Skip to main content
search
Zabiegi kosmetyczne na skórę, opierające się o działanie zaawansowanych technologicznie laserów stają się coraz bardziej popularne wśród Pacjentów i Pacjentek gabinetów medycyny estetycznej. Nic dziwnego – możliwości, jakie daje laseroterapia, są porównywalne do tych, które można osiągnąć, poddając się zabiegom chirurgicznym, wymagającym długiego okresu rekonwalescencji. Do najpopularniejszych modeli urządzeń, z których korzystają specjaliści w klinikach estetycznych należy Laser Tixel 2, służący do frakcyjnej terapii skóry. Jest to technologia, która posiada ogromny potencjał do walki z oznakami starzenia, przebarwieniami i innymi zmianami na skórze. Szukając sposobu na uzyskanie efektu naturalnego liftingu twarzy lub jej konkretnego obszaru np. powiek i oczodołów, zdecydowanie warto poznać możliwości, jakie daje system frakcyjnego odmładzania skóry Tixel.

Na czym polega technologia Tixel 2?

Na początku warto zapoznać się z samym mechanizmem działania urządzenia Tixel — czym się wyróżnia na tle konkurencyjnych laserów? Aparat wykorzystywany do przeprowadzania zabiegu opiera się na innowacyjnej technologii termomechanicznej ablacji, czyli kontrolowanym i precyzyjnym wywoływaniu mikrouszkodzeń wybranych fragmentów skóry naturalnym, bezpiecznym dla niej ciepłem. Tytanowa końcówka urządzenia wyposażona jest w blaszkę składającą się z kilkudziesięciu mikroigieł w kształcie piramid, nagrzanych do 400 stopni Celsjusza.

tixelPodczas zabiegu przez ułamek sekundy dotykają one skóry, umożliwiając przepływ energii cieplnej, co prowadzi do minimalnej koagulacji warstwy rogowej naskórka, bez przerywania jego ciągłości. Pozwala to na uzyskanie efektu podobnego do działania lasera frakcyjnego CO2, ale ze znacznie krótszym okresem rekonwalescencji. Kolejną przewagą technologii Tixel jest bardzo duża precyzja i możliwość dotarcia do najmniejszych fragmentów skóry, takich jak powieki czy okolica oczu. Dzięki temu zabieg jest doskonałą, nieinwazyjną alternatywą dla chirurgicznej korekty opadających powiek.

Dlaczego Tixel daje tak spektakularne efekty?

Cały sekret działania systemu Tixel 2 polega na reorganizacji struktury włókien kolagenowych wywoływanej działaniem ciepła. Ta bezinwazyjna i całkowicie naturalna metoda liftingu skóry pobudza jej komórki do rozpoczęcia wzmożonych procesów odbudowy oraz syntezy włókien kolagenowych i elastynowych, co skutkuje poprawą jędrności, napięcia, wypełnieniem zmarszczek, wyrównaniem kolorytu oraz zmniejszeniem obrzęków. Ponadto powstałe w wyniku oddziaływania gorących mikroigiełek malutkie kanaliki w skórze, przez kilka godzin znacznie zwiększają absorpcję składników odżywczych z preparatów stosowanych na powierzchnię skóry. W związku z tym jest to najlepszy moment, aby uzupełnić terapię np. o aplikację kwasu hialuronowego.

Niewątpliwą przewagą Tixel 2 jest brak jakichkolwiek skutków ubocznych i konieczności odbywania dłuższej rekonwalescencji. Zaczerwienienie widoczne na dobę po terapii z powodzeniem można ukryć delikatnym makijażem. Kolejną zaletą jest praktycznie całkowita bezbolesność zabiegu – większość Pacjentów nie decyduje się nawet na zastosowanie miejscowych kremów znieczulających. Dzięki zachowaniu ciągłości naskórka nie powstają żadne rany, blizny ani utrudniające codzienne funkcjonowanie strupy.

System Tixel 2, jako jeden z nielicznych umożliwia korygowanie najmniejszych i najdelikatniejszych obszarów ciała – doskonale radzi sobie z opadającymi powiekami oraz powstającymi w okolicy oczu tzw. kurzymi łapkami. Jego pole działania nie ogranicza się wyłącznie do twarzy – z powodzeniem można poddawać zabiegowi także inne części ciała.

Jakie są wskazania do zabiegu Tixel?

Zabieg z wykorzystaniem technologii Tixel 2 jest polecany wszystkim osobom, które chcą skutecznie zatrzymać procesy starzenia się skóry, pozbyć się plam starczych i przebarwień oraz blizn różnego pochodzenia. Z jego pomocą możliwa jest kompleksowa przebudowa, rewitalizacja, odmłodzenie i wyrównanie cery. Laser świetnie sobie radzi z korektą opadających powiek i innych obszarów twarzy wymagających liftingu. Z jego możliwości można śmiało korzystać już od momentu pojawienia się pierwszych oznak starzenia, po 25. roku życia.

Urządzenie Tixel wyraźnie redukuje zmarszczki, odżywiając i nawilżając skórę. Dzięki jego działaniu poprawia się jej napięcie, wygładza struktura i wyrównuje koloryt. Jest skutecznym narzędziem w walce z rozstępami, rozszerzonymi porami i innymi niedoskonałościami pojawiającymi się na różnych obszarach ciała.

Przeciwwskazania do zastosowania Tixel 2

System frakcyjnego odmładzania skóry Tixel charakteryzuje się wysokim poziomem bezpieczeństwa, przez co nie ma wielu przeciwwskazań do jego przeprowadzania. Jednak standardowo, nie jest zalecany w przypadku aktywnych stanów chorobowych skóry, takich jak AZS, łuszczyca czy trądzik różowaty, różnego rodzaju infekcji m.in. trwającej opryszczki oraz uszkodzeń skóry. Planując zabieg, należy powstrzymywać się przed nadmierną ekspozycją wybranego obszaru ciała na promienie słoneczne, które mogą go nadmiernie podrażnić. Z laseroterapii Tixel nie mogą korzystać kobiety w ciąży i karmiące piersią.

Na zabieg z wykorzystaniem Tixel 2 najlepiej zdecydować się w okresie jesienno-zimowym, kiedy znacznie łatwiej jest chronić skórę przed promieniowaniem ultrafioletowym. Pomimo bezinwazyjności całej procedury, fragment ciała poddany działaniu termomechanicznej ablacji wymaga odpowiedniej pielęgnacji i zminimalizowania wpływu potencjalnie szkodliwych czynników zewnętrznych, które mogą naruszyć jego strukturę.

Każdy zabieg leczniczy poprzedzony jest konsultacją ze specjalistą, na której szczegółowo omawiany jest aktualny stan zdrowia Pacjenta, planuje się indywidualny schemat terapii laserowej oraz ustala występowanie ewentualnych przeciwwskazań.

Na czym polega zabieg Tixel 2?

Cała terapia laserem Tixel jest bardzo szybka, prosta i bezbolesna. Wykonuje ją zawsze specjalista medycyny estetycznej lub kosmetolog, co gwarantuje całkowite bezpieczeństwo procedury. Przed przystąpieniem do zabiegu można nałożyć na powierzchnię skóry krem działający znieczulająco, ale niewiele osób się na to decyduje, gdyż dolegliwości bólowe są znikome. Po dokładnym oczyszczeniu skóry z resztek makijażu, kosmetyków oraz zanieczyszczeń lekarz ustawia odpowiednie parametry aparatu Tixel. Gdy głowica urządzenia osiągnie oczekiwaną temperaturę, można przystąpić do działania.

tixel twarzCała procedura polega na przykładaniu tytanowej końcówki pokrytej gorącymi mikroigłami do wybranego obszaru ciała, pozwalając na kontakt trwający ułamek sekundy. Tyle wystarczy, by doszło do powstawiania kontrolowanych uszkodzeń skóry, wymuszających na jej komórkach rozpoczęcie intensywnej odbudowy. Zabieg otwiera także kanaliki skórne, które silnie pochłaniają składniki odżywcze znajdujące się na powierzchni naskórka, więc można się zdecydować na dodatkowe zastosowanie preparatów np. zawierających nawilżający kwas hialuronowy. Czas trwania pojedynczej terapii laserem Tixel oraz ilość powtórzeń jest uzależniona od indywidualnego przypadku, fragmentu ciała poddawanego działaniu temperatury oraz zaawansowania problemu, aczkolwiek raczej nie trwa ona dłużej niż 20 minut.

Rekonwalescencja po zabiegu Tixel

Przez kilka godzin po zakończeniu zabiegu może utrzymywać się lekka opuchlizna i zaczerwienienie. Jest to zupełnie normalne zjawisko, które ustąpi samoistnie i nie należy się nim niepokoić. Powrót do pełnej kondycji po frakcyjnym odmładzaniu skóry ciepłem zajmuje zazwyczaj od jednego do czterech dni. W tym czasie warto stosować się do zaleceń otrzymanych od specjalisty przeprowadzającego zabieg, zwrócić uwagę na odpowiednią pielęgnację oraz dbać o regularne nawadnianie organizmu – zarówno pijąc wodę, jak i używając nawilżających kosmetyków.

Tuż po zabiegu Tixel można także zauważyć pojawiające się na leczonym fragmencie skóry malutkie strupki, które również zagoją się po kilku dniach – ważne, żeby ich dodatkowo nie podrażniać. Zaleca się, aby do czasu powrotu skóry do optymalnej kondycji, unikać ekspozycji na słońce oraz każdorazowo stosować kremy z filtrem SPF, nie niższym niż 50.

Jakich efektów można się spodziewać?

Pierwsze widoczne zmiany można zaobserwować już w pierwszych godzinach po zabiegu Tixel 2. U Pacjentów następuje wyraźna poprawa tekstury, koloru i jędrności skóry. Wraz ze schodzącą opuchlizną i zaczerwienieniem znikają także różnego rodzaju zmiany, takie jak blizny, rozstępy czy plamy starcze. W pierwszych tygodniach po przeprowadzonej termomechanicznej ablacji naskórek podlega intensywnym procesom odbudowy i regeneracji, którym towarzyszy wzmożona synteza nowych włókien kolagenowych.

W efekcie powstają nowe warstwy ochronne skóry, dużo bardziej odporne na wszelkiego rodzaju uszkodzenia i szkodliwe działanie czynników zewnętrznych. Wzrost poziomu kolagenu i elastyny sprawia, że obszar ciała poddany leczeniu staje się wyraźnie odmłodzony, rozświetlony i napięty – jest to szczególnie istotne w przypadku twarzy, gdzie procesy starzeniowe i postępująca wiotkość skóry są najbardziej widoczne i rażące Pacjentów.

Frakcyjne odmładzanie skóry Tixel to prosty, bezbolesny i nieinwazyjny sposób na odzyskanie młodego wyglądu, a tym samym odbudowę pewności siebie i poczucia atrakcyjności.

Laserowy lifting powiek

Poza niesamowitymi właściwościami odmładzającymi technologia Tixel to doskonałe narzędzie do przeprowadzania zabiegów ujędrniających i liftingujących na powieki. W ten sposób, unikając ingerencji chirurgicznej można skutecznie i na długo pozbyć się problemu opadających powiek, odsłonić oczy i przywrócić młodzieńcze, wyraziste spojrzenie.

Tytanowa głowica urządzenia Tixel, wyposażona w mikroigły, umożliwia lekarzowi bardzo precyzyjne działanie, skupiające się na obszarze o bardzo małych rozmiarach, jakim jest właśnie okolica oczu. Termomechaniczna ablacja sprawia, że w zaledwie kilka sekund i zupełnie bezboleśnie, zmarszczki w tym obszarze zostają wygładzone, skóra jest uniesiona i jędrna, znikają cienie i przebarwienia.

Dla otrzymania najlepszych rezultatów zaleca się powtórzenie zabiegu około 3 – 4 razy, zachowując miesiąc odstępu. Po tym czasie i zakończonej rekonwalescencji można znów cieszyć się pięknym, zniewalającym spojrzeniem oraz odmłodzoną i rozświetloną okolicą oczu, bez widocznych zmarszczek i innych objawów starzenia. Mówi się, że oczy są zwierciadłem duszy człowieka, więc zasługują na profesjonalną i kompleksową pielęgnację!

Zostaw komentarz