Skip to main content
search
Powiększanie i modelowanie ust to najczęściej wykonywane zabiegi estetyczne w obrębie twarzy. Korzystają z nich zarówno młode klientki, jak i panie w wieku dojrzałym, nie kryjąc zadowolenia z efektów. Niestety zdarza się też, że powiększone usta nie wyglądają zbyt dobrze i zamiast spektakularnego efektu otrzymujemy tzw. kaczy dzióbek. Jak tego uniknąć, na którą technikę się zdecydować, jakie trendy obecnie panują i czy to wystarczy, by czuć się pięknie i wyjątkowo? Sprawdź i spełnij swoje marzenie!

Modelowanie ust nie jedno ma imię!

Większość z nas kojarzy modelowanie ust jedynie z powiększaniem, polegającym na wstrzyknięciu odpowiedniego preparatu do warg. Tymczasem zabiegi estetyczne w tej dziedzinie to poza powiększaniem regeneracja, nawilżanie, wywijanie, nadawanie im właściwych proporcji, wyrównywanie asymetrii, modelowanie tzw. łuku Kupidyna i inne.

Skuteczne zabiegi estetyczne to nie tylko realizacja upodobań pacjentek, ale również profesjonalne przeanalizowanie urody i dopasowanie kształtu warg w sposób najkorzystniejszy z możliwych.

Najpopularniejsze trendy i metody wypełniania ust

Granica pomiędzy efektem naturalnych, soczystych ust, a nadmiernym ich uwypukleniem jest bardzo niewielka i zależy nie tylko od umiejętności specjalisty i zastosowanego wypełniacza, ale również od techniki modelowania i przebiegu całej procedury. To, co pasuje jednej osobie, drugą może wręcz oszpecać i odwracać uwagę od naturalnego piękna.

 

Do najpopularniejszych trendów w dziedzinie modelowania ust zaliczyć można 4 typy i tym samym techniki stosowania wypełniaczy. Są to Octopus Lips, Baby Doll Lips, French Lips oraz Russian Lips – ciesząca się największym powodzeniem wśród dbających o urodę pacjentek niemal na całym świecie.

Octopus Lips – modelowanie dla odważnych w wersji hard!

Octopus Lips (Devil Lips) to jeden z najnowszych trendów, który najmniej przypomina kształtem naturalne, zdrowe wargi. Ten typ modelowania, określany mianem ust ośmioramiennych, jest szczególnie popularny w mediach społecznościowych. To rodzaj falistych ust posiadających oprócz charakterystycznego łuku Kupidyna na górnej wardze dodatkowe wypustki przypominające niewielkie rogi (stąd jedna z nazw – Devil Lips).

Stosowanie tego trendu jest dość niebezpieczne. Wypełniacz nie służy w tym przypadku profilowaniu kształtu anatomicznego, a całkowitej zmianie profilu warg. W dodatku podczas zabiegu Octopus Lips użyty preparat jest wypełniaczem „twardym”. Zastosowanie takiej substancji powodować może martwicę w obszarze zabiegowym. Efekt określany jest wśród lekarzy i specjalistów jako bardziej nieestetyczny i oszpecający niż poprawiający urodę.

Słodka i niewinna? Tylko w wersji Baby Doll Lips!

Baby Doll Lips to rodzaj modelowania polegający na uzyskaniu dziewczęcego, delikatnego  wyglądu poprzez uwydatnienie wypełniaczem głównie środkowej części ust oraz wywinięcie dolnej wargi.

Usta zyskują dodatkowo efekt świeżości i zmysłowości, uwydatniony zostaje również sam kontur ust. Zabieg odbywa się za pomocą kwasu hialuronowego, który dodatkowo nawilża i wygładza usta. Dzięki modelowaniu Baby Doll uzyskujemy efekt ust przypominających subtelne wargi popularnych lalek, skąd nazwa metody.

Francuskie usta, francuski pocałunek? French lips!

French Lips to powiększanie ust metodą paryską, która skupia się głównie na uwydatnieniu i wymodelowaniu łuku Kupidyna, uznawanego za symbol zalotności i uwodzenia. Kształt ust staje się zmysłowy i ponętny, nie tracąc na naturalności.

Podczas tego typu modelowania dodana zostaje objętość w środkowej części dolnej wargi. Stosuje się także podniesienie kącików ust, dzięki czemu uzyskać można efekt zalotnego i ponętnego spojrzenia.

Russian Lips! Innowacyjny efekt pełnych i naturalnych ust dla każdego

Russian Lips to metoda ciesząca się coraz większą popularnością i niesłabnącym zadowoleniem pacjentek. Pozwala uzyskać efekt naturalnych, zdrowych i symetrycznych ust przy użyciu możliwie najmniejszej ilości preparatu. Cieszy się powodzeniem pacjentek, które cenią sobie wygląd naturalny.

Przy tej technice, zwanej także modelowaniem ust na płasko, nie ma ryzyka, że zabieg powiększania ust będzie wyglądał sztucznie i skupi uwagę przechodniów, czy znajomych w sposób negatywny. To metoda idealna także dla osób, które chcą choćby minimalnie poprawić urodę i dopomóc pięknu, a jednocześnie nie są zdecydowanymi zwolennikami ingerencji w naturalne piękno i wygląd.

Russian Lips – rewelacyjna technika dr Garunova

Czym różni się technika Russian Lips od pozostałych metod modelowania ust? Zazwyczaj typowe zabiegi estetyczne skupiają się na skorygowaniu asymetrii ust między górną a dolną wargą oraz lewą i prawą stroną ust. Jednocześnie podkreśla się łuk Kupidyna, podnosi kąciki ust, zwiększa objętość.

Natomiast Russian Lips to technika, dzięki której uzyskujemy efekt pełnych ust przy jednoczesnej kontroli ich objętości i kształtu. Dzięki temu całkowicie wyeliminowane zostaje ryzyko sztucznego lub nadmiernego efektu powiększenia. Wszystko dzięki wykonaniu podczas zabiegu szeregu mikroiniekcji pozwalających na wprowadzanie minimalnych ilości kwasu w wiele miejsc, zarówno od kącików ust w kierunku środka, na ukos, jak i prostopadle do linii ust.

Rewitalizacja czerwieni wargowej za pomocą Russian Lips

Metoda dr Garunova nazywana jest również rewitalizacją czerwieni wargowej. Ma to związek z techniką wykonywania wkłuć podczas modelowania Russian Lips. Podczas tego zabiegu usta ostrzykiwane są jedynie w obrębie czerwieni wargowej. Nie wykonuje się wkłuć w okolice skóry nad czy pod wargami. Dzięki temu unika się efektu nienaturalnego i nierównego „opuchnięcia”, a powiększeniu ulegają jedynie same wargi.

Podczas innych zabiegów dokonuje się wkłucia w okolicy kącika ust i kieruje kaniulę w kierunku środka warg. Następnie wraz ze stopniowym wstrzykiwaniem preparatu, kaniula jest wycofywana. Powoduje to liniowe wprowadzenie kwasu hialuronowego w objętości większej niż w przypadku Russian Lips.

W trakcie zabiegu metodą dr Garunova wkłuć jest znacznie więcej, dzięki czemu do warg zostają wprowadzone niewielkie i jedynie niezbędne ilości kwasu na całej powierzchni, która tego wymaga. Jednocześnie nie oznacza to, że zabieg jest boleśniejszy. Mikronakłucia są ledwo odczuwalne. Nie powodują efektu pieczenia, czy dyskomfortu.

Co poprzedza zabieg i jak wygląda zabieg Russian Lips?

Jak w przypadku każdego zabiegu, tak i przy modelowaniu ust Russian Lips należy zwrócić uwagę na odpowiednie przygotowanie, aby uniknąć wystąpienia możliwych powikłań, a zabieg okazał się skuteczny.

Przed procedurą modelowania ust niezbędna jest konsultacja lekarska i uzyskanie kwalifikacji do zabiegu. Polega ona głównie na zapoznaniu się z oczekiwaniami i stanem ust pacjenta oraz przekazaniu informacji związanych z postępowaniem przed zabiegiem. Przygotowanie do modelowania Russian Lips wymaga:

  • rezygnacji z przyjmowania leków obniżających krzepliwość krwi (np. aspiryny) na minimum 7 dni przed zabiegiem,
  • zaprzestania stosowania preparatów z witaminą C i rutyną, które uszczelniają naczynia krwionośne,
  • rezygnacji z palenia papierosów i spożywania alkoholu na minimum dobę przed zabiegiem,
  • wyleczenia opryszczki, jeśli występuje, lub przyjmowania preparatów przeciwwirusowych w przypadku wyraźnej tendencji do nawrotów schorzenia.

Zabieg modelowania ust Russian Lips trwa około 20 minut. Przed wykonaniem szeregu iniekcji usta posmarowane są specjalnym kremem znieczulającym, który eliminuje wszelki dyskomfort związany z zabiegiem. Efekt powiększania utrzymuje się od około 8 do 10 miesięcy.

Jak wydłużyć efekt modelowania Russian Lips?

Aby efektami zabiegu cieszyć się jak najdłużej, należy przestrzegać zaleceń pozabiegowych i pamiętać o pielęgnacji. Bezpośrednio po zabiegu usta mogą być nieco obrzęknięte i zaczerwienione, co jest reakcją naturalną organizmu i ustępuje samoistnie. Po zabiegu wskazane jest schładzanie ust i szczególne przestrzeganie higieny obrzękniętego miejsca.

Kluczowa dla zadowalających efektów jest pierwsza doba po zabiegu. Należy wtedy unikać nadmiernej mimiki twarzy, przyjmowania gorących posiłków i napojów oraz wstrzymać się od jakiegokolwiek makijażu ust. W ciągu kilku dni po modelowaniu ust wskazane jest również unikanie korzystania z sauny, opalania, basenu oraz intensywnego wysiłku fizycznego.

Na długość utrzymywania się efektu wypełnienia wpływa również palenie papierosów oraz ekspozycja na słońce. Zachowanie zdrowych nawyków pozwoli cieszyć się dłużej spektakularnym efektem modelowania Russian Lips.

Gdzie wykonać modelowanie ust metodą Russian Lips?

Podczas wyboru specjalisty i gabinetu należy kierować się profesjonalizmem, pozytywnymi opiniami, zasadami higieny oraz jakością preparatów stosowanych do zabiegów. Na rynku dostępnych jest wiele usług wykonywanych wadliwie, pobieżnie lub preparatami wątpliwej jakości.

Niekwestionowanym ekspertem w dziedzinie modelowania ust Russian Lips jest dermatolog doktor nauk medycznych Katarzyna Osipowicz – współzałożycielka renomowanej kliniki OT.CO. Wyznaje zasadę „mniej może więcej”, co w przypadku medycyny estetycznej i modelowania ust stanowi nieoceniony wyznacznik bezpieczeństwa, gwarancji spektakularnego efektu i zadowolenia pacjentek z przeprowadzonego zabiegu.

Zostaw komentarz