

Medycyna estetyczna zyskuje coraz większą popularność, ponieważ posiada szerokie spektrum działania. Ze względu na niewielką inwazyjność zabiegów jest coraz bardziej doceniana przez pacjentów. Wszystkie zabiegi medycyny estetycznej może wykonywać tylko lekarz, który ma prawo do wykonywania zawodu. Możemy więc być pewni bezpieczeństwa stosowanych rozwiązań i osiągnięcia najlepszych efektów.
Ten dział medycyny obejmuje bezpieczne i mało inwazyjne zabiegi, które bez wyłączenia pacjenta z codziennych aktywności pozwolą poprawić jego urodę. Dzięki ingerencji w głębsze warstwy skóry medycyna estetyczna pozwoli uzyskać lepsze efekty niż zabiegi w salonie kosmetycznym. Medycyna estetyczna to dział medycyny, który zajmuje się zapewnieniem wysokiej jakości życia zdrowych pacjentów. Skupia swoje działania na profilaktyce starzenia skóry oraz rekonstrukcji odtwarzających stan skóry sprzed procesu. Nadrzędny cel medycyny estetycznej to poprawienie fizycznej atrakcyjności pacjenta.
Początki medycyny estetycznej to starożytność. Zabiegi przeprowadzane w starożytnym Rzymie, Egipcie i Grecji bardzo różniły się od dzisiejszych, natomiast ich cel był ten sam. Jako dyscyplina naukowa pojawiła się w latach 70. XX wieku we Francji. To tam lekarz Jean Jacques Legranda założył Francuskie Towarzystwo Medycyny Estetycznej. W 1978 roku w Mediolanie stworzono pierwszą placówkę naukową, która wykładała medycynę estetyczną jako przedmiot uniwersytecki. Do Polski medycyna estetyczna dotarła w latach 90. XX wieku. Powstała Sekcja Medycyny Estetycznej przy Polskim Towarzystwie Lekarskim. Od 2010 roku Sekcja Medycyny funkcjonuje pod nazwą Polskie Towarzystwo Medycyny Estetycznej i Anti-Aging. Od 2011 roku towarzystwo według ściśle określonych kryteriów certyfikuje lekarzy medycyny estetycznej.
Celem medycyny estetycznej, chirurgii plastycznej i kosmetologii jest profilaktyka starzenia się i poprawa wyglądu pacjenta. Każda z tych dziedzin ma do dyspozycji całkiem inne metody. Gabinet medycyny estetycznej obejmuje mało inwazyjne i bardzo bezpieczne zabiegi, które przeprowadzane są w trybie ambulatoryjnym bez użycia skalpela. Pacjent po dokonaniu zabiegu praktycznie od razu może powrócić do codziennych obowiązków. Do zabiegów używa się jedynie znieczulenia miejscowego podawanego za pomocą niewielkich nacięć lub nakłuć. Medycyna estetyczna wykorzystuje zdolności organizmu do samoregeneracji.
Odpowiednio wcześnie rozpoczęte zabiegi mogą zapobiegać oznakom starzenia i wpływać regenerująco na powstałe już oznaki. Niektóre zabiegi pozwalają na wykorzystanie toksyny botulinowej, wypełniaczy tkankowych na bazie kwasu hialuronowego, a także przeszczepy płytek krwi lub własnej tkanki tłuszczowej. W Polsce stworzono studia podyplomowe dla lekarzy z zakresu medycyny estetycznej. Medycyna estetyczna proponuje różnego rodzaju zabiegi pozwalające usunąć oznaki starzenia skóry. Dzięki różnorodnym rozwiązaniom pozwala dobrać metodę indywidualnie do pacjenta, jego możliwości i oczekiwań. Dzięki temu, że zabiegi wykonuje lekarz z dyplomem, możemy być pewni bezpieczeństwa ich przeprowadzenia. Wybór doświadczonego lekarza medycyny estetycznej to gwarancja najlepszej opieki przed zabiegiem, w jego trakcie i po dokonaniu. Lekarz podczas pierwszej wizyty zbierze od pacjenta obszerny wywiad lekarski, który pozwoli wybrać najlepszą metodę zabiegu. Doświadczony lekarz to także gwarancja najlepszych efektów, którymi będziemy cieszyć się przez długie lata.
Zadaniem naturalnie występującego kwasu hialuronowego w organizmie jest wiązanie cząsteczek wody, utrzymując tym samym odpowiednio nawilżoną i sprężystą skórę. Z biegiem lat skóra wiotczeje a na twarzy ukazują się coraz liczniejsze zmarszczki.
Iniekcja kwasu hialuronowego do głębokich warstw skóry daje natychmiastowy efekt wypełnienia zmarszczek ( zabieg volumetryczny). Możliwa jest też aplikacja substancji w obrębie ust Pacjentki(a), tym samym nawilżając je możemy również nadać im kontur i objętość. Szerokie zastosowanie preparatów zawierających kwas hialuronowy czyni ten zabieg niezwykle popularnym.
Toksyna botulinowa to jedna z najskuteczniejszych i od wielu lat najpopularniejsza forma redukcji zmarszczek. Zabieg iniekcji botuliny daje maksymalny efekt wygładzenia – nawet do 90% zmarszczek, będąc przy tam całkowicie bezpiecznym dla Pacjenta.
ZALETY APLIKACJI TOKSYNY BOTULINOWEJ:
Mezoterapia igłowa to bezbolesny, niechirurgiczny zabieg medyczny polegający na punktowej aplikacji substancji aktywnych bezpośrednio na skórę właściwą, z pominięciem naskórka. Przewagą tego rodzaju zabiegu nad tradycyjną aplikacją na naskórek jest fakt, że zaaplikowany preparat dociera wprost do poddawanego kuracji miejscu, bez działań niepożądanych.
Zabieg mezoteriapii mikroigłowej, polega na wprowadzeniu preparatu bezpośrednio w naskórek owłosionej skóry głowy klienta. Wysokojakościowe preparaty, zawierające czynne substancje (witaminy, aminokwasy, pierwiastki śladowe i kwas hialuronowy) są dobierane w zależności od indywidualnych potrzeb klienta. Ich zadaniem jest wzmacnianie i regenracja włosów we wszystkich cyklach ich życia. Zabieg polecany jest dla osób w każdym wieku. Ma na celu zatrzymać albo odwrócić wypadanie włosów.
To prosty, bezbolesny i bezinwazyjny sposób aby zatrzymać proces starzenia się skóry. Nici liftingujące PDO wykonane są z rozpuszczalnej substancji PDO (polidioksonan), które ulegają biodegradacji w ciągu kilku miesięcy. Nici stopniowo rozpuszczając się stymulują syntezę kolagenu, dzięki czemu skóra staje się gładsza, zmarszczki znikają, wzmocnieniu ulegają obwisłe tkanki – następuje lifting skóry. Efekty zabiegu utrzymują się nawet do 3 lat. Pierwszy efekt poprawy wyglądu skóry uzyskuje się już po 3-4 tygodniach. Znaczna poprawa widoczna jest po 2-3 miesiącach kiedy to zaczyna być indukowany nowy kolagen. Jest to doskonały sposób na poprawę urody. Uzyskujemy efekt odmłodzenia skóry bez użycia skalpela.
Po około 14 dniach od zabiegu, ma miejsce proces neokolagenezy, czyli stymulacji ogranizmu do produkcji nowego kolagenu.. Ponadto dochodzi do stymulacji fibroblastów, syntezy elastyny – białka odpowiedzialnego za sprężystość i elastyczność skóry, dzięki czemu skóra zyskuje nowe „rusztowanie”. Badania in vivo pokaują, że działanie polidioksanonu powoduje syntezę naturalnego kwasu hialuronowego. Dzięki takiej synergii działania uzyskiwane podczas zabiegu są oszałamiające i długotrwałe. Utrzymują się średnio około 24 miesięcy – po tym czasie nici rozpuszczają się w tkankach. Dzięki naturalnym procesom neokolagenezy i pobudzeniu syntezy elastyny i kwasu hialuronowego, skóra poddana zabiegowi po rozpuszczeniu się nici nie opada i nie wraca do poprzedniego stanu. Proces starzenia oczywiście zachodzi nadal, ale w zwolnionym tempie.
Linerise jest preparatem do mezoterapii, zawierającym czysty kolagen analogiczny do tego, który występuje w naszej skórze. Efektem zabiegu jest wyraźne odmłodzenie oraz poprawa wyglądu skóry. Kolagen jest jednym z głównych czynników przyczyniających się do utrzymania młodego i zdrowego wyglądu skóry.
Dermapen, ala czarodizejski długopis zawirajacy na swoim końcu cienkie mikroigieły znalazł szerokie zastosowanie w dermatologii i medycynie estetycznej. Zabieg zaczyna się od nałożenia kremu znieczulającego i specjalnego preparatu dobranego do rodzaju przeprowadzanego zabiegu. Później skórę poddaje się działaniu głowicy, która stymuluje skórę do regeneracji. Dermapen jest w pełni bezpieczny dla skóry i bezbolesny, jednak po zabiegu mogą pojawić się zaczerwienienia, delikatne krwawienie, sączenie, które z czasem powinny uspokoić i całkowicie zniknąć w ciągu 24h. Jedynie pozostawiając skórę zaczerwienioną. Szacuje się, że po 1-2 dniach od zabiegu skóra powinna się całkowicie zregenerować. Po zabiegu następuje proces złuszczania naskórka aż w końcu dochodzi do całkowitego wygojenia się skóry.