Skip to main content
search

Mezoterapia kwasem hialuronowym

Wiele osób mierzy się z problemem luźnej, pokrytej zmarszczkami, suchej skóry. W konsekwencji cierpi samopoczucie i samoocena, a co za tym idzie – jakość życia. Jednak kwas hialuronowy jest prostym i bezpiecznym rozwiązaniem tych problemów, dlatego coraz więcej osób decyduje się na zabieg mezoterapii.

Kwas hialuronowy – co to jest?

Kwas hialuronowy to związek chemiczny naturalnie występujący we wszystkich organizmach. Posiada on specjalne miejsce zarówno w medycynie, jak i medycynie estetycznej.

W tej pierwszej jest istotny w leczeniu chorób zwyrodnieniowych stawów, regeneracji strun głosowych, czy nawet w ramach produkcji kropli do oczu.

W medycynie estetycznej natomiast stanowi alternatywę dla operacji plastycznych umożliwiając wygładzanie zmarszczek, modelowanie twarzy czy nawet wygładzanie blizn.

Mezoterapia kwasem hialuronowym

Przebieg zabiegu

Przed zabiegiem mezoterapia kwasem hialuronowym niezbędne jest określenie obszaru, który zostanie mu poddany. Następnie skóra zostaje oczyszczona i odkażona po czym lekarz nakłada krem znieczulający.

Po uzyskaniu pewności, że znieczulenie zaczęło działać – podejmowane są kolejne kroki. Przy użyciu cienkiej igły do warstwy śródskórnej zostają podane mikroelementy kwasu hialuronowego odpowiedzialne za rewitalizację tkanek. Całość nie trwa dłużej niż piętnaście minut.

Mocne strony

ok
Mezoterapia kwasem hialuronowym jest bezbolesna i trwa około piętnastu minut.
ok
Zabieg zapewnia skuteczne nawilżenie skóry, pogrubienie i uelastycznienie skóry w okolicy oczu a także twarzy i innych części ciała.
ok
Brak rekonwalescencji. Jedynie przez dwa dni mogą utrzymać się niewidoczne (acz wyczuwalne) grudki, które po tym czasie zostają wchłonięte przez organizm. Nie są one jednak groźne, a po samym zabiegu można od razu wrócić do normalnego funkcjonowania.
ok
Zasadniczą zaletą zastosowania kwasu hialuronowego są długotrwałe efekty utrzymujące się od półtora roku aż do dwóch lat.
wskazania

Wskazania

Zasadniczym wskazaniem dla zastosowania kwasu hialuronowego jest chęć rewitalizacji i nawilżenia skóry. Jest to problem, z którym uporczywie boryka się wiele osób. Często pacjenci skarżą się na bezskuteczne używanie różnego rodzaju balsamów, czy kremów, które nie przyniosły zamierzonych efektów. W przypadku kwasu hialuronowego – efekty są gwarantowane.

przeciwwskazania

Przeciwwskazania

  • Ciąża, karmienie piersią
  • Choroby o podłożu autoimmunologicznym
  • Skłonność do powstawania blizn przerostowych
  • Stany zapalne skóry (opryszczka, trądzik)
  • Nadwrażliwość na kwas hialuronowy
  • Choroby nowotworowe
  • Zabieg zastosowania toksyny botulinowej – odstęp między nim a użyciem kwasu hialuronowego powinien wynosić przynajmniej trzy tygodnie.

Obszar zabiegu

Zabieg najczęściej wykonywany jest na dłoniach, szyi, twarzy, głowie oraz dekolcie. Czasem pacjenci oraz pacjentki decydują się na ten zabieg w okolicach ud.

Czy zabiegi trzeba powtarzać?

Efekty zabiegu przy zastosowaniu kwasu hialuronowego utrzymują się około roku. Jako naturalny element ulega on po tym czasie zmetabolizowaniu, co powoduje, że skóra wraca do stanu sprzed jego użycia. W celu utrzymania optymalnych efektów zaleca się powtarzanie zabiegu. Większość pacjentów i pacjentek, by uniknąć niekomfortowych dla swojego samopoczucia przerw, stosuje zabiegi z kwasu hialuronowego regularnie – co 12 miesięcy.

Dla kogo?

Zabieg z kwasu hialuronowego jest przeznaczany dla kobiet i mężczyzn pragnących poprawić jakość swojej skóry, jej jędrność, nawilżenie oraz elastyczność. Szczególnie polecany tym, który nie są zadowoleni z rozwiązań jakie oferują kosmetyki – z reguły zapewniające jedynie krótki czas działania lub niezauważalne efekty.

Efekty

Efekty zabiegu są zauważalne natychmiast po jego wykonaniu i utrzymują się około 12 miesięcy. Ponieważ kwas hialuronowy jest środkiem naturalnym efekty jego działania są naturalne, zarówno wizualnie jak i w odczuciu organizmu. Koloryt i gęstość skóry ulega poprawie, oraz staje się ona bardziej napięta. Drobne zmarszczki ulegają spłyceniu, a ciało staje się rozświetlone i bardziej nawilżone. Istotną cechą zabiegu jest brak konieczności rekonwalescencji, która przypadku operacji plastycznych wydłuża czas oczekiwania na efekty.