Skip to main content
search

HIFU (z ang. High Intensity Focused Ultrasound) to skupiona wiązka fal dźwiękowych o dużym zasięgu wykorzystywana zarówno w medycynie tradycyjnej, jak i w medycynie estetycznej. Zabieg HIFU uznawany jest za jeden z najskuteczniejszych sposobów na modelowanie owalu twarzy oraz na ujędrnianie skóry. Zaletą technologii jest jej bezinwazyjność, ponieważ fale dźwiękowe działają bez uszkodzenia powłok skórnych. Jeśli marzy Ci się więc lifting twarzy bez skalpela, to metoda HIFU jest właśnie dla Ciebie.

HIFU – efekty przed i po

Fala dźwiękowa o wysokiej częstotliwości HIFU wywołuje ruch komórek w tkankach, co jest istotą działania tej metody. W medycynie estetycznej działanie HIFU wykorzystuje się na różnych głębokościach tkanek, zazwyczaj na 1,5, 3 oraz 4,5 mm w obrębie twarzy oraz nawet do 13-16 mm w głąb tkanki na ciele. Docierająca na wskazaną głębokość fala akustyczna wywołuje ruch i wzajemne ocieranie się komórek, co generuje ciepło. W rezultacie dochodzi do niewielkich oparzeń wewnątrz tkanek o średnicy maksymalnie 1 mm. Mimo że powierzchnia skóry pozostaje nienaruszona, to w jej wnętrzu rozpoczynają się intensywne procesy regeneracji i odbudowy, które umożliwiają rewitalizację i odnowę komórek skóry.

Zabieg HIFU w Klinice OTCO w Warszawie

hifu

Lifting HIFU/Ulthera stymuluje stopniową produkcję nowych włókien kolagenowych i elastyny, dlatego na efekty zabiegu trzeba nieco poczekać. Zazwyczaj oczekiwane rezultaty przynosi już jeden zabieg HIFU, jednak w niektórych przypadkach konieczne jest wykonanie serii zabiegów co 1-3 miesiące. Ostateczny rezultat zabiegu zwykle pojawia się po kilku miesiącach, co odczuwamy w postaci zagęszczenia skóry i poprawy jej jędrności. Skóra staje się również bardziej elastyczna i wygładzona, dzięki czemu zmniejsza się widoczność zmarszczek i niedoskonałości cery. Aby jednak uzyskać taki efekt, należy oddać się w ręce doświadczonego lekarza, który krok po kroku zadba o kwalifikację do zabiegu, dobór głębokości zabiegu oraz ustalenie efektów oczekiwanych przez pacjenta.

HIFU – wskazania

Laser HIFU wykorzystywany jest zazwyczaj w obrębie twarzy, a jego działanie umożliwia:

 • podniesienie policzków,
 • konturowanie twarzy,
 •  redukowanie zmarszczek wokół ust, oczu, czoła, szyi i dekoltu,
 • redukowanie podwójnego podbródka,
 • uniesienie brwi,
 • uwydatnienie linii żuchwy,
 • ujędrnienie i uelastycznienie skóry.

HIFU na podbródek to jeden z najczęściej wykonywanych zabiegów, który skutecznie pozwala zredukować tzw. podwójny podbródek, którego nie możemy pozbyć się w wyniku stosowanej diety. Zabieg ten wykonywany jest jednak nie tylko w okolicach twarzy. HIFU na brzuch to kolejne udane połączenie, które pozwala pozbyć się zwisów nadmiaru skóry po ciąży lub utracie wielu kilogramów oraz ujędrnić skórę w tych partiach. Zabieg popularny jest również w okolicach ud, kolan, ramion, szyi i dekoltu, gdzie skóra potrzebuje skutecznego ujędrnienia i wymodelowania.

HIFU – powikłania i przeciwwskazania

Zabieg HIFU jest nieinwazyjny i nie uszkadza powłok skórnych. Aby jednak jego wykonanie było w pełni bezpieczne, warto zaufać doświadczonym specjalistom z OT.CO Clinic. Nasi lekarze zadbają o Twoje bezpieczeństwo oraz skutecznie dobiorą parametry zabiegu dostosowanie do Twoich potrzeb. Dodatkowo warto pamiętać, że fale akustyczne nie przechodzą przez miejsca, w których stosowany był kwas hialuronowy lub toksyna botulinowa (botoks). Inne przeciwwskazania do zabiegu HIFU stanowią także:

 • ciąża,
 • choroby serca,
 • nowotwory złośliwe,
 • niewyrównana cukrzyca,
 • przebyty udar mózgu,
 • skłonność do powstawania keloidów,
 • stan zapalny w obszarze zabiegowym.

Zabieg HIFU obarczony jest niskim odsetkiem powikłań. Tuż po wykonaniu zabiegu może pojawić się zaczerwienienie skóry oraz nadwrażliwość i bolesność w miejscu wykonania zabiegu, która jednak ustępuje po kilku dniach. Oddając się w ręce niedoświadczonych specjalistów, może dojść do przemijającej parestezji zakończeń nerwowo-czuciowych, jednak zdarza się to niezwykle rzadko.

HIFU – opinie pacjentów

Modelowanie twarzy HIFU to idealne rozwiązanie dla osób, które chciałyby uniknąć bardziej inwazyjnych zabiegów liftingujących. Rozwiązanie to nie wymaga długotrwałej rekonwalescencji, dzięki czemu szybko można powrócić do swoich codziennych obowiązków. Zabieg nie jest bolesny, ale zaleca się go osobom cierpliwym, ponieważ na uzyskane rezultaty trzeba poczekać nawet kilka miesięcy. Jednak kiedy się już pojawią, utrzymują się od 18 do 24 miesięcy. Dodatkowo terapię można łączyć z innymi zabiegami liftingującymi i ujędrniającymi. Cena zabiegu HIFU uzależniona jest od partii ciała, na której jest wykonywany.

Zostaw komentarz