Skip to main content
search

Kwas hialuronowy na twarz

Zmarszczki, luźna i nieatrakcyjna skóra czy asymetria w kształcie twarzy mogą być powodem złego samopoczucia i niskiej samooceny. Jednak istnieje prosty, szybki, a przede wszystkim bezpieczny sposób pozbycia się tych problemów!

Kwas hialuronowy - co to jest?

Kwas hialuronowy to środek szeroko stosowany w medycynie oraz medycynie estetycznej, którego pochodzenie jest w pełni naturalne. Znajduje się on we wszystkich żywych organizmach i pełni istotną rolę w ich funkcjonowaniu.

Głównymi zastosowaniami medycznymi jest leczenie chorób zwyrodnieniowych stawów czy regeneracja takich obszarów jak: struny głosowe.

Znaleźć go można również w procesie produkcji kropli do oczu. Jego znaczenie w medycynie estetycznej jest nieocenione z uwagi na możliwość uniknięcia, przy jego pomocy, operacji chirurgicznych.

kwas hialuronowy na twarz

Przebieg zabiegu

Wstrzyknięcie kwasu hialuronowego wykonuje się na dwa sposoby. Pierwszy sposób obejmuje użycie tępo zakończonej igły w malutkim nacięciu na owłosionej skórze głowy.

Z kolei drugi przeprowadzany jest przy użyciu tradycyjnej igły. Tradycyjna igła dotyczy zabiegów mięśni podskórnych, czy obszarów takich jak: żuchwa lub podbródek.

Mocne strony

ok
Zabieg jest bezbolesny
ok
Wykonanie zabiegu przez sprawnego lekarza zapewnia krótki czas trwania i brak dyskomfortu, czy niepokoju, jaki wiele osób czuje wobec operacji plastycznych.
ok
Brak rekonwalescencji. Zabieg jest na tyle mało uporczywy, że praktycznie zaraz po nim można wrócić do normalnego życia.
ok
Zasadniczą zaletą zastosowania kwasu hialuronowego są efekty utrzymujące się od półtora roku aż do dwóch lat.
wskazania

Wskazania

Kwas hialuronowy na twarz przeznaczony jest dla osób, które potrzebują:

  • Wypełnienia skroni
  • Wypełnienia doliny łez
  • Modelowania policzków
  • Modelowania dolnej 1/3 twarzy
  • Modelowania linii żuchwy
  • Modelowania i wysmuklenie brody
  • Modelowania i wypełnienie ust
  • Wypłycenia i poprawienie zmarszczek w obrębie twarzy
  • Wypłycenia zmarszczek w okolicy ust i usuwanie tak zwanej „zmarszczki palacza”
przeciwwskazania

Przeciwwskazania

  • Ciąża, karmienie piersią
  • Choroby o podłożu autoimmunologicznym
  • Skłonność do powstawania blizn przerostowych
  • Stany zapalne skóry (opryszczka, trądzik)
  • Nadwrażliwość na kwas hialuronowy
  • Choroby nowotworowe
  • Zabieg zastosowania toksyny botulinowej – odstęp między nim a użyciem kwasu hialuronowego powinien wynosić przynajmniej trzy tygodnie.

Obszar zabiegu

Zabieg przeprowadzany jest głównie w okolicach twarzy. Skupia się na redukowaniu zmarszczek oraz korygowaniu kształtów między innymi: ust, skroni, policzków, okolic oczu czy brody.

Czy zabiegi trzeba powtarzać?

Skuteczność zastosowania kwasu hialuronowego sięga ok. półtora roku. Po tym czasie ulega on zmetabolizowaniu przez organizm, a skóra powraca do wcześniejszego stanu. Aby stale utrzymywać zamierzone efekty zaleca się regularne powtórzenia tego nieinwazyjnego zabiegu. Najczęściej pacjenci oraz pacjentki decydują się na powtórkę dopiero po półtora roku, czasem po dwóch latach. Inni, chcąc zachować optymalne efekty bez najmniejszej przerwy, korzystają z kwasu hialuronowego już po 12 miesiącach od poprzedniego zabiegu.

Dla kogo?

Zastosowanie kwasu hialuronowego jest rozwiązaniem idealnym dla osób szukających długoterminowego rozwiązania swoich problemów z kształtem twarzy, zmarszczkami czy rozluźnioną skórą. Zabieg pozwala na uzyskanie stabilnych efektów, utrzymujących się do roku czasu.

Efekty

Efekt zabiegu widać zaraz po jego wykonaniu i utrzymują się zwykle do około roku. W związku z naturalnym charakterem kwasu hialuronowego, efekty po jego wstrzyknięciu są również naturalne. Poprawia się gęstość oraz napięcie skóry oraz następuje wyrównanie jej kolorytu. Dodatkowo spłycają się drobne zmarszczki, a ciało jest nawilżone i rozświetlone. Warto zaznaczyć, że nie jest konieczna rekonwalescencja, która wydłuża czas oczekiwania na efekty przy wielu zabiegach medycyny estetycznej.