Skip to main content
search

Rozstępy powstają szybko, za to pozbycie się ich w domowych warunkach jest niemal niemożliwe. Nie musisz jednak godzić się na białe paski szpecące skórę. Skutecznie radzą sobie z nimi profesjonalne zabiegi. Najczęściej wybierana jest karboksyterapia, laser Fraxel oraz Dermapen. Na czym polegają i jaką skutecznością się cieszą?

Rozstępy – czym są i jak się ich pozbyć?

Ciąża, okres dojrzewania, wahania wagi, problemy hormonalne – wszystko to może sprawić, że prawidłowe funkcje skóry ulegną zachwianiu i w efekcie pojawią się rozstępy. W początkowej fazie, kiedy mają jeszcze postać czerwonych/różowych pasków, pomóc powinny domowe zabiegi pielęgnacyjne: masaże, peelingi, kosmetyki.

Jednak gdy rozstępy zrobią się białe, są już niczym innym jak bliznami. W tym przypadku nie pomogą już domowe sposoby. Na szczęście jednak istnieją skuteczne zabiegi, dzięki którym możesz znacznie spłycić i zmniejszyć widoczność rozstępów, a nawet niemal całkowicie je zredukować.

Zabiegi likwidujące rozstępy

To karboksyterapia (ostrzykiwanie dwutlenkiem węgla), laser Fraxel (kontrolowane mikrouszkodzenia skóry wiązką światła) oraz dermapen (mikronakłucia).

Zabiegi na rozstępy – na czym polegają?

Karboksyterapia to jeden z najczęściej wybieranych zabiegów. Polega na wstrzyknięciu w obrębie zmienionych tkanek dwutlenku węgla. Dzięki temu rozszerzają się naczynia krwionośne, co przekłada się z kolei na dotlenienie komórek i pobudzenie mikrokrążenia (tworzą się nowe naczynka włosowate).

W obszarze wstrzyknięcia gazu tworzy się niewielki stan zapalny, dzięki czemu skóra zostaje pobudzona do regeneracji. W ten sposób stymuluje się również syntezę kolagenu i elastyny.

Zabieg Fraxelem to również powodowanie mikrouszkodzeń skóry w sposób kontrolowany, jednak za pomocą specjalnej wiązki światła. To również niejako wymusza na skórze procesy regeneracji.

Nieco inną, choć równie skuteczną metodą likwidowania rozstępów jest dermapen. To urządzenie przypominające wyglądem długopis, którego końcówka zakończona jest pulsującymi mikroigłami. W ten sposób tworzone są mikronakłucia, przez które jednocześnie aplikowane są substancje czynne, wnikające w głębokie warstwy skóry.

Zostaw komentarz