Skip to main content
search

Wraz z biegiem czasu skóra na twarzy ulega procesom starzenia. Nie wygląda zatem już tak świeżo i pojawiają się pierwsze zmarszczki. Istnieje wiele sposobów na zatrzymanie procesu starzenia i odmłodzenie skóry – biorewitalizacja skóry twarzy. Warto zatem przyjrzeć się zabiegom, które oferuje medycyna estetyczna.

Czym jest biorewitalizacja skóry?

Zabieg biorewitalizacji to wyjątkowy sposób na pobudzenie naturalnych procesów regeneracyjnych skóry. To przełomowe rozwiązanie dla medycyny estetycznej i kosmetologii i pozwalające na duże bezpieczeństwo stosowania i intensywne działanie regenerujące. Efekty systematycznego korzystania z zabiegów są porównywalne do efektów liftingu, natomiast bez konieczności wykonywania zabiegów, które są inwazyjne. Po zabiegach można od razu powrócić do codziennych obowiązków. Zabiegi zazwyczaj nie wymagają zastosowania znieczulenia miejscowego, a podczas jego trwania pacjent odczuje jedynie delikatne mrowienie.

Zabieg z użyciem osocza bogatopłytkowego

Osocze pomoże dokonać stymulacji komórek macierzystych i pobudzić je do regeneracji i rewitalizacji. Zabieg pobudzi także fibroblasty do tworzenia nowego kolagenu, który jest bardzo ważny dla zdrowej skóry. Zabieg polega na pobraniu krwi od pacjenta i odseparowania z niej osocza. Tak przygotowaną mieszankę wstrzykuje się następnie w miejsca, które chcemy zregenerować. Zabieg jest całkowicie bezpieczny, a efekty są widoczne w bardzo krótkim czasie. Należy wykonać serię 4 zabiegów, aby efekty były zgodne z oczekiwaniami. Zabieg jest prawie bezbolesny. W razie potrzeby można u pacjenta zastosować miejscowo krem znieczulający.

Zabieg z użyciem osocza bogatopłytkowego wskazany jest u pacjentów, którzy poszukują naturalnych rozwiązań, a chcą walczyć z oznakami starzenia skóry. Jeśli pacjent posiada liczne alergie również polecany jest ten zabieg, ponieważ w celu wypełnienia zmarszczek wykorzystuje się pobraną od pacjenta krew. Użycie osocza bogatopłytkowego sprawdzi się również jako regeneracja skóry i przyspieszenie gojenia po zabiegach medycyny estetycznej. Pacjenci często zgłaszają się z problemami suchej skóry, niejednolitego kolorytu lub utraty napięcia. Efekty po zabiegu to przede wszystkim poprawa elastyczności i napięcia skóry, odbudowa włókien kolagenowych i regeneracja skóry.

Pamiętać należy, że nie u każdego pacjenta można zastosować ten zabieg. U pacjentów z chorobami krwi, chorobami nowotworowymi, kobiet w ciąży i podczas karmienia piersią nie wykonuje się tego typu zabiegów. Zabiegu dokonuje doświadczony lekarz, który z pewnością podejdzie do każdego pacjenta indywidualnie.

Zabieg z użyciem kolagenu

Kolagen jest wielkim sprzymierzeńcem w terapii ujędrniania twarzy i ciała. Posiada on możliwość do proliferacji fibroblastów, czyli ich odmładzania, regeneracji i pobudzenia produkcji nowego zdrowego kolagenu. Dodatkowo stymuluje tworzenie nowych naczyń krwionośnych, które wpłyną na odżywienie komórek skóry. Podanie kolagenu bezpośrednio w leczony obszar gwarantuje regenerację skóry i jej ujędrnienie.

W 80% w skórze występuje kolagen typu I, a w 20% typu III. Po 25 roku życia tracimy około 1,5% kolagenu w ciągu roku. Kolagen nie wywołuje reakcji alergicznych, skutków ubocznych, jest zatem w pełni bezpieczny. Zabieg jest prawie bezbolesny, ponieważ kolagen podawany jest z lidokainą. Wskazaniem do terapii jest pojawienie się wiotkiej skóry ciała, leczenie blizn, regeneracja tkanki łącznej, wspomaganie biorewitalizacji skóry twarzy, szyi i dekoltu. Kolagen pomoże zmniejszyć oznaki starzenia się skóry, czyli przyczyni się do redukcji zmarszczek. Wpłynie korzystnie na elastyczność i sprężystość skóry.

Zabieg z wykorzystaniem nici PDO

Na polskim rynku pojawił się dość niedawno innowacyjny i bezbolesny zabieg nićmi PDO. Zabieg trwa około pół godziny i polega na aplikacji nici. PDO to polidioksanon, czyli syntetyczne włókno, które po około 6 miesiącach samoistnie rozpuszcza się w tkance. Na szeroką skalę jest wykorzystywane w okulistyce, ginekologii i chirurgii plastycznej i ogólnej. Substancja pobudza w tkankach produkcję nowego kolagenu i doprowadza do syntezy elastyny.

Zabieg z użyciem nici PDO uelastyczni skórę i doda jej sprężystości. Nici PDO uzyskały certyfikat bezpieczeństwa CE i można je stosować na terenie całej Unii Europejskiej. Materiał, z którego wykonane są nici, spełnia wszystkie wymogi określone przez urzędowy spis leków i materiałów medycznych. Zabieg przeprowadza się w znieczuleniu miejscowym, a nić umieszcza się na sterylnej igle. Przy jej pomocy jest wprowadzana w określony fragment skóry. Po około 2 tygodniach rozpoczyna się proces syntezy białek, a otrzymane efekty utrzymują się do 2 lat. Zabieg powoli wykonać naturalny lifting, wygładzi blizny i zmarszczki i zapewni widoczne odmłodzenie i rewitalizację skóry.

Biorewitalizacja skóry twarzy z użyciem mezoterapii

Mezoterapia pozwoli silnie nawilżyć i odbudować pozbawioną blasku i zmęczoną skórę. Taka bomba witaminowa to idealne rozwiązanie na wiosnę, ponieważ przygotuje skórę na pierwsze promienie słoneczne. Zabieg ten jest znany od lat i uważany za jedną z najlepszych metod profilaktyki starzenia się skóry. Mezoterapia polega na suplementacji skóry składnikami odżywczymi. W zależności od potrzeb stosuje się różnego rodzaju koktajle witaminowe i peptydy. Zabieg polecany jest do ściągniętej, szarej, zmęczonej skóry, która jest niedotleniona. Sprawdzi się także w przypadku drobnych zmarszczek na twarzy i utraty jędrności skóry.

Mezoterapia to dobre rozwiązanie na poprawę kondycji blizn i rozstępów, a także jako poprawa kondycji skóry. Specjaliści polecają wykonanie serii zabiegów w odstępie kilku tygodni. Ilość i częstotliwość zabiegów wybierana jest w zależności od oczekiwanych efektów. Mezoterapia jest idealnym uzupełnieniem domowej pielęgnacji. Składniki trafiają do naszej skóry na odpowiednią głębokość i działają w sposób ciągły. Regularne zabiegi to efekt odmłodzonej i nawilżonej skóry. Zabieg to pierwszy i bardzo dobry krok do poprawy ogólnego stanu skóry. Idealnie sprawdzi się jako uzupełnienie innych bardziej inwazyjnych zabiegów.

Zabieg laserem frakcyjnym

W terapii medycyny estetycznej od wielu lat stosuje się zabiegi laserem frakcyjnym. Laser frakcyjny wywołuje mikroskopijnej wielkości uszkodzenia w obrębie skóry. Wiązki tworzą wyspy frakcyjne, w obrębie których dochodzi do zniszczenia komórek i denaturacji tkanek. Pomiędzy tymi wyspami znajdują się obszary tkanki, która nie jest uszkodzona. Na tej podstawie rozpoczyna się naprawa i regeneracja komórek. Dochodzi do odbudowy włókien kolagenu, co daje efekt ujędrnienia i napięcia skóry. Laser frakcyjny może być wykorzystany na każdej części ciała, najczęściej jednak jest to twarz, szyja, dekolt i grzbiety rąk.

Zabieg dokonuje się w znieczuleniu miejscowym. Po około 6 dniach od zabiegu rumień ze skóry znika i można wrócić do pełnej aktywności. Efekty zabiegu będą widoczne po upływie 6-8 tygodni. Pamiętajmy, że nie u każdego można wykonywać ten zabieg. Do przeciwwskazań należą: ciąża, infekcje skóry, nowotwór skóry, przewlekłe choroby zapalne skóry. Zabieg odmłodzenia skóry laserem można łączyć z innymi metodami biorewitalizacji skóry twarzy, co pozwoli przyspieszyć efekt.

Dzięki zastosowaniu lasera można uzyskać zwiększenie elastyczności skóry i jej wygładzenie, a także poprawę owalu twarzy, spłycenie fałdów nosowo-wargowych i redukcję drobnych zmarszczek. Lekarze podkreślają, że metoda może być stosowana jako leczenie blizn potrądzikowych i pooperacyjnych, a także jako redukcja rozstępów i usunięcie przebarwień. Znacznie poprawi się kondycja i jakość skóry, która będzie wyglądała o kilka lat młodziej i zdrowiej.

Zostaw komentarz