Skip to main content
search

Osoby cierpiące na nadmierne wypadanie włosów oraz łysienie mogą skutecznie walczyć z tym problemem. Wszystko dzięki postępowi w nauce i nowoczesnej technologii. Jedną z metod wykazujących imponujące efekty w walce z wypadającymi włosami jest mezoterapia skóry głowy, która wykorzystuje substancje odżywcze oraz lecznicze. Jest to zabieg miejscowy, zalecany zarówno kobietom, jak i mężczyznom bez ograniczeń na wiek.

Mezoterapia skóry głowy – co to jest?

Mezoterapia skóry głowy to zabieg medycyny estetycznej. Polega na wprowadzeniu pod skórę głowy odżywczych substancji. Może to być osocze bogatopłytkowe, Kenalog, mezokoktajl, witaminy lub substancje przeciwzapalne. Wszystko zależy od tego, co jest przyczyną nadmiernego wypadania włosów oraz w jakim stadium zaawansowania jest problem łysienia. Jako że bardzo ważny jest dobór odpowiedniej substancji leczniczej, warto wybierać sprawdzone gabinety lekarskie, gdzie mezoterapia skóry głowy w Warszawie będzie przeprowadzona na podstawie szerokiej diagnostyki i indywidualnego podejścia do pacjenta.

Mezoterapia włosów może również być przeprowadzana w przypadku chęci przyspieszenia wzrostu włosów lub zagęszczenia i wzmocnienia włosów mimo braku problemu z łysieniem.

Mezoterapia skóry głowy

Jak wygląda zabieg mezoterapii skóry głowy?

Odpowiednio dobrane substancje odżywcze są wprowadzane pod powierzchnię skóry za pomocą ostrzykiwania. W tym celu używa się bardzo cienkich igieł, dlatego też zabieg jest praktycznie bezbolesny. Jeśli pacjent jest wrażliwy na ból, stosuje się krem znieczulający miejscowo. Przed samym zabiegiem skóra głowy musi zostać odpowiednio przygotowana przy użyciu substancji dezynfekujących oraz peelingujących skórę głowy. Przygotowanie do zabiegu ma na celu pozbycie się nadmiernego sebum oraz złuszczonego naskórka i pobudzenie krążenia skóry głowy. Dzięki tym działaniom substancje odżywcze wprowadzane podczas mezoterapii skóry głowy lepiej się wchłaniają.

Mocne strony zabiegu

Zabieg jest stosunkowo krótki i trwa od 20 do 30 minut. Następnego dnia po zabiegu pacjent może wrócić do codziennych obowiązków.

Mezoterapia skóry głowy i jej cena może być bardzo zróżnicowana i wynosić od 400 do 1200 zł. Jest to uzależnione od miejsca oraz obszaru, na którym będzie przeprowadzany zabieg.

Wskazania do zabiegu

Mezoterapia igłowa skóry głowy jest zalecana pacjentom, którzy mają problem z nadmiernie wypadającymi włosami spowodowanym różnymi czynnikami. Zabieg przeznaczony jest zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn.

Przeciwwskazania

Mimo że mezoterapia skóry głowy ma pozytywne efekty i opinie, to istnieją pewne przeciwwskazania do przystąpienia do zabiegu. Przede wszystkim kobiety będące w ciąży i karmiące nie powinny korzystać z tego typu terapii. Ponadto osoby cierpiące na problemy z krzepliwością krwi lub posiadające stany zapalne i infekcje na skórze głowy powinny wybrać inną metodę leczenia. Zawsze przed przeprowadzeniem zabiegu lekarz powinien dokonać obszernego wywiadu z pacjentem oraz badania, na podstawie którego wykluczy czynniki przez które pacjent nie może zostać poddany leczeniu przy pomocy mezoterapii skóry głowy.

Jakich efektów można się spodziewać?

Czym jest mezoterapia skóry głowy i jej efekty to często zadawane pytania przez pacjentów. Dlatego warto wiedzieć, że mezoterapia skóry głowy jest jedną z najbardziej skutecznych metod walki z łysieniem spowodowanym różnymi czynnikami. Pierwsze efekty widać już po 2 tygodniach od przeprowadzenia zabiegu. Mezoterapia włosów powinna być przeprowadzana w seriach po 4 – 8 zabiegów, co dwa tygodnie. Takie działanie zapewnia optymalny efekt. Zaleca się również wykonanie mezoterapii skóry głowy, jako zabiegu przypominającego, zgodnie z zaleceniami lekarza. Mezoterpia skóry głowy posiada opinie, jako niezwykle skuteczna i małoinwazyjna terapia, która dzięki bezpośredniemu działaniu na miejsce dotknięte łysieniem przynosi szybkie efekty w postaci pojawienia się nowych włosów, zagęszczenia ich i wzmocnienia.

Zostaw komentarz