Skip to main content
search

Dzięki znacznym postępom w dziedzinie medycyny estetycznej przeszczep włosów, znany również jako transplantacja, przestał być wstydliwą sprawą i stał się rozwiązaniem dostępnym dla szerokiego grona osób pragnących odzyskać swój naturalny wygląd i pewność siebie. W niniejszym artykule omówimy istotne aspekty, jakie warto poznać przed przystąpieniem do zabiegu. Dowiesz się, jak się do niego przygotować i jakie korzyści niesie za sobą jego wykonanie. Warto zapoznać się z tymi informacjami, aby podjąć dobrze przemyślaną decyzję i podejść do przeszczepu z pełnym zrozumieniem procesu oraz jego potencjalnych rezultatów.

Czym jest transplantacja włosów?

Proces polega na precyzyjnym pobraniu mieszków włosowych z fragmentu skóry potylicy, które następnie są przeszczepiane w miejsca dotknięte utratą włosów. Nie jest to ograniczone jedynie do obszaru głowy — przeszczep włosów odnajduje swoje zastosowanie także na brodzie, brwiach, rzęsach oraz w miejscach, gdzie blizny przysłaniają naturalny porost włosów.

Przeszczep włosów metodą FUE

Warto zaznaczyć, że zabieg jest rozwiązaniem uniwersalnym, mogącym przynieść ulgę zarówno kobietom, jak i mężczyznom, bez względu na ich wiek. Wreszcie, niezależnie od tego, czy przyczyną utraty włosów jest łysienie androgenowe, plackowate czy nawet stres, przeszczep włosów przyczynia się do odzyskania naturalnego wyglądu i pewności siebie.

przeszczepianie włosówDlaczego warto postawić na profesjonalistów?

Podstawową kwestią, o którą należy zadbać, decydując się na transplantację, jest wybór wykwalifikowanego specjalisty. Kiedy w grę wchodzi ingerencja w ciało, nie cena zabiegu, a jego poprawność wykonania powinna być decydującym czynnikiem. Konsekwencje dokonania niewłaściwego wyboru mogą mieć wpływ na nasz wygląd i zdrowie przez całe życie, dlatego warto obdarzać zaufaniem tylko te placówki, w których opiekę nad pacjentem sprawuje kadra lekarska. Właśnie z tych powodów gabinet Dr n. med. Katarzyny Osipowicz został stworzony dla pacjentów poszukujących prawdziwych ekspertów w swojej dziedzinie. Nasi lekarze mają na koncie imponujące sukcesy, dzięki którym klinika może poszczycić się nieposzlakowaną opinią.

konsultacjaJak sprawdzić, czy kwalifikujemy się do zabiegu?

Decyzja o przystąpieniu do przeszczepu włosów zaczyna się od wizyty u specjalisty. To nie tylko pierwszy krok, ale również bardzo ważny moment, który kształtuje dalsze działania. Na tym etapie przeprowadza się dokładny wywiad lekarski, wsparty badaniami diagnostycznymi, które pomagają określić stopień zmian, postawić diagnozę oraz zaplanować satysfakcjonujące leczenie. Ale to nie wszystko – wizyta u specjalisty to także dostarczenie wiedzy pacjentowi na temat właściwej pielęgnacji skóry głowy i pasm, co stanowi fundament zdrowych włosów.

badanie trichoskopowe włosówPodstawowym badaniem diagnostycznym, które pozwala na dokładne zrozumienie kondycji kosmyków i skóry głowy, jest dermatoskopia, znana również jako trichoskopia. To badanie umożliwia lekarzowi przyjrzeć się skórze głowy oraz włosom w ekstremalnym przybliżeniu nawet do 70-krotnego powiększenia. Dzięki zaawansowanym urządzeniom jak dermatoskop czy wideodermatoskop możliwe jest rozpoznanie rodzaju zmian i precyzyjna diagnoza.

Zanim pacjent zostanie zakwalifikowany do przeszczepu, przeprowadza się również szereg badań mających na celu ustalenie przyczyny wypadania włosów. Często przed samym zabiegiem podjęte są działania lecznicze, które wzmacniają efekty przeszczepu, zapewniając pacjentowi kompleksowe wsparcie dostosowane do jego indywidualnej sytuacji. To holistyczne podejście oparte na wiedzy specjalistów, które kształtuje sukces i satysfakcję pacjenta na każdym etapie tego niezwykle istotnego procesu.

Transplantacja włosów – jakie są przygotowania do zabiegu?

Przystąpienie do zabiegu transplantacji to proces, który wymaga starannego i niezwykle istotnego przygotowania. Kluczem do sukcesu jest świadomość, że aby zaplanować zabieg, lekarz musi przeprowadzić szczegółową diagnostykę, w ramach której przepisuje szereg badań laboratoryjnych. Należą do nich m.in.

 • morfologia krwi,
 • analiza moczu,
 • poziom glukozy we krwi,
 • oznaczenie wskaźników układu krzepnięcia,
 • przeciwciała anty-HCV i antygen HBs.

Należy pamiętać, że żaden zabieg chirurgiczny nie może być przeprowadzony bez dokonania pełnej oceny stanu zdrowia pacjenta oraz postawienia odpowiedniej diagnozy. To właśnie ustalenie diagnozy stanowi fundament wyboru odpowiedniej metody przeszczepu włosów, a współczesna chirurgia plastyczna oferuje różnorodne możliwości dostosowane do indywidualnych potrzeb.

badania do zabieguKiedy przygotowujemy się do przeszczepienia włosów, istotne jest również przestrzeganie wskazówek dotyczących zachowania przed planowanym zabiegiem. Ogólnie obowiązujące zalecenia obejmują m.in. przerwanie suplementacji witaminowej na 10 dni przed zabiegiem, szczególnie jeśli chodzi o witaminy E i B, oraz zaprzestanie zażywania leków, które mogą wpływać na krzepliwość krwi, takie jak aspiryna. W dniu poprzedzającym transplantację zaleca się także zaprzestanie palenia papierosów oraz spożywania alkoholu, kawy i mocnej herbaty. Dodatkowo, w dniu przeprowadzenia zabiegu, wymaga się także dokładnego umycia włosów, unikając używania jakichkolwiek kosmetyków do pielęgnacji i stylizacji.

Jakie są przeciwwskazania do wykonania przeszczepu włosów?

Marzenie o zdrowych, pięknych i gęstych włosach poprzez przeszczep może stać się rzeczywistością, jednak warto zdawać sobie sprawę z pewnych przeciwwskazań, które mogą stanąć na drodze do tego celu. Na liście tych ograniczeń znajduje się kilka istotnych czynników, które wymagają szczególnej uwagi i rozważenia przed przystąpieniem do zabiegu, a są to:

 • problemy z nieuregulowanym nadciśnieniem tętniczym,
 • cukrzyca,
 • choroby zapalne skóry,
 • zaburzenia w krzepnięciu krwi,
 • uczulenie na środki znieczulające,
 • aktywne choroby nowotworowe.

Proces kwalifikacji do zabiegu wymaga ścisłej współpracy między specjalistami różnych dziedzin medycyny, takimi jak endokrynologia, dermatologia i ginekologia. To holistyczne podejście zapewnia komfort pacjenta i pozwala osiągnąć satysfakcjonujące efekty przeszczepu.

Jakie są metody przeszczepu włosów w gabinecie Dr Katarzyny Osipowicz?

W klinice Dr n. med. Katarzyny Osipowicz przeszczep włosów staje się możliwy dzięki różnorodności metod, dopasowanych do indywidualnych potrzeb każdego pacjenta. To podejście sprawia, że każdy przeprowadzany zabieg jest precyzyjnie dostosowany, uwzględniając możliwe efekty i zadowolenie pacjenta. Jedną z najpopularniejszych technik jest metoda FUE, która polega na precyzyjnym pobieraniu pojedynczych mieszków włosowych. Ta opcja nie tylko przynosi znaczące rezultaty, ale także charakteryzuje się praktycznie niewidocznymi bliznami, co jest szczególnie cenione przez osoby z niewielkimi ubytkami włosów.

Przed przystąpieniem do zabiegu, lekarz przeprowadza szczegółową analizę i wybiera najodpowiedniejszą metodę, starannie opisując pacjentowi cały proces. Za pomocą indywidualnej opieki i odpowiedniego podejścia pacjenci mogą odzyskać swoją pewność siebie, ciesząc się naturalnymi i zdrowymi włosami.

Jak przebiega zabieg przeszczepu włosów?

Procedura przeszczepu włosów otwiera przed pacjentem drzwi do odzyskania pewności siebie i naturalnego wyglądu. Zazwyczaj odbywa się w znieczuleniu miejscowym, co daje wygodę podczas całego procesu, który może trwać nawet do 8 godzin. Czas ten jest uzależniony od obszaru łysienia, gęstości włosów oraz ilości przeszczepianych implantów, a także od zastosowanej techniki. W przypadku przeszczepu włosów u dzieci, dla komfortu małych pacjentów stosuje się znieczulenie ogólne.

dr osipowicz podczas przeszczepu wlosowZanim kuracja się rozpocznie, lekarz ustala nową linię owłosienia, która nie tylko jest zgodna z naturalnymi proporcjami, ale także spełnia oczekiwania pacjenta pod względem wyglądu. Natomiast sam zabieg zaczyna się od delikatnego zgolenia obszaru potylicy, z którego wycina się fragment owłosionej skóry o rozmiarach do 9 mm, z którego powierzchni pobierane są implanty zawierające od 1 do 3 mieszków włosowych.

Kolejnym etapem jest precyzyjne przeszczepienie włosów w miejsce, gdzie występuje łysienie. Po zabiegu pozostaje praktycznie niewidoczna blizna o szerokości około 1 mm w miejscu pobrania fragmentu skóry, która całkowicie zostaje zasłonięta przez przeszczepione włosy. Wszystko to dzieje się pod troskliwą opieką specjalistów, którzy kierują się nie tylko wiedzą i doświadczeniem, ale także empatią i zrozumieniem dla potrzeb pacjenta.

selekcja mieszkow wlosowychJakich efektów się spodziewać po przeszczepie włosów?

Warto podkreślić, że efekty kuracji są zadowalające dla znacznej liczby pacjentów, jednak nie pojawiają się natychmiastowo. Zabieg pozwala na pozbycie się problemu łysienia androgenowego, zmniejszenie widoczności zakoli oraz zagęszczenie owłosienia w wybranym obszarze. Jednak najważniejsze jest to, że rezultaty są całkowicie naturalne i harmonijne z wyglądem pacjenta.

przeszczep 2463Kuracja stanowi nie tylko rozwiązanie estetyczne, ale także psychologiczne, przywracając pewność siebie i zadowolenie z własnego wyglądu. Warto również nadmienić, że prawidłowo wykonany zabieg przeszczepu włosów nie wymaga powtarzania. W przypadku, gdy pacjent dąży do uzyskania gęstszego owłosienia, wymagane jest natomiast przeszczepienie większej liczby włosów. Dodatkową zaletą tego zabiegu jest niskie ryzyko powikłań i perspektywa, która w przyszłości pozwala cieszyć się trwałym efektem, przyczyniając się tym samym do odzyskania komfortu oraz radości z życia dla wielu pacjentów borykających się z kompleksami.

Zostaw komentarz