Skip to main content
search

Wiele kobiet zadaje sobie pytanie, czy zabiegi kosmetyczne podczas ciąży to dobry pomysł. Ciało kobiety zmienia się w tym czasie w dużym stopniu, dlatego szczególnie chcemy zadbać o dobre samopoczucie oraz wygląd. Oczywiście niektóre zabiegi nie będą możliwe do przeprowadzenia w ciąży, jednak istnieje spora część zabiegów w zupełności bezpiecznych. Warto zatem wiedzieć, jakie są to zabiegi.

Masaż dla kobiet w ciąży

Mimo, że ciąża to bardzo specyficzny i trudny dla kobiecego organizmu czas pamiętajmy, że nie jest to choroba. Możemy korzystać z licznych zabiegów kosmetycznych – wystarczy tylko wybrać mało inwazyjne i bezpieczne dla kobiet w ciąży. Przykładem takiego zabiegu jest masaż. Będzie to z pewnością doskonały prezent dla kobiety w ciąży. Specjalista poinformowany o ciąży pacjentki dobierze taki rodzaj masażu, który będzie bezpieczny, a jednocześnie wpłynie relaksująco oraz zdrowotnie na ciało. Warto pamiętać, że masaż może być wykonywany częściowo, przykładowo można zdecydować się na masaż stóp, dłoni lub samej twarzy.

Pamiętajmy, że profesjonalny masaż to nie tylko odprężenie, ale również sposób na poprawę krążenia krwi oraz limfy. Ponadto masaż wpływa na zmniejszenie obrzęków, które często towarzyszą kobietom w ciąży i uelastycznia skórę. Wiele Pań skarży się również na cellulit w ciąży. Jednak i w tym przypadku można skorzystać ze specjalistycznego masażu antycellulitowego, przystosowanego dla przyszłych mam. Odpowiednie ruchy oraz kosmetyki sprawią, że skutecznie pozbędziemy się cellulitu.

Zabiegi na twarz

Nie tylko sylwetka kobiety w ciąży ulega zmianie, ale również twarz. Dlatego szczególnie ważne dla przyszłych mam jest odpowiednie nawilżenie skóry twarzy. Zabiegi na twarz w ciąży oparte są o naturalne, często ziołowe kosmetyki, które są w pełni bezpieczne dla mamy oraz dziecka. Dlatego nie należy obawiać się wizyty u kosmetyczki. Ponadto oczyszczanie twarzy w ciąży również odgrywa istotną rolę w wyglądzie oraz kondycji skóry. Warto więc udać się do kosmetyczki na zabiegi twarzy przystosowane dla kobiet w ciąży. Dzięki nim poczujemy się zrelaksowane, dopieszczone, a skóra zyska blask, zwiększy elastyczność oraz zostanie oczyszczona i odżywiona w sposób naturalny.

A co z zabiegami a kobiet w ciąży wykorzystującymi kwas hialuronowy?

Kwas hialuronowy w ciąży budzi wiele kontrowersji. Nie ma jednoznacznych badań, które potwierdzają, że jest on bezpieczny dla kobiety i dziecka lub też że stanowi dla nich zagrożenie. Jednak warto mieć na uwadze, że zabiegi kosmetyczne, które polegają na wprowadzeniu kwasu hialuronowego bezpośrednio pod skórę pacjentki powinno się mimo wszystko odsunąć w czasie. Wszystko dlatego, że podczas ciąży układ hormonalny i immunologiczny kobiety ulega dużym zmianom i nie można przewidzieć, jak zareaguje organizm kobiety na jego podanie.

Jednak warto mieć na uwadze, że kwas hialuronowy występuje w wielu kosmetykach. Są one dozwolone podczas okresu ciąży, jednak warto wybierać te naturalne, z niewielkim dodatkiem kwasu hialuronowego. Jeśli mamy wątpliwości, czy powinniśmy używać danego kremu, warto skonsultować się z lekarzem.

Gotowe pakiety zabiegów kosmetycznych dla kobiet w ciąży

Wiele klinik oferuje Spa dla kobiet w ciąży, czyli zestaw specjalnie dobranych zabiegów, które  są bezpieczne dla mamy oraz dziecka. Jednocześnie takie zabiegi przynoszą ulgę, relaks oraz pozytywnie wpływają na kondycję skóry i ciała. Masaż w ciąży to jeden z najczęściej polecanych zabiegów dla przyszłych mam. Jest w pełni bezpieczny, a przy tym poprawia] wygląd. Stosuje się masaże na całe ciało, z wykluczeniem brzucha lub masaż skupiający się na konkretnej części ciała.

Ponadto w pakietach Spa dla kobiet w ciąży znajdziemy wspomniane zabiegi nawilżające i oczyszczające na twarz. Korzystając ze specjalnie przygotowanych pakietów z zabiegami możemy bezpiecznie dbać o wygląd podczas całej ciąży.

Zostaw komentarz