wyostrzenie konturu twarzy, ujędrnienie skóry poddanej zabiegowi. Widoczne jest także zmniejszenie porów i redukcja zmarszczek oraz uelastycznienie skóry. HIFU można stosować razem z innymi metodami ujędrniania skóry. Fale HIFU nie mogą przechodzić przez miejsca, w których został użyty kwas hialuronowy. Zabiegu nie stosuje się także u kobiet w ciąży, pacjentów z nowotworami złośliwymi lub po przebytym udarze mózgu. Należy zwrócić uwagę także na choroby serca i stany zapalne skóry w miejscu planowanego zabiegu.

Zostaw komentarz