Skip to main content
search

Pacjenci niezadowoleni ze swojego wyglądu mogą dzięki rozwojowi medycyny estetycznej poddać się różnorodnym zabiegom. Również pacjenci cierpiący z powodu przebarwień czy blizn znajdą odpowiedni zabieg dla siebie. Zastosowanie nowoczesnego lasera frakcyjnego pozwoli w bezpieczny sposób pozbyć się niechcianych zmian skórnych.

Laser frakcyjny – opis metody

Laser frakcyjny jest wszechstronnym narzędziem, które pozwoli pozbyć się zmarszczek, rozstępów, przebarwień i blizn. Zabieg z użyciem lasera to nowoczesne rozwiązanie, które działa na podstawie fototermolizy frakcyjnej. Ludzkie tkanki zawierają fotoakceptory, które są w stanie wchłonąć energię o określonej długości fal elektromagnetycznych. Podczas zabiegu laser emituje energię o odpowiednio dobranej długości fal. Fotoakceptory ją pochłaniają, a w tkankach podgrzewana jest woda. Ciepło wydzielone przez wodę powoduje przerwanie skóry i mikro uszkodzenie. Fototermoliza frakcyjna powoduje pobudzenie regeneracji blizn i poprawę wyglądu skóry. Regeneracja skóry trwa do trzech tygodni i po tym czasie można ocenić ostateczny efekt. Wskazanie do przeprowadzenia zabiegu to przede wszystkim zmarszczki, blizny potrądzikowe i inne, rozstępy oraz przebarwienia skórne. Zabieg polecany jest dla pełnoletnich osób, które walczą z problemami skórnymi. Przeciwwskazaniem jest ciąża i okres karmienia piersią, przyjmowanie leków, które zmniejszają krzepliwość krwi lub antybiotyków o działaniu fotouczulającym, cukrzyca, posiadanie rozrusznika serca, obecność choroby nowotworowej.

Jak przebiega zabieg?

Zazwyczaj pacjent będzie potrzebował wykonania serii zabiegów, aby pozbyć się problemu w całości. W zależności od przypadku lekarz dobierze odpowiedni zabieg, ich ilość oraz częstotliwość. Zazwyczaj stosuje się od trzech do pięciu zabiegów, aby terapia była w pełni skuteczna. Przed zabiegiem specjalista oczyszcza skórę, a następnie dokonuje dezynfekcji. Kolejny krok to użycie lasera i nałożenie na skórę pacjenta maseczki kojącej. Zabieg trwa zazwyczaj od 30 minut do godziny. Jego długość uzależniona jest od zaawansowania problemu i ilości zmian skórnych. Po dokonanym zabiegu na skórze mogą pojawić się zaczerwienienie i opuchlizna.

Anti aging laserem frakcyjnym

Celem zabiegu jest odmłodzenie skóry, czyli stymulacja i regeneracja uszkodzonej skóry oraz tkanki podskórnej. Zabieg minimalizuje także przebarwienia, które są efektem fotostarzenia skóry. Podgrzanie skóry i uzyskanie kontrolowanego mikro uszkodzenia powoduje powstanie nowych włókien kolagenowych i elastyny. Skóra staje się bardziej zagęszczona i zregenerowana. Pierwsze efekty można zauważyć już po 2 tygodniach, a najlepsze efekty widać po 2-3 miesiącach. Tyle czasu zajmuje skórze przebudowa i wytworzenie nowych włókien. W zależności od potrzeb zabieg można wykonać na szyi, twarzy, dekolcie i innych partiach ciała. Po zabiegu skóra będzie zaczerwieniona i będzie charakteryzowała ją większa tkliwość. Odczucia te miną po około 7 dniach. Po zabiegu przez 24 godziny nie należy myć skóry, a przez 2 tygodnie nie należy stosować kosmetyków z alkoholem. Należy unikać także intensywnego wysiłku fizycznego, farbowania włosów, sauny i basenu. Dobrym rozwiązaniem jest stosowanie kremów z filtrem SPF 50.

Usuwanie blizn laserem frakcyjnym

Widoczne blizny mogą stać się przyczyną kompleksów, dlatego pacjenci coraz częściej próbują je usunąć z pomocą zabiegów przeprowadzonych przez profesjonalistę. Współcześnie na szeroką skalę stosuje się zabiegi laserem frakcyjnym w celu usunięcia blizn. Badania kliniczne ukazują ogromną skuteczność zabiegów i małe ryzyko. U pacjentów obserwuje się prawidłowe gojenie, a skutki uboczne są bardzo małe. Podczas zabiegu wykonywanych jest około 300 mikroskopijnych dziurek, które osiągają głębokość 2-3 mm. Proces usuwania blizn laserem frakcyjnym jest dość prosty i przebiega w ciągu kilku sesji zabiegowych. Lekarz najpierw nałoży na skórę pacjenta środek znieczulający, a następnie zdezynfekuje skórę. W czasie zabiegu stosowane jest ochładzanie skóry, które zminimalizuje opuchliznę po zabiegu. Kolejny zabieg można wykonać po upływie 4 tygodni, czyli po zakończeniu pełnego cyklu regeneracji komórek skóry. Zalecenia po zabiegu są bardzo podobne do tych przy odmładzaniu skóry. Specjalista w razie potrzeby może wskazać pacjentowi indywidualne zalecenia.

usuwanie blizn laserem frakcyjnym

Laserowe usuwanie przebarwień

Przebarwienia skórne częściej dotyczą kobiet, zwłaszcza po 30 roku życia. Zabieg laserowy polega na zniszczeniu komórek, które zawierają barwnik. Po złuszczeniu naskórka przebarwienie znika. Lekarz najpierw oceni rodzaj przebarwienia dokonując analizy skóry. Jedną z możliwych do zastosowania metod jest użycie lasera frakcyjnego, który podgrzewa komórki zawierające barwnik i niszczy je. Czasem terapia wymaga przeprowadzenia kilku sesji zabiegowych, aby w pełni pozbyć się przebarwień. Podczas pierwszej wizyty lekarz ustali dokładny plan terapii oraz dobierze parametry urządzenia. W czasie zabiegu pacjent może odczuwać wzmożone ciepło lub delikatne kłucie. W razie potrzeby można zastosować znieczulenie miejscowe w postaci kremu lub systemu chłodzenia podczas zabiegu. Zabieg polega na naświetlaniu skóry. Zawarta w skórze melatonina pochłania światło, co prowadzi do podgrzania komórek zawierających barwnik. Kolejny etap to zniszczenie tych komórek i usunięcie przebarwień. Dzień po zabiegu skóra zaczyna się złuszczać, a proces ten trwa około 2 tygodnie. Skórę należy chronić przez kilka tygodni przed promieniami słonecznymi. Na skórę można stosować kremy z filtrem SPF 50 i Panthenol lub Alantan.

Zabieg usuwania zmarszczek

U każdego człowieka dochodzi do starzenia skóry i jest to całkiem naturalny proces. Przy użyciu laserów frakcyjnych możliwe jest usunięcie lub spłycenie zmarszczek. Pacjentki decydują się zazwyczaj na usunięcie zmarszczek na twarzy, czole i okolicach oczu. W razie potrzeby można oczywiście wykonać zabieg na innej strefie ciała. Badania naukowe dowodzą, że stosowanie lasera na twarzy jest w pełni bezpieczne. Zabieg dokonuje się w znieczuleniu miejscowym. W zależności od zaawansowania zmarszczek wybiera się moc lasera. Po około 2 miesiącach od zabiegu obserwuje się zmniejszenie zmarszczek. Rodzaj lasera i jego intensywność dobiera lekarz medycyny estetycznej po uprzednim obejrzeniu skóry pacjenta. Zabieg usuwania zmarszczek wykonuje się u osób po 25 roku życia. Czas trwania zabiegu to około 30 minut, podczas których dokonuje się znieczulenia i naświetla się skórę laserem. Po zabiegu skóra jest opuchnięta i zaczerwieniona, jednak wraz z biegiem czasu objawy ustępują. Pełny efekt zabiegu będzie widoczny po około 2 miesiącach. Należy opowiedzieć lekarzowi o wszystkich chorobach, ponieważ niektóre z nich mogą stanowić przeciwwskazanie do zabiegu. Podczas pierwszej wizyty lekarz opowie o przebiegu zabiegu i wskaże zalecenia do stosowania po jego dokonaniu. Efekty usuwania zmarszczek z użyciem lasera są spektakularne i niosą bardzo niskie ryzyko powikłań. Przestrzegając zaleceń lekarza możemy uniknąć skutków ubocznych i cieszyć się w pełni z efektów zabiegu.

Zostaw komentarz