Skip to main content
search
Jesień to czas, gdy trzeba pomyśleć o przygotowywaniu skóry do zimy. Mroźne podmuchy wiatru oraz niskie temperatury to główne wyzwania, z jakimi musi zmierzyć się skóra o tej porze roku. Żeby uniknąć przykrych skutków związanych z ich działaniem, warto odpowiednio wcześnie zadbać o wdrożenie niezbędnych kroków dotyczących pielęgnacji skóry. W przeciwnym razie skóra będzie się złuszczać, ściągać, przesuszać i powodować ból, swędzenie czy świąd. Z pomocą przychodzą różnorodne zabiegi medycyny estetycznej, które pozwolą przetrwać ten trudny dla cery czas, a jednocześnie przygotować ją do wiosny, tak aby mogła cieszyć pięknym, zdrowym wyglądem.

Czy zimą warto wykonać zabiegi medycyny estetycznej na cerę?

Medycyna estetyczna proponuje wiele zabiegów, które można wykonywać przez cały rok – bez względu na pogodę za oknem. Niektóre z nich lepiej jest przeprowadzić właśnie zimą, ponieważ warunki o tej porze roku sprzyjają regeneracji. Jest to m.in. niska temperatura powietrza pomagająca zmniejszyć obrzęk czy niewielka ilość promieni UV, które latem powodują przebarwienia.

Dodatkowo zabiegi medycyny estetycznej wykonane zimą mają jeszcze inną zaletę. O tej porze roku znacznie rzadziej odbywa się podróże i wychodzi na zewnątrz, dlatego łatwiej będzie wygospodarować trochę czasu na wizytę w gabinecie lekarza i odpoczynek.

Jakie zabiegi medycyny estetycznej warto wykonać przed zimą?

O przygotowaniu cery do zimy, warto pomyśleć już późną jesienią. Wtedy promienie słońca są o wiele mniej intensywne niż latem. Kosmetolodzy i dermatolodzy szczególnie polecają wykonanie:

  • Mikrodermabrazji – pielęgnacyjnego peelingu, który polega na złuszczeniu zrogowaciałego naskórka za pomocą diamentowych kryształków. Mikrodermabrazja pozwala zredukować zmarszczki i wygładzić skórę. Powoduje, że staje się ona o wiele młodsza i bardziej estetyczna. Pobudza produkcję kolagenu i elastyny, a także hamuje procesy starzenia się skóry. Redukuje też widoczne blizny po trądziku. Zwęża również rozszerzone pory, usuwa zaskórniki, pozwalając w trakcie zimy lepiej wchłaniać cerze witaminy z kosmetyków i kremów.
  • Peelingów kwasami złuszczającymi, które podobnie do mikrodermabrazji usuwają martwy naskórek i działają przeciwzmarszczkowo. Mają działanie pielęgnacyjne, nawilżając skórę, poprawiając jej jędrność i elastyczność – czyli to, czego zimą skórze najbardziej brakuje. Doskonale stymulują też procesy odnowy skóry!
  • Mezoterapii igłowej, która przywraca skórze jędrność, elastyczność i miękkość. To najskuteczniejszy zabieg na poprawę kondycji skóry. Odpowiednio dobrane koktajle odżywcze aplikowane w głąb skóry, docierają w jej głębokie warstwy, gdzie nie dotrze żaden inny kosmetyk. To naturalna metoda na pobudzenie skóry do regeneracji, tak cennej w okresie zimowym! Dodatkowo mezoterapia zabezpiecza skórę przed czynnikami środowiskowymi – silnym wiatrem lub mrozem.
  • Laseroterapii, która pozwala kompleksowo odbudować skórę twarzy. Polecana jest szczególnie osobom, które chcą zredukować czerwone zmiany po trądziku, blizny, wygładzić cerę i odbudować ją. W trakcie zabiegu dochodzi do kontrolowanych mikrouszkodzeń skóry, które pobudzają ją do odbudowy i produkcji nowych tkanek. Przebarwienia powstają nawet mimo odpowiedniej profilaktyki. Laseroterapia skutecznie rozwiąże ten problem, rozbijając melaninę na drobne cząsteczki. W efekcie zostanie ona samoczynnie wchłonięta przez organizm.

Na czym polega mezoterapia igłowa?

Mezoterapia igłowa nie wymaga od Pacjenta specjalnego przygotowania poza krótką konsultacją ze specjalistą. Sam zabieg polega na wstrzyknięciu małych dawek substancji odżywczych w skórę za pomocą mikroigieł na głębokość 1 – 2mm. Wybrane składniki odżywcze zależą od oczekiwanych efektów. Zwykle jednak stosuje się:

  • NCTF 135 Filorga – preparat leczniczy, który wywołuje efekt odmłodzenia, rewitalizacji, nawilżenia i zwiększenia gęstości skóry.
  • RRS Eyes – ampułki do pielęgnacji wrażliwej skóry w okolicy oczu. Preparat ma działanie nawilżające, poprawiające mikrokrążenie.
  • Princess Rich – preparat modelujący twarz i nawilżający skórę.

Pierwsze rezultaty mezoterapii igłowej widoczne są zwykle po przeprowadzeniu zabiegu i wraz z upływem czasu potęgują się. Efekty utrzymują się od kilku miesięcy do 2 lat!

Dlaczego warto stosować kwas hialuronowy przed zimą?

Kwas hialuronowy jest związkiem chemicznym, który występuje naturalnie we wszystkich organizmach. Pozwala poprawić gęstość skóry i koloryt, a także sprawia, że staje się ona bardziej napięta. Kwas hialuronowy można zastosować w formie mezoterapii, za pomocą której preparat zostanie dostarczony do głębokich warstw skóry, regenerując ją.

Na czym polega laseroterapia?

Laseroterapia to metoda, która przynosi skórze wymierne korzyści – szczególnie przed zimą. Dzięki niej można kompleksowo i skutecznie odbudować skórę, aby wyglądała piękniej i młodziej w tym wymagającym, zimowym czasie. Wykorzystując zaawansowane lasery, można znacznie poprawić jakość skóry, zredukować zmiany po trądziku, blizny, przebarwienia itp.

W trakcie zabiegu laseroterapii skóra zostaje w kontrolowany sposób uszkodzona, co zmusza do produkcji nowych włókien kolagenowych i odbudowy zniszczonych tkanek. Dzięki temu poprawia się jej gęstość, staje się wygładzona, a efekty utrzymują się przez długi czas.

Jakie są podstawowe zasady pielęgnacji skóry przed zimą?

Najważniejszymi etapami przygotowania skóry przed zimą, jest jej oczyszczanie i nawilżanie. Wakacyjne słońce często negatywnie wpływa na cerę, szczególnie gdy podczas urlopu zapomina się o nawilżaniu i korzystaniu z kosmetyków zawierających filtr UV. W rezultacie skóra jest przesuszona. Warto więc pamiętać, że walcząc z tym problemem, należy zacząć od dokładnego oczyszczania cery. Doskonale sprawdzą się peelingi kawitacyjne czy mikrodermabrazja połączona z peelingami kwasowymi. Pomagają one przygotować skórę do dalszej kuracji. Warto wybierać terapie łączone oraz zabiegi z kwasem mlekowym, cytrynowym czy hialuronowym. Nie można też zapominać o wprowadzeniu odpowiedniej pielęgnacji domowej. Wtedy nie dopuści się do ponownego przesuszenia skóry.

Dodatkowo osoby z tłustą cerą, powinny używać lekkiego kremu odżywczego, półtłustego. Właściciele cery suchej i wrażliwej z kolei – kremu tłustego. Warto zrezygnować ze stosowania kremów nawilżających aplikowanych w ciągu dnia, ponieważ na skutek działania ujemnych temperatur mogą przynosić odwrotny efekt i wysuszać skórę.

Jak zadbać o odpowiednią barierę ochronną skóry przed zimą?

Płaszcz lipidowy jest zewnętrzną warstwą naskórka, która pełni wiele istotnych funkcji, chroniąc przed szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych i parowaniem wody. Jeśli temperatura zbliża się do granicy zera, wtedy produkcja lipidów zaczyna spadać, co z kolei osłabia ochronny płaszcz. W rezultacie zimą skóra wysusza się nawet dwa razy szybciej niż latem. Jest też bardziej podatna na podrażnienia.

Czy dieta ma wpływ na skórę w okresie zimy?

Chociaż mogłoby się wydawać, że spożywane pokarmy nie mają aż tak dużego wpływu na kondycję skóry, to w rzeczywistości jest jednak zupełnie inaczej. To właśnie odpowiednio zbilansowana dieta pozwala złagodzić problem z przesuszoną skórą i sprawia, że znowu będzie wyglądać zdrowo, promiennie. Dieta powinna być bogata w tłuszcze, witaminę C opóźniającą procesy starzenia się skóry, witaminę E chroniącą przed promieniami UV. Warto też dodać do diety witaminę A, która redukuje drobne zmarszczki i odżywia skórę. Takie witaminy zawierają m.in.:

  •   Ryby,
  •   Mleko,
  •   Masło,
  •   Sery,
  •   Produkty zbożowe,
  •   Groch,
  •   Marchewka,
  •   Szpinak,
  •   Kapusta,
  •   Orzechy,
  •   Brukselka.

Pamiętaj o dłoniach!

Skóra dłoni zimą jest szczególnie narażona na przesuszenie i szorstkość z uwagi na silny wiatr i częste zmiany temperatur. Warto więc nosić rękawiczki, gdy tylko temperatura zbliży się do granicy zera. Dobrym sposobem jest też stosowanie treściwego kremu do rąk – tłustego, który zawiera masło shea. Ucieczkę wody zminimalizuje też olejek arganowy, lniany lub z orzechów makadamia.

Dlaczego warto przygotować skórę do zimy?

Jesień oraz zima to trudny dla skóry czas. Niekorzystne zmiany temperatury i wilgoci mogą powodować widoczne zmiany w jej obrębie, co przyczynia się do znacznego dyskomfortu, wpływa na jej zdrowie oraz wygląd. Z drugiej strony zima stanowi doskonały moment na wykonanie pewnych zabiegów kosmetycznych i tych z zakresu medycyny estetycznej, które będą ratunkiem dla przesuszonej, łuszczącej się skóry. W tym czasie skóra potrzebuje konkretnej wzmocnionej pielęgnacji, która polega na odblokowaniu, oczyszczeniu skóry, wzmocnieniu bariery hydrolipidowej i zastosowaniu skoncentrowanych produktów do pielęgnacji.

Gdzie wykonać zabiegi medycyny estetycznej w celu przygotowania skóry przed zimą?

Wybierając specjalistę z zakresu medycyny estetycznej, warto zwrócić uwagę przede wszystkim na renomę kliniki, w której pracuje. Jednym z takich miejsc, jest Klinika OT.CO, w której Pacjentom pomaga dr n. med. Katarzyna Osipowicz. To zwolenniczka zachowania naturalnego piękna, która pozwala zwiększyć elastyczność i sprężystość skóry, pobudzić produkcję kolagenu i elastyny, a także przynieść wiele innych korzyści dla skóry przed zimowym okresem. Doskonale wie, jak dopasować terapię, aby jej skuteczność przewyższała klasyczne metody. Udziela wszystkich niezbędnych rad związanych z pielęgnacją skóry i zaproponuje kosmetyki do codziennego stosowania, aby uniknąć nawracających problemów.

W Klinice OT.CO dr n. med. Katarzyna Osipowicz wykonuje całkowicie bezpieczne, nieinwazyjne i bezbolesne zabiegi. Dodatkowo korzysta z zaawansowanych technologicznie urządzeń, które pozwalają cieszyć się trwałymi rezultatami i piękną cerą!

Wybór Kliniki medycyny estetycznej powinien więc polegać przede wszystkim na zweryfikowaniu specjalistów, którzy w niej pracują. Renomowani lekarze mają wiele pozytywnych opinii i bogatą galerię zdjęć, w której przedstawione są efekty uzyskane u Pacjentów. Wyróżniają się też niezbędnymi umiejętnościami i wiedzą, które potwierdzają zdobyte certyfikaty, ukończone szkolenia oraz Uczelnie wyższe.

 

Zostaw komentarz

[elfsight_click_to_call id="1"]