Skip to main content
search
Narodziny dziecka to niezapomniane i wspaniałe wydarzenie. W czasie ciąży skóra wielu z nas bardzo cierpi. Rozstępy i wiotkość z powodu nadmiernego rozciągnięcia w krótkim czasie to tylko część problemów, z jakimi borykają się młode mamy. Ogromnym zmartwieniem jest przede wszystkim blizna po cesarskim cięciu. Nie musisz jednak się do nich przyzwyczajać ani się ich wstydzić. Zobacz, jak możesz znów cieszyć się gładką i jędrną skórą na brzuchu!

Blizny po cesarce – jak zmniejszyć ich widoczność?

Cesarskie cięcie to poważna ingerencja w struktury skóry, która zawsze niestety skutkuje powstaniem blizn. Ich wypukłość i rozmiar zależą nie tylko od tego, w jaki sposób wykonane zostało cięcie i szycie rany, ale także od indywidualnych predyspozycji (np. skłonność do bliznowacenia). Jednak niezależnie od tego, powstanie blizny jest niemal pewne. W pielęgnacji skóry z bliznami ważna jest przede wszystkim systematyczność, z czym (zrozumiały) problem będą mieć świeżo upieczone mamy.

Pamiętaj także, że do pielęgnacji blizny możesz przystąpić dopiero po całkowitym zagojeniu rany. Wskazane są maści na bazie cebuli oraz olejki i masaże, których zadaniem jest zmiękczenie skóry i zapobiegnięcie tworzenia się twardego bliznowca. Rewelacyjne efekty dają także zabiegi, takie jak karboksyterapia i laser frakcyjny (Fraxel). Jak działają te zabiegi i czego możesz się spodziewać?

Czytaj więcej: Fakty i mity o pielęgnacji blizny po cesarskim cięciu

Blizny po cesarce – zabiegi, dzięki którym o nich zapomnisz!

Bezpieczne, a zarazem bardzo skuteczne zabiegi, które pozwolą Ci zapomnieć o bliznach po cesarce, to:

  • karboksyterapia
  • laser frakcyjny (Fraxel)
  • laser Cutera (jeśli blizny są czerwone).

Jeśli blizna jest już przerośnięta, warto ostrzykiwać ją odpowiednim lekiem, by zrobiła się miękka i płaska, a tym samym – mniej widoczna.

Karboksyterapia polega na ostrzyknięciu wybranych partii tkanek skóry dwutlenkiem węgla. W ten sposób stymuluje się procesy naprawcze skóry, a także produkcję kolagenu i elastyny. Szybciej tworzą się również nowe naczynia krwionośne. Wstrzyknięcie dwutlenku węgla bezpośrednio w pobliżu blizny prowadzi do syntezy kolagenu i elastyny, co przekłada się nie tylko na zwiększenie elastyczności skóry, ale także na spłycenie i wygładzenie blizny.

blizna po cesarce

Drugą, równie skuteczną metodą, jest Fraxel. Laser frakcyjny, bo o nim mowa, to nowoczesny, nieinwazyjny i bardzo skuteczny sposób na walkę z bliznami, ale także z cellulitem i zmarszczkami.

Fraxel, emitując wiązkę światła, uszkadza skórę w miejscu zabiegu. Są to jednak mikrouszkodzenia, których nie dostrzeżesz gołym okiem. Uszkodzenia te są kontrolowane i mają za zadanie pobudzić skórę do produkcji kolagenu i elastyny. Po zabiegu Fraxelem skóra regeneruje się bardzo szybko – szybciej niż w przypadku innych rodzajów lasera. Od razu możesz więc wrócić do codziennych obowiązków i normalnego trybu życia. Do uzyskania pełnego efektu zabieg trzeba powtórzyć kilkukrotnie, za to rezultaty są trwałe.

Wykorzystanie lasera Cutera jest równie skuteczną metodą niwelującą blizny po cesarce. Również powoduje mikrouszkodzenia, które stymulują odnowę skóry, dzięki czemu blizna zmienia wygląd na o wiele bardziej estetyczny i nie jest tak widoczna.

Zostaw komentarz