Skip to main content
search

Skóra pod oczami jest wyjątkowo cienka, a jej pielęgnację warto rozpocząć już około 20 roku życia. Te fragmenty skóry pozbawione są praktycznie całkiem tkanki tłuszczowej, dlatego dość szybko pojawiają się pierwsze zmarszczki. Jednym z problemów występujących na skórze pod oczami są cienie, które wyglądają nieestetycznie. Medycyna estetyczna proponuje kilka zabiegów, które pomogą pozbyć się problemu.

Mezoterapia

Skóra wokół oczu łatwo ulega różnego rodzaju podrażnieniom i wysuszeniu. Występujące w niej zastoje limfatyczne i osłabione krążenie krwi mogą spowodować powstanie cieni. Odpowiednia codzienna pielęgnacja tej strefy to przede wszystkim jej odpowiednie nawilżenie i odżywienie. Zaleca się stosować specjalne kremy pod oczy, które zawierają delikatne substancje aktywne. Skóra wokół oczu podatna jest na rozciąganie, klepanie. Tych działań należy unikać, aby zapobiec oznakom starzenia się skóry. Zabieg mezoterapii polega na wstrzyknięciu w głębokie warstwy skóry aktywnych składników.

Mezoterapia jest dobrym rozwiązaniem dla drobnych zmarszczek lub utraty jędrności skóry. Zabieg polega na wykonaniu mikro nakłuć, które powodują małe i kontrolowane reakcje zapalne. Iniekcje będą poprawiały metabolizm w komórkach i mikrokrążenie. Do zabiegu wykorzystuje się krzemionkę organiczną i kompleksy multiwitaminowe. Mieszanka do wszczepienia przygotowana jest w zależności od indywidualnych potrzeb pacjenta. Substancje te stymulują metabolizm komórek oraz pobudzają produkcję elastyny i kolagenu. Zazwyczaj w mieszance występują 3-4 składniki.

Efekty mezoterapii

Zabieg mezoterapii pod oczy polecany jest dla osób chcących usunąć sińce i cienie pod oczami, zmarszczki mimiczne i kurze łapki. Mezoterapia poprawi także koloryt skóry i pomoże zwalczyć opuchliznę pod oczami. Po zabiegu pacjent odczuje poprawę nawilżenia skóry i jej napięcie. Efekt to przede wszystkim wygładzenie drobnych zmarszczek i uelastycznienie skóry. Mezoterapia wykonywana jest często jako seria trzech zabiegów w odstępach co dwa tygodnie. Przeciwwskazaniem do mezoterapii jest alergia na składniki mieszanek, ciąża lub okres karmienia piersią, cukrzyca, choroby autoimmunologiczne i nowotworowe, opryszczka i inne choroby wirusowe, choroby bakteryjne skóry, stany zapalne i infekcje skóry. Po przeprowadzonym zabiegu należy przestrzegać zaleceń lekarza.

cienie pod oczami u mezczyzny

Kwas hialuronowy

Substancja jaką jest kwas hialuronowy występuje naturalnie w ludzkiej skórze. Podobnie jak kolagen wpływa na elastyczność skóry i zatrzymuje procesy starzenia i szkodliwe wpływy środowiska. Wraz z wiekiem skóra wokół oczu wiotczeje i powstają dość widoczne cienie. Skóra staje się cienka, przez co bardziej widoczne stają się naczynka krwionośne. Korzyści z zabiegu to przede wszystkim zniwelowanie cieni pod oczami i poprawienie nawilżenia skóry. Kwas hialuronowy nie spowoduje wystąpienia reakcji alergicznej, ponieważ to substancja, która występuje w skórze człowieka.

Wskazaniem do zabiegu jest przede wszystkim chęć poprawy wyglądu twarzy, a także korekta cieni i zmarszczek. Zabieg jest dość mało inwazyjny, jednak istnieje pewna grupa przeciwwskazań do jego przeprowadzenia. Nie należy przeprowadzać zabiegu u pacjentów z trądzikiem lub innymi infekcjami skóry. Osoby o obniżonej odporności również nie powinny wykonywać zabiegu. Zabieg z użyciem kwasu hialuronowego wykonuje się u osób po 18 roku życia. Jeśli u pacjenta był niedawno przeprowadzany jakiś zabieg medycyny estetycznej należy wspomnieć o tym fakcie lekarzowi. Wówczas dokona on oceny możliwości przeprowadzenia zabiegu z użyciem kwasu hialuronowego.

Przebieg zabiegu

Przed dokonaniem zabiegu lekarz przeprowadzi z pacjentem wywiad lekarski. Jego celem jest zdobycie informacji o stanie zdrowia pacjenta. Lekarz opowie także przebieg zabiegu i omówi oczekiwane efekty. Podczas pierwszej wizyty specjalista ustali z pacjentem rodzaj znieczulenia. Sam zabieg należy do bezbolesnych, natomiast dla niektórych pacjentów spory ból mogą stanowić wkłucia. Jeśli pacjent jest wrażliwy na ból, możemy zastosować znieczulenie miejscowe. W tym celu można zastosować maść np. Emla 5% lub inne preparaty zawierające lidokainę. Znieczulenie można wstrzyknąć za pomocą strzykawki. Zabieg przebiega w kilku etapach, a pierwszym z nich jest usunięcie makijażu. Pozostałości makijażu mogą być bowiem utrudnieniem podczas przeprowadzania zabiegu.

Następny krok to dezynfekcja skóry za pomocą preparatu wybranego przez lekarza. Po znieczuleniu następuje czas na podanie znieczulenia, które może być podane w formie kremu lub zastrzyku. Teraz czas na właściwą część zabiegu, czyli korektę cieni pod oczami. Preparat wstrzykuje się w miejsca, które wymagają korekty. Po wstrzyknięciu preparatu lekarz wykona masaż, który ma za zadanie wymodelować i równomiernie rozmieścić kwas hialuronowy. Ostatni etap zabiegu polega na schłodzeniu skóry poddanej zabiegowi. Pozwoli to zmniejszyć ból oraz zapobiegnie powstaniu opuchlizny po zabiegu. W wyznaczonym przez lekarza czasie należy zgłosić się na wizytę kontrolną, która pozwoli zweryfikować czy zabieg przebiegł pomyślnie.

Rekonwalescencja i efekty po zabiegu

Czas rekonwalescencji zależny jest od konkretnego przypadku i wynosi od kilku dni do kilku tygodni. Bezpośrednio po zabiegu należy schładzać skórę, aby uniknąć opuchlizny. Przez kilka dni należy unikać ucisku skóry poddanej zabiegowi. Należy unikać także nadmiernego wysiłku fizycznego i zimna, gorąca lub promieni słonecznych. Efekt zabiegu widoczny jest natychmiastowo, a skóra zyska młody i zdrowy wygląd. Efekty po zabiegu utrzymają się przez określony czas i zależne jest to ok konkretnego przypadku. Bardzo istotne jest unikanie powikłań po zabiegu. Należy przestrzegać zaleceń lekarza i uczęszczać na wizyty kontrolne w wyznaczonym czasie.

proces usuwania cieni pod oczami

Przeszczep własnego tłuszczu

Pozbycie się cieni pod oczami metodą wypełnienia tłuszczem to bardzo dobre rozwiązanie. W trakcie wykonywania zabiegu bardzo ważna jest precyzja, dlatego należy wybrać doświadczonego specjalistę. Wszczepiany tłuszcz podany jest pomiędzy cienką skórę a położone pod nią naczynka krwionośne. Najpierw pobierana jest tkanka tłuszczowa z okolic brzucha, bioder lub ud. Aby wypełnić skórę pod oczami, potrzebujemy około 5-10 ml preparatu. Podczas wszczepiania tłuszczu lekarz korzysta z cienkiej kaniuli lub igieł. Ich średnica nie przekracza pół milimetra, dlatego zabieg jest bardzo precyzyjny. Po wstrzyknięciu tłuszczu nadchodzi czas na jego modelowanie. Lekarz uciska i delikatnie modeluje wstrzyknięty materiał. Efekty są widoczne natychmiast po zabiegu i utrzymują się nawet kilka lat.

Przeciwwskazania do zabiegu

Korekcja cieni pod oczami za pomocą własnego tłuszczu to wyjątkowo bezpieczny zabieg. Praktycznie nie ma przeciwwskazań do jego wykonania, ponieważ nie wywoła on reakcji alergicznej. Tkanka tłuszczona nadaje skórze naturalny koloryt, a znieczulenie miejscowe stosowane podczas zabiegu pozwoli uniknąć bólu. U niektórych pacjentów po zabiegu występuje opuchlizna, która znika po kilku dniach. Cały zabieg (pobranie tkanki tłuszczowej i jej wprowadzenie) trwa około 30 minut. Jak widać jest to jeden z bardziej bezpiecznych i skutecznych zabiegów oferowanych przez medycynę estetyczną.

Jeśli chcemy rozpocząć walkę z cieniami pod oczami, warto wybrać doświadczonego specjalistę. Po przeprowadzeniu wywiadu i ustaleniu oczekiwanych efektów wybierze on najlepszą metodę wypełnienia cieni pod oczami. Wybór renomowanej kliniki i profesjonalnego lekarza to gwarancja pełnego bezpieczeństwa podczas zabiegu, a także możliwość osiągnięcia naturalnych i zgodnych z oczekiwaniami efektów.

15 komentarzy

  • Awatar użytkownika Bujalka Bujalka pisze:

    Cienie pod oczami… Najlepiej mi pomagają tak z domowych sposobów torebki z zielonej herbaty na oczach, ale też taką rozcieńczoną kawę.

    • Awatar użytkownika ewela ewela pisze:

      to jest bezpieczne by sobie kawe nakladac na oczy?
      wiem ze sa sera itp ale jednak nie wiem czy takie chalupnicze sposoby sa ok

      • Awatar użytkownika Bujalka Bujalka pisze:

        Jeżeli dobrze sobie to rozcieńczysz to byłby to ok, ale ogólnie same też nakładałam bardziej kofeinę w kremie tak samo jak i zieloną herbatę którą mam w garisell, więc nie narzekam, bo jednak działa to dłużej niż nałożone na 20 minut waciki na oczy.

      • Awatar użytkownika Marthysia Marthysia pisze:

        Kawa i zielona herbata? Brzmi tak typowo… Jak patrzę na skład to wygląda on bardziej imponująco a podajecie dwie najbardziej oczywiste składniki na usuwanie obrzęków xD

      • Awatar użytkownika Bujalka Bujalka pisze:

        -arnika,
        -acerola,
        -niacynamid,
        -skwalan,
        -olej ze słodkich migdałów,
        -olej z nasion ogórka siewnego
        Wszystko masz na stronie wiec warto poczytac.
        5 minut znalezienie tego zajmuje.

      • Awatar użytkownika zanka zanka pisze:

        gdzie cos takiego mozna kupic taki krem? w ogole szukam informacji o nim i widze ze duzo ludzi pozytywnie o nim sie wypowiadaja, ale nie wiem jak to sie dzieje, ze jest duzo opini na plus ale nie nie ma go w drogeriach itp.

  • Awatar użytkownika szyszka szyszka pisze:

    …na cienie tez to moze byc ok?

    • Awatar użytkownika Hann Hann pisze:

      Składniki niektóre mogą być dobre, ale brakuje mi tego ostatecznego działania. Jednak jakbym miała polecać coś co jeszcze ma dodatkowo kwas hialurnowy czy liściokwiat garbnikowy z dużą ilością wit. c które u mnie się sprawdza przy tym jak nakładam 2 razy dziennie je w lusime.

      • Awatar użytkownika Dorotii Dorotii pisze:

        Nie znam tego kremu na cienie pod oczami, aleeee składniki aktywne na stronie co są tam podane to wyglądają BARDZO ciekawie ^^ Wypłata wleciała to może na Mikołajki sobie zamówię taki prezencik ;P

      • Awatar użytkownika Margaret Margaret pisze:

        Mam go od miesiąca z hakiem. Mogę jedynie potwierdzić że sińce wokół oczu się zmniejszyły i o to mi chodziło więc luz. Od siebie polecam. Myślałam tylko że będzie dostępny w drogeriach a tu klops. Z kodzikiem dostawa wychodziła praktycznie za 0 ziko.

      • Awatar użytkownika favka favka pisze:

        jaki kodzik??? :>>>>

      • Awatar użytkownika Patka Stroch Patka Stroch pisze:

        Na Lusime to powiem szczerze VERDE10B.

      • Awatar użytkownika olgat olgat pisze:

        A jakie skladniki sa warte w nim w ogole uwagi?

      • Awatar użytkownika Becia Becia pisze:

        Najciekawsze z tego co tam jest według mnie to: kofeina, ekstrakt z kwiatu arniki górskiej, skwalan, olej z nasion śliwek, masło Cupuacu, masło shea, olej z nasion ogórka siewnego, ekstrakt z owoców amli indyjskiej, olej z olejowca gwinejskiego, olej z opuncji figowej, olej z nasion słonecznika, wyciąg z drożdży lekarskich, witamina C, witamina E, niacynamid, kwas hialuronowy. Polecam poczytać sobie coś więcej też o nich, bo warto się zapoznać co i jak ma działać na naszą skórę.

  • Awatar użytkownika Bonia Bonia pisze:

    Jaka nazwa jest tego kremu

Zostaw komentarz