Skip to main content
search

Hydroksyapatyt wapnia

Poszukujesz skutecznej metody na wygładzenie zmarszczek oraz wymodelowanie konturu twarzy bez użycia skalpela? Zabieg z wykorzystaniem hydroksyapatytu wapnia, występującego naturalnie w organizmie jest właśnie dla Ciebie!

Zabieg Sculptra – co to jest?

Hydroksyapatyt wapnia to nieorganiczny związek chemiczny, który występuje naturalnie w przyrodzie w postaci minerału. W organizmie człowieka stanowi natomiast rusztowanie dla tkanek, takich jak kości lub zęby, którym zapewnia wytrzymałość.

Wykorzystanie hydroksyapatytu wapnia w medycynie estetycznej jest natomiast nowoczesną metodą na uzupełnianie ubytków skórnych, spłycanie zmarszczek oraz modelowanie konturu twarzy.

Hydroksyapatyt wapnia w formie żelu o wysokiej zawartości wody wstrzykiwany jest pod skórę, gdzie tworzy rusztowanie stymulujące produkcję naturalnych włókien kolagenowych.

Hydroksyapatyt wapnia

Przebieg zabiegu

Zabieg wykorzystujący hydroksyapatyt wapnia nie wymaga od pacjenta specjalnych przygotowań. Jego wykonanie poprzedzone jest konsultacją lekarską oraz badaniem predyspozycji pacjenta do wykorzystania minerału.

Preparat w formie żelu z hydroksyapatytem wapnia aplikowany jest pod skórę za pomocą odpowiednio dobranej oraz sterylnej mikroigły lub mikrokaniuli. Iniekcja wykonywana jest bezpośrednio w miejscach wymagających uzupełnienia ubytku tkankowego.

Cały zabieg składający się ze stymulacji włókien kolagenowych, odbudowy oraz wypełnienia hydroksyapatytem wapnia trwa średnio od 30 do 90 minut.

Mocne strony

ok
Szybkość – efekt zabiegu widoczny jest niemalże natychmiast po zaaplikowaniu hydroksyapatytu wapnia i potęguje się nawet do 4 miesięcy.
ok
Krótki okres rekonwalescencji – powrót do normalnego tryby życia oraz codziennych obowiązków jest możliwy w bardzo krótkim czasie.
ok
Długotrwałe efekty widoczne nawet do 18 miesięcy po wykonaniu zabiegu.
wskazania

Wskazania

Wykonanie zabiegu z wykorzystaniem hydroksyapatytu wapnia sprawdza się w takich przypadkach, jak:

  • utrata objętości skóry,
  • blizny potrądzikowe,
  • odmładzanie rąk,
  • bruzda nosowo-wargowa,
  • zmarszczki marionetki,
  • potrzeba wymodelowania twarzy i podniesienia kącików ust.

Zabieg to również sprawdzona metoda na przywrócenie jędrności zwiotczałej skórze z ubytkami tkanki tłuszczowej w obrębie twarzy, skóry ramion, brzucha oraz okolic nad kolanem.

przeciwwskazania

Przeciwwskazania

Zabiegu z wykorzystaniem hydroksyapatytu wapnia nie należy wykonywać w przypadku:

  • aktywnej choroby autoimmunologicznej,
  • infekcji bakteryjnych, grzybiczych lub wirusowych w miejscu wstrzyknięcia,
  • ciąży i laktacji,
  • chorób nowotworowych,
  • stanów zapalnych skóry,
  • terapii lekami przeciwkrzepliwymi,
  • alergii na składniki zawarte w preparacie.

Z zabiegu powinny zrezygnować również osoby źle tolerujące iniekcje skórne, z tendencjami do powstawania bliznowców i zwłóknień.

Obszar zabiegu

Zabieg wykorzystujący właściwości hydroksyapatytu wapnia stosowany jest nie tylko do wypłycania zmarszczek oraz modelowania twarzy, ale również jako środek przywracający jędrność skóry ramion, brzucha oraz okolic nad kolanem.

Czy zabiegi trzeba powtarzać?

Czas, przez jaki utrzymują się efekty terapii hydroksyapatytem wapnia uzależniony jest od rodzaju skóry pacjenta, stylu życia oraz tempa metabolizmu. Z reguły pożądane efekty zauważalne są jednak około 18 miesięcy. Po tym czasie zabieg można powtórzyć.

Dla kogo?

Zabieg wstrzykiwania hydroksyapatytu wapnia skierowany jest do osób wymagających wymodelowania owalu twarzy oraz spłycenia zmarszczek. Efekt naturalnego liftingu można wykorzystać już po 25 roku życia, kiedy to zaczynają pojawiać się pierwsze zmarszczki.

Efekty

Efekty kuracji hydroksyapatytem wapnia widoczne są już po jego wstrzyknięciu aktywnego żelu. W początkowej fazie spłyceniu ulegają zmarszczki, jednak efekty potęgują się wraz z upływem czasu, co może trwać nawet 4 miesiące.

Fakt ten wynika ze stymulacji włókien kolagenowych do namnażania, co pacjent odczuwa w postaci wyraźnie młodszej, jędrniejszej oraz bardziej elastycznej skóry.

Podskórne rusztowanie z hydroksyapatytu wapnia stopniowo zwiększa również gęstość skóry, co pozwala na widoczny efekt konturowania owalu twarzy.