Skip to main content
search
W wielu gabinetach kosmetycznych możemy spotkać się z zabiegami mezoterapii. Występuje ona w kilku odmianach, które różnią się od siebie głównie poziomem inwazyjności zabiegu. Wszystkie łączy jedna wspólna cecha – głębokie odżywienie skóry. Chętnie wybieraną propozycją jest mezoterapia bezigłowa, która sprawdzi się u wszystkich osób, nawet tych posiadających wrażliwą skórę.

Czym jest mezoterapia bezigłowa?

Mezoterapia bezigłowa jest nowoczesną i innowacyjną metodą odżywienia skóry. Wykorzystuje się ją w medycynie estetycznej. Podczas zabiegu skórze dostarczane są dobroczynne substancje aktywne, które doskonale wpływają na jej kondycję. Sam zabieg jest bezbolesny, a więc będzie doskonałą alternatywą dla tradycyjnej mezoterapii igłowej, która polega na wprowadzaniu wcześniej wspomnianych substancji, nakłuwając skórę. Mezoterapia bezigłowa nie ingeruje tak w skórę i jest bezinwazyjna.

Jak działa mezoterapia bezigłowa?

Zabieg mezoterapii bezigłowej wykorzystuje metodę otwierania kanałów przy zastosowaniu potencjałów elektrycznych. Proces polega na umożliwieniu jak najskuteczniejszego przeniknięcia kosmetyków i substancji do głębszych warstw skóry. Do wykonania mezoterapii bezigłowej wykorzystuje się specjalnie stworzone do tego celu urządzenie, którego działanie polega na wykorzystaniu zjawisk fizycznych błon komórkowych oraz warstwy rogowej skóry. Generuje ono prąd elektryczny, a po przyłożeniu do skóry, wcześniej naniesione substancje aktywne, wnikają w jej głąb. Dzięki temu ciało pacjenta nie zostaje nakłute igłami, a dobroczynne składniki przenikają bezinwazyjnymi kanałami.

Mezoterapia bezigłowa jest bardzo nowoczesną metodą, która pozwoli pacjentowi uniknąć inwazyjnych igieł, ale także cieszyć się młodszym wyglądem skóry, zredukowanym cellulitem, jak i zmniejszeniem obwodów ciała. Bezbolesny zabieg pozwoli uzyskać takie efekty jak zabieg mezoterapii z wykorzystaniem igieł, jednak odmiana bezigłowa zapewni pacjentowi większy komfort i przyjemność z wizyty.

Dlaczego warto zdecydować się na mezoterapię bezigłową?

Zabiegi z zakresu mezoterapii mają jedną ważną cechę – są bardzo skuteczne. Na korzyść mezoterapii bezigłowej przemawia także jej bezbolesność oraz bezinwazyjność, dzięki czemu nawet bardzo wrażliwe osoby mogą z niej bez strachu skorzystać. Efekty tego zabiegu są zdumiewające, a pacjent czuje się komfortowo przez brak konieczności nakłuwania skóry.

Warto również wspomnieć, że zabieg mezoterapii bezigłowej daje nam szerokie pole do działania i umożliwia wykonanie go na różnych obszarach ciała, dzięki czemu zadziałamy na konkretną partię, którą chcemy poprawić. Oprócz zabiegów na twarz oferujemy także zabiegi na szyję, dekolt, brzuch, uda i pośladki, a także ręce i skalp.

Efekty mezoterapii bezigłowej

Zabieg mezoterapii bezigłowej niesie ze sobą wiele korzyści, takich jak widocznie odmłodzona i zrewitalizowana skóra, poprawa nawilżenia, ale także znaczne rozjaśnienie plam, przebarwień oraz spłycenie zmarszczek. Mezoterapia bezigłowa widocznie redukuje także cellulit, tkankę tłuszczową oraz rozstępy. Ciało jest widocznie wyszczuplone i głęboko zregenerowane. Mezoterapia bezigłowa działa także tonizująco na mięśnie oraz stymuluje przepływ limfy, pozbywając się obrzęków. Skóra zostaje pobudzona do biologicznej odnowy komórek. Niezbędne pierwiastki i rodniki swobodnie krążą, a błony komórkowe zyskują znacznie większą przenikalność.

Wskazania do przeprowadzenia mezoterapii bezigłowej

Zabieg mezoterapii bezigłowej zaleca się głównie osobom, które chcą zredukować widoczność starzenia się skóry, zniwelować zmarszczki, a także usunąć plamy oraz przebarwienia. Seria zabiegów będzie stanowiła także świetną profilaktykę przed wcześniej wspomnianymi sytuacjami. Ponadto, mezoterapia bezigłowa skutecznie usuwa cellulit, a także niweluje rozstępy i blizny. Skóra będzie ujędrniona, wymodelowana i pobudzona.

Przeciwwskazania do przeprowadzenia mezoterapii bezigłowej

Mimo że zabieg mezoterapii bezigłowej jest bezbolesny i bezinwazyjny, występują przypadki, w których odradza się jego wykonanie. Z reguły mezoterapia bezigłowa jest bezpieczna dla organizmu, jednak nie powinny decydować się na nią osoby z metalowymi elementami w ciele, takimi jak protezy, śruby, czy klamry, osoby z chorobami serca, żył, cukrzycą, epilepsją, a także przechodzący wirusowe lub bakteryjne infekcje. Nie należy wykonywać zabiegu także u osób chorujących na choroby nowotworowe oraz u kobiet w ciąży. Przeciwwskazaniem jest również przerwanie ciągłości skóry i nadwrażliwość.

Czas zabiegu i zalecana częstotliwość

Czas pojedynczej mezoterapii bezigłowej jest zależny od części ciała, której poddany jest zabieg. Najczęściej podawany zakres to 20 minut, gdy mezoterapii poddawana jest twarz oraz do 80 minut, gdy są to inne części ciała.

Zaleca się wykonywanie serii zabiegów, aby uzyskać widoczny efekt. Najlepiej zaplanować zabieg mezoterapii bezigłowej raz w tygodniu i powtarzać go przez okres od 5 do 10 tygodni.

Wykorzystywane substancje

Substancje, jakie są wykorzystywane podczas przeprowadzania zabiegu mezoterapii bezigłowej, w dużej mierze zależą od stanu skóry oraz jej potrzeb. Bardzo popularnymi składnikami są: kofeina i L-karnityna pobudzające spalanie tkanki tłuszczowej, krzemionka organiczna zapobiegająca starzeniu się skóry, kwas hialuronowy poprawiający nawilżenie i redukujący zmarszczki, dekspantenol odżywiający skórę i włosy, a także pirogronian sodu aktywujący spalanie tkanki tłuszczowej i leczący rozstępy. Mezoterapia bezigłowa ma bardzo szerokie zastosowanie, dlatego podczas zabiegu zostają dobrane preparaty odpowiednie dla naszej skóry i potrzeb.

Jak wygląda zabieg mezoterapii bezigłowej?

Na cały zabieg mezoterapii bezigłowej składa się wielu etapów. Na początku zostaje przeprowadzony wywiad, który m.in. wykluczy przeciwwskazania do przeprowadzenia zabiegu i poinformuje o możliwych odczuciach. Następnie skóra zostaje przygotowana do przeprowadzenia mezoterapii. Właściwy zabieg polega na podpięciu do skóry pacjenta elektrod i nałożeniu żelu, który zabezpieczy skórę przed oparzeniami. Pierwszy kontakt urządzenia do mezoterapii bezigłowej ze skórą, osoba przeprowadzająca zabieg dokładnie konsultuje z pacjentem, tak aby przepływ prądu był odpowiedni i nie powodował dyskomfortu.

Czas właściwego zabiegu mezoterapii bezigłowej dzieli się na cztery etapy. Pierwszym jest podanie koktajlu zabiegowego, dzięki któremu zostają otworzone kanaliki, a substancje wnikają w komórki. Drugi etap to dalsze podawanie substancji aktywnych, ale w głębsze warstwy i komórki. Kolejnym etapem jest drenaż, który jeszcze głębiej i skuteczniej wtłacza wartościowe składniki. Zabieg mezoterapii bezigłowej kończy się zamknięciem kanalików, przez co zabezpiecza skórę przed utratą wartości odżywczych, a także zanieczyszczeniami.

Zjawiska zachodzące w czasie mezoterapii bezigłowej

Podczas zabiegu mezoterapii bezigłowej zachodzą procesy, które wspomagają wnikanie aktywnych substancji w głąb skóry. Jest to elektroporacja, pinocytoza oraz sonoforeza.

Elektroporacja polega na użyciu specjalnej fali elektromagnetycznej w postaci impulsów, która dociera w głąb skóry czy komórki i tworzy czasową odwracalną destabilizację. Dzięki niej zabieg mezoterapii bezigłowej jest bardzo skuteczny i efektywny.

Pinocytoza oznacza pobieranie substancji odżywczych przez komórki dzięki uwypukleniu się błony komórkowej. Inną nazwą tego procesu jest picie komórkowe. Dzięki niej substancje aktywne działają także po zakończeniu zabiegu mezoterapii bezigłowej.

Sonoforeza jest inaczej zwana mikromasażem, który powoduje powstanie podciśnienia w tkankach, a tym samym większą przepuszczalność błony komórkowej. Produkty przemiany materii są łatwiej wydalane, a składniki odżywcze przyswajane.

Zabieg mezoterapii bezigłowej wykonywany w naszym gabinecie jest bardzo bezpiecznym procesem wspomagającym zdrowie i sprężystość skóry. Pomoże on zrewitalizować i odmłodzić skórę, a także zredukować jej defekty bezboleśnie i bezinwazyjnie. Zapraszamy!

Zostaw komentarz